Natt-DM 2006fr 2006-09-01 23:49
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H75  (2)       3400 m                      

    1          Kilborn, Ove              31     2 Uddevalla IS                 53:26 S        

               Johansson, Ingvar         27       Stenungsunds OK           ej start          



H65  (5)       4400 m                      

    1          Lundström, Alf            36       Ljungskile FK              1:01:50 S        
    2          Pettersson, Tore          40       OK Gipen                   1:05:52 S        
    3          Östlund, Hans             38     2 OK Kroppefjäll             1:07:49 S        

               Berg, Arne                41     2 Stigsökarna               Ej godk.          
               Bakken, Svein             41     2 Stigsökarna               Ej godk.          



H60  (5)       4400 m                      

    1          Sandberg, Rune            45       Uddevalla OK                 48:56 S        
    2          Johansson, Bengt-Olof     45     2 Stångenäs AIS                51:42 S        
    3          Johansson, Per-Arne       44       OK Gipen                     57:19 S        
    4          Wikström, Allan           46     2 Stångenäs AIS              1:05:59 S        
    5          Hermansson, Bertil        45       Stenungsunds OK            1:27:04          



H55  (7)       4800 m                      

    1          Karlsson, Bo              49       Ljungskile FK                50:24 S        
    2          Galborgen, Arvid                   Eds SK                       56:56 S        
    3          Jidetoft, Conny           49     2 Stångenäs AIS                58:23 S        
    4          Kleveland, Roalh          51       Kvillebyns SK              1:02:41 S        
    5          Svensson, Erland          47       Kvillebyns SK              1:23:01          

               Källén, Per-Arne          47       Uddevalla OK              Ej godk.          
               Karlsson, Mats            50       Stenungsunds OK           ej start          



H50  (8)       5000 m                      

    1          Josefsson, Inge           55     2 Stångenäs AIS                47:48 S        
    2          Widercrantz, Dan          52       OK Skärmen                   59:21 S        
    3          Bejbom, Gunnar                     Uddevalla OK                 59:46 S        
    4          Andreasson, Göran         56     2 OK Kroppefjäll             1:01:52 S        
    5          Ohlsson, Odd              55       Uddevalla OK               1:03:08 S        
    6          Eriksson, Janne                    Eds SK                     1:08:11 B        
    7          Persson, Clyde            52       Ljungskile FK              1:12:22          

               Mattsson, Roland          52       OK Skärmen                ej start          



H45  (9)       5700 m                      

    1          Hansson, Jan              60       Stenungsunds OK              55:46 S        
    2          Strutz, CG                         Eds SK                       56:26 S        
    3          Johansson, Ralph          60     2 Stångenäs AIS              1:00:39 S        
    4          Wassenius, Axel                    Uddevalla OK               1:10:10 S        
    5          Nyman, Dick               58     2 Uddevalla IS               1:11:04 S        
    6          Björkdahl, Ulf            58     2 Herrestads AIF             1:17:59 S        
    7          Sandström, Bosse          60     2 Stångenäs AIS              1:34:55          

               Karlsson, Tomas           60     2 OK Skogsmunken            Ej godk.          
               Winberg, Björn            59       Stenungsunds OK           Ej godk.          



H40  (3)       6300 m                      

    1          Hallsten, Mats            63       OK Skärmen                   59:03 S        
    2          Flingmark, Håkan          66       Uddevalla OK               1:09:43 S        
    3          Eriksson, Karl-Olof       64       Uddevalla OK               1:38:52          



H35  (2)       7400 m                      

    1          Johansson, Tommy          67     2 Stångenäs AIS              1:16:14 S        
    2          Nielsen, Lars             67     2 Stångenäs AIS              1:39:40 S        



H21  (9)       8200 m                      

    1          Gustafsson, Anders                 Uddevalla OK               1:03:34 S        
    2          Åhl, Jörgen               71       Åmåls Ok                   1:07:47 S        
    3          Nilsson, David            76       Uddevalla OK               1:16:28 S        
    4          Axelsson, Joakim          78     2 OK Skogsmunken             1:21:33 S        
    5          Nilsson, Jonas            78       Uddevalla OK               1:23:46 S        
    6          Källvik, Per              65       Åmåls Ok                   1:25:48 S        
    7          Lindell, Jonas                   2 Stigsökarna                1:25:49 S        
    8          Lindén, Håkan             71       Uddevalla OK               1:33:29 B        

               Wikström, Andreas         74       Uddevalla OK              ej start          



H20  (2)       7400 m                      

    1          Govik, Tobias             87     2 Stångenäs AIS              1:35:36 S        

               Sandström, Daniel         86     2 Stångenäs AIS             Ej godk.          



H18  (4)       6300 m                      

    1          Wallin, Jonas             88       Uddevalla OK                 48:34 S        
    2          Boman, David              89     2 Stångenäs AIS                57:41 S        

               Karlsson, Patrik          89     2 OK Skogsmunken            Ej godk.          
               Karlsson, Tobias                   Eds SK                    Ej godk.          



H16  (9)       3400 m                      

    1          Ohlsson, Christoffer      91       Uddevalla OK                 28:59          
    2          Almegius, Torbjörn        90       Stenungsunds OK              31:15          
    3          Grund, Tobias             91     2 OK Roto                      33:36          
    4          Nyqvist, Dennis           90       OK Gipen                     34:23          
    5          Hansson, Marcus           90     2 Herrestads AIF               38:19          
    6          Nielsen, Tony             91     2 Stångenäs AIS                41:15          
    7          Johansson, Mikael         90       OK Skärmen                   45:58          
    8          Stridh, Dag                        Stenungsunds OK            1:05:15          

               Martinsson, Daniel        91     2 OK Kroppefjäll            ej start          



H14  (6)       2900 m                      

    1          Ohlsson, Anders           93       Uddevalla OK                 28:07          
    2          Wängdahl, Jens            93       OK Gipen                     28:50          
    3          Karlsson, Tobban          92     2 OK Skogsmunken               28:53          
    4          Sandström, Johan          92       OK Gipen                     31:10          
    5          Erlandsson, Jonathan               Uddevalla OK                 36:55          

               Sandström, Adam           93     2 Stångenäs AIS             Ej godk.          



H12  (3)       2500 m                      

    1          Flingmark, Viktor         94       Uddevalla OK                 23:29          
    2          Johansson, Jonas          94     2 Stångenäs AIS                28:10          
    3          Andersson, Gabriel        95       Idefjordens SK               30:12          



D45  (4)       4800 m                      

    1          Hansson, Birgit           60     2 Herrestads AIF             1:08:57 S        
    2          Bejbom, Nina              61       Uddevalla OK               1:21:44 S        
    3          Birath, Christina         60       Stenungsunds OK            1:22:33 S        

               Burman, Kerstin           56       Kvillebyns SK             Ej godk.          



D40  (2)       4800 m                      

    1          Eriksson, Agneta          64       Uddevalla OK                 56:55 S        
    2          Davallius, Anita          62     2 Uddevalla IS               1:07:36 S        



D21  (4)       5700 m                      

    1          Lappalainen, Minna        84       Ljungskile FK              1:30:03 S        
    2          Larsson, Therese          86     2 OK Kroppefjäll             1:32:02 S        

               Andersson, Elin           87     2 OK Kroppefjäll            Ej godk.          
               Karlsson, Linnéa          84       Stenungsunds OK           ej start          



D18  (3)       4800 m                      

    1          Wängdahl, Terese          89       OK Gipen                     59:45 S        
    2          Johansson, Michelle       88       Idefjordens SK             1:11:01 S        

               Henriksson, Siri          88       Uddevalla OK              ej start          



D16  (5)       3400 m                      

    1          Bejbom, Rebecca           91       Uddevalla OK                 34:54          
    2          Borssén, Lisa                    2 OK Kroppefjäll               46:09          
    3          Winberg, Kajsa            91       Stenungsunds OK              50:13          
    4          Wallin, Jenny             90     2 OK Roto                      58:26          
    5          Johansson, Isabelle                Idefjordens SK             1:01:12          



D14  (6)       2900 m                      

    1          Gustafsson, Linnea                 Uddevalla OK                 25:50          
    2          Winberg, Lisa             93       Stenungsunds OK              27:53          
    3          Johansson, Maria          92       OK Skärmen                   29:58          
    4          Klevedal, Charlotta       92       Kvillebyns SK                32:02          
    5          Andersson, Rebecka                 Idefjordens SK               38:11          

               Reichenberg, Lisa                  Idefjordens SK            ej start          



D12  (3)       2500 m                      

    1          Ohlsson, Julia            94       Uddevalla OK                 21:02          
    2          Granstedt, Gry            94       Idefjordens SK               24:14          

               Reichenberg, Malin        95       Idefjordens SK            ej start          



Öppen 1  (2)   2300 m                      

    1          Reichenberg, Malin        95       Idefjordens SK               30:00 B        

               Nielsen, Linn                    2 Stångenäs AIS             Ej godk.          



Öppen 5  (6)   3100 m                      

    1          Karlsson, Ann-Sofie              2 OK Skogsmunken               48:44 B        
    2          Johansson, Dennis                2 Stångenäs AIS                50:46 B        
    3          Larsson, Göran                   2 OK Kroppefjäll               56:31 B        
    4          Nyman, Yvonne                    2 Uddevalla IS               1:06:38          
    5          Nyman, Sanna                     2 Uddevalla IS               1:06:51          
    6          Larsson, Rune                    2 OK Kroppefjäll             1:14:24          



Öppen 8  (1)   8000 m                      

    1          Tafjord, Jostein                   Halden SK                  1:23:51 B        



Par  (1)       2300 m                      

    1          Jensen/Camitz, Oscar/Ax            Eds SK                       28:50 B