Distriksmatch individuelllö 2005-05-28 21:18
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

           Pl Namn                    Klubb                       Tid 



         D 13-14  (49)  3250 m                      

            1 Anette Baklid           Buskerud O-K            29:18,0 
            2 Elin Månsson            Hallands OF             32:39,0 
            3 Therese Haare           Buskerud O-K            32:56,0 
            4 Moa Johansson           Västergötlands OF       33:28,0 
            5 Emma Garmer             Göteborg OF             34:06,0 
            6 Oda Wennemo             Akershus/Oslo O-K       34:31,0 
            7 Ragnhild Haga           Akershus/Oslo O-K       34:48,0 
            8 Emelie Cedervärn        Västergötlands OF       35:22,0 
            9 Maria Johansson         Bohuslän Dals OF        35:25,0 
           10 Annette Fjeldheim       Buskerud O-K            35:32,0 
           11 Marit Muren             Akershus/Oslo O-K       35:44,0 
           12 Andrea Amundsen         Buskerud O-K            36:04,0 
           13 Maren J. Haverstad      Buskerud O-K            36:12,0 
           14 Rebecca Bejbom          Bohuslän Dals OF        36:37,0 
           15 Mari Skoglund Godal     Akershus/Oslo O-K       36:53,0 
           16 Hanna Westerberg        Göteborg OF             37:00,0 
           17 Linda Johansson         Hallands OF             37:19,0 
           18 Sara Jonsson            Västergötlands OF       37:49,0 
           19 Ellinor Johansson       Västergötlands OF       38:42,0 
           20 Ane Sofie Naess Björgul Östfold O-K             39:09,0 
           21 Mia Gustafsson          Göteborg OF             39:45,0 
           22 Ingjerd Myhre           Buskerud O-K            40:14,0 
           23 Sina Sandholt           Akershus/Oslo O-K       40:17,0 
           24 Louise Perleroth        Göteborg OF             40:41,0 
           25 Caroline Lennartsson    Västergötlands OF       40:48,0 
           26 Elin Strandhagen        Göteborg OF             41:07,0 
           27 Hanna Torstensson       Bohuslän Dals OF        41:25,0 
           28 Ida Byom Nilssen        Akershus/Oslo O-K       41:44,0 
           29 Silje Uhlen Maurset     Akershus/Oslo O-K       41:52,0 
           30 Charlotta Klevedal      Bohuslän Dals OF        42:37,0 
           31 Synne Baklid            Buskerud O-K            43:46,0 
           32 Sara Skyggesson         Hallands OF             43:50,0 
           33 Julia Olesund           Göteborg OF             44:03,0 
           34 Jenny Furusköld         Västergötlands OF       44:30,0 
           35 Lisa Pedersen           Västergötlands OF       44:37,0 
           36 Hanna Åkesson           Hallands OF             45:57,0 
           37 Johanna Lindström       Göteborg OF             46:03,0 
           38 Trine Skjeltorp         Östfold O-K             46:17,0 
           39 Guro Alexandersen       Östfold O-K             46:33,0 
           40 Martine Andersen        Östfold O-K             46:43,0 
           41 Susanne Tveterås        Östfold O-K             47:28,0 
           42 Kajsa Winberg           Bohuslän Dals OF        49:46,0 
           43 Astrid Nordbröden       Östfold O-K             50:32,0 
           44 Linnéa Johansson        Hallands OF             50:44,0 
           45 Sofie Söderblom         Hallands OF             53:44,0 
           46 Amanda Martinsson       Hallands OF             55:56,0 
           47 Lovisa Birath           Bohuslän Dals OF      1:03:22,0 
           48 Anette Woodward         Östfold O-K           1:06:46,0 

              Viktoria Thorn          Bohuslän Dals OF       ej start 



         D 15-16  (49)  4540 m                      

            1 Rannveig Överöyen       Akershus/Oslo O-K       37:37,0 
            2 Hanna Axelsson          Västergötlands OF       39:25,0 
            3 Live Lindemark          Akershus/Oslo O-K       40:07,0 
            4 Agni Fjogstad Nielsen   Buskerud O-K            40:47,0 
            5 Helena Isaksson         Hallands OF             42:34,0 
            6 Christina Kasin         Buskerud O-K            44:13,0 
            7 Johanna Ericson         Bohuslän Dals OF        44:28,0 
            8 Josefine Bergagård      Göteborg OF             44:43,0 
            9 Josefine Bertilsson     Göteborg OF             44:44,0 
           10 Sophie Grindstad        Östfold O-K             46:06,0 
           11 Ida Tiltnes             Akershus/Oslo O-K       46:20,0 
           12 Lise Östlid Bagstevold  Buskerud O-K            47:20,0 
           13 Lina Larsson            Västergötlands OF       47:24,0 
           14 Tonje Hermansen         Östfold O-K             47:32,0 
           15 Kristin Skaar           Västergötlands OF       47:55,0 
           16 Ingrid Skantze          Akershus/Oslo O-K       48:07,0 
           17 Terese Wängdahl         Bohuslän Dals OF        48:09,0 
           18 Britt Ingun M. Nydal    Akershus/Oslo O-K       48:10,0 
           19 Elise Jakobsen          Östfold O-K             48:13,0 
           20 Charlotta Berggren      Bohuslän Dals OF        48:37,0 
           21 Mari Jellum Helgerud    Buskerud O-K            48:46,0 
           22 Julie Andersen          Östfold O-K             48:49,0 
           23 Siri Vilberg            Akershus/Oslo O-K       49:07,0 
           24 Charlotte Agrell        Hallands OF             49:08,0 
           25 Sofia Salomonsson       Västergötlands OF       49:41,0 
           26 Julie Berteig           Akershus/Oslo O-K       51:05,0 
           27 Emielie Unosson         Västergötlands OF       51:17,0 
           28 Martine Ödegaard        Östfold O-K             52:25,0 
           29 Sanna Svensson          Västergötlands OF       52:27,0 
           30 Sandra Oswald           Hallands OF             52:57,0 
           31 Åsa Söderblom           Hallands OF             53:25,0 
           32 Miriam Weierud          Buskerud O-K            54:17,0 
           33 Ylva Fonselius          Göteborg OF             55:19,0 
           34 Marielle Andersson      Bohuslän Dals OF        55:49,0 
           35 Stine Kildebo           Östfold O-K             56:05,0 
           36 Malin Settergren        Hallands OF             56:39,0 
           37 Anna Widmark            Västergötlands OF       56:57,0 
           38 Lisa Weimann            Göteborg OF             57:12,0 
           39 Maria Johansson         Hallands OF             57:23,0 
           40 Stine H. Arnesen        Buskerud O-K            58:38,0 
           41 Josefin Malmgren        Göteborg OF             59:18,0 
           42 Lovisa Nilsson          Göteborg OF             59:50,0 
           43 Lisa Borsén             Bohuslän Dals OF        59:54,0 
           44 Sara Lingegård          Bohuslän Dals OF      1:01:49,0 
           45 Tine Hjelseth Larsen    Buskerud O-K          1:02:51,0 
           46 Ingrid Jansson          Bohuslän Dals OF      1:03:31,0 
           47 Lisa Åkesson            Hallands OF           1:10:24,0 
           48 Stine Alexandersen      Östfold O-K           1:15:55,0 

              Lina Lindqvist          Göteborg OF            Ej godk. 



         H 13-14  (49)  3990 m                      

            1 Joakim Johansson        Hallands OF             30:44,0 
            2 Johan Bergagård         Göteborg OF             32:23,0 
            3 Karl-Johan Westberg     Västergötlands OF       33:39,0 
            3 Eskil Kinneberg         Akershus/Oslo O-K       33:39,0 
            5 Petter Naess Björgul    Östfold O-K             35:02,0 
            6 Oskar Arvidsson         Göteborg OF             35:27,0 
            7 Patrik Eikhoff          Göteborg OF             36:45,0 
            8 Tomas Hansson           Hallands OF             36:48,0 
            9 Adam Gottfridsson       Akershus/Oslo O-K       36:55,0 
           10 Fredrik Döhl Mostad     Akershus/Oslo O-K       37:12,0 
           11 Johan Högstrand         Västergötlands OF       37:14,0 
           12 Mats Vormeland Langgård Akershus/Oslo O-K       37:19,0 
           13 Joakim Karlsson         Västergötlands OF       37:34,0 
           14 Tom Erik Lundamo        Akershus/Oslo O-K       38:00,0 
           15 Axel Karlsson           Hallands OF             38:17,0 
           16 Andreas Bengtsson       Hallands OF             38:38,0 
           17 Simen Teigen Sögård     Buskerud O-K            38:56,0 
           18 Daniel Martinsson       Bohuslän Dals OF        38:58,0 
           19 Fredrik Danielsen       Akershus/Oslo O-K       39:08,0 
           20 Eirik Berget            Östfold O-K             39:12,0 
           21 Martin Vister           Östfold O-K             39:16,0 
           22 Albin Andersson         Västergötlands OF       39:44,0 
           23 John Persson            Göteborg OF             40:00,0 
           24 Fredrik Schmiterlöw     Västergötlands OF       40:08,0 
           25 Christoffer Ohlsson     Bohuslän Dals OF        40:25,0 
           26 Sindre W. Nordhaugen    Akershus/Oslo O-K       40:53,0 
           27 Magnus Ruud             Östfold O-K             41:12,0 
           28 Halvard Thon            Buskerud O-K            41:17,0 
           29 Niklas Österlund        Västergötlands OF       42:29,0 
           30 Tomas Axelsson          Hallands OF             42:44,0 
           31 Mats Nordbröden         Östfold O-K             42:45,0 
           32 Allbin Evertsson        Västergötlands OF       43:55,0 
           33 Nicholas Oskarsson      Buskerud O-K            44:55,0 
           34 Erik Woodward           Östfold O-K             46:03,0 
           35 Egil Edvardsen          Göteborg OF             46:19,0 
           36 Tobias Grund            Bohuslän Dals OF        46:37,0 
           37 Anders Aasheim          Buskerud O-K            47:10,0 
           38 Mats Halvarsson         Hallands OF             48:26,0 
           39 Axel Johan Berlin       Buskerud O-K            49:01,0 
           40 Alexander Andersson     Bohuslän Dals OF        49:34,0 
           41 Johannes K Antonsen     Östfold O-K             50:16,0 
           42 Andreas Bendiktsen      Buskerud O-K            51:04,0 
           43 Andrè Erlandsson        Bohuslän Dals OF        52:33,0 
           44 Joel Nilsson            Göteborg OF             52:50,0 
           45 Dag Stridh              Bohuslän Dals OF        53:25,0 
           46 Endre Fossli            Buskerud O-K            55:48,0 

              Rasmus Schurmann        Hallands OF            Ej godk. 
              Albin Thunberg          Göteborg OF            Ej godk. 
              Tony Nielsen            Bohuslän Dals OF       ej start 



         H 15-16  (49)  5170 m                      

            1 Jesper Wassblad         Bohuslän Dals OF        37:53,0 
            2 Håkon Heggedal          Buskerud O-K            38:20,0 
            3 Kalle Johansson         Hallands OF             38:25,0 
            4 Erik Johansson          Hallands OF             39:38,0 
            5 Patrik Karlsson         Bohuslän Dals OF        39:51,0 
            6 Gaute Hallan Steiver    Akershus/Oslo O-K       39:53,0 
            7 Anders Carlsson         Hallands OF             41:51,0 
            8 Carl Magnusson          Västergötlands OF       42:30,0 
            9 Alexander Westberg      Västergötlands OF       42:38,0 
           10 Albin Pettersson        Västergötlands OF       42:52,0 
           11 Emil Jönsson            Hallands OF             43:13,0 
           12 Morten Urdal Bakke      Buskerud O-K            43:23,0 
           12 Andreas Muri            Östfold O-K             43:23,0 
           14 Jonas Sommerstad Juveli Buskerud O-K            43:29,0 
           15 Vetle Ruud Bråten       Akershus/Oslo O-K       43:40,0 
           16 Erlend Övereng Bjöntega Buskerud O-K            43:56,0 
           17 Eirik Kamstrup Hovind   Akershus/Oslo O-K       43:57,0 
           18 Kristian Dahlström      Bohuslän Dals OF        44:02,0 
           19 Tobias Johansson        Bohuslän Dals OF        44:21,0 
           20 Johan Strid             Västergötlands OF       44:33,0 
           21 Erik Hansson            Västergötlands OF       46:34,0 
           22 Eirik J. Haverstad      Buskerud O-K            47:13,0 
           23 David Gottfridsson      Akershus/Oslo O-K       48:23,0 
           24 Hampus Olesund          Göteborg OF             48:32,0 
           25 Johan Nilsson           Göteborg OF             48:48,0 
           26 Mikael Johansson        Bohuslän Dals OF        48:57,0 
           27 Magnus Oliversen        Östfold O-K             49:03,0 
           28 Per Spetz               Bohuslän Dals OF        49:38,0 
           29 David Boman             Bohuslän Dals OF        49:42,0 
           30 Espen Weltzien          Akershus/Oslo O-K       50:36,0 
           31 Stian Hallen            Akershus/Oslo O-K       50:42,0 
           32 Hugo Magnusson          Göteborg OF             50:47,0 
           33 Martin Nielsen          Östfold O-K             51:00,0 
           34 Christian Grönvold      Akershus/Oslo O-K       51:02,0 
           35 Andreas Karlsson        Västergötlands OF       51:12,0 
           36 Niklas Ståhl            Göteborg OF             51:27,0 
           37 Harri Luchsinger        Buskerud O-K            51:49,0 
           38 Bård Hauan Andersen     Östfold O-K             51:50,0 
           39 Jonas Olseng            Östfold O-K             51:58,0 
           40 Anders Hedberg          Göteborg OF             52:21,0 
           41 Johan Antonsson         Hallands OF             54:50,0 
           42 Fredrik Norell          Göteborg OF             55:06,0 
           43 Björn Pehrsson          Göteborg OF             55:45,0 
           44 Hallvard Nordbröden     Östfold O-K             56:14,0 
           45 Johan Samuelsson        Hallands OF             56:39,0 
           46 Erik Gustafsson         Hallands OF           1:01:53,0 

              Rickard Börjesson       Västergötlands OF      Ej godk. 
              Torgeir Nörbech         Buskerud O-K           Ej godk. 
              Christian Schive        Östfold O-K            Ej godk. 



         Öppen 1  (6)   1750 m                      

            1 Fröya Andersen          SK Halden               11:49,0 
            2 Marcus Boman            Stångenäs AIS           13:34,0 
            3 Lisa-Karin Wallin       OK Mark                 14:14,0 
            4 Anders Ohlsson          Uddevalla OK            14:26,0 
            5 Malin Reichenberg       Idefjordens SK          14:36,0 
            6 Julia Ohlsson           Uddevalla OK            16:54,0 



         Öppen 4  (13)  3530 m                      

            1 Niclas Andersson        Kinnaströms SK          30:23,0 
            2 Markus Grund            OK Roto                 37:04,0 
            3 Bo Månsson              OK Löftan               41:32,0 
            4 Johan Attfors           Tolered-Utby Ol-klubb   46:02,0 
            5 Magnus Wallin           OK Mark                 46:19,0 
            6 Erik Wallin             OK Mark                 47:46,0 
            7 Agne Karlsson           Simlångsdalens IF       48:07,0 
            8 Lisbeth Bergagård       Tolered-Utby Ol-klubb   49:35,0 
            9 Sven-Erik Grund         OK Roto                 50:41,0 
           10 Monica Johansson        FK Friskus Varberg      51:01,0 
           11 Rebecka Andersson       Idefjordens SK          52:47,0 
           12 Inga-Lill Grund         OK Roto               1:03:58,0 
           13 Annika Karlsson         Falkenbergs OK        1:14:24,0 



         Öppen 8  (8)   6090 m                      

            1 Espen Jacobsen          SK Fredrikstad          50:09,0 
            2 Eirik Andersen          SK Halden               53:26,0 
            3 Jan Hansson             Stenungsunds OK       1:00:24,0 
            4 Morten Roger Andersen   SK Halden             1:04:40,0 
            5 Torbjörn Halvarson      Fjärås AIK            1:17:06,0 
            6 Elisabeth Månsson       OK Löftan             1:32:14,0 
            7 Päivi Hansson           Idefjordens SK        1:40:05,0 

              Erik Andersson          IK Gandvik             Ej godk. 



         D 13-14 Res  ( 3250 m                      

            1 Malin Hedberg           Göteborg OF             42:59,0 
            2 Elin Schyberg           Hallands OF             45:19,0 
            3 Maren Mohagen Hansen    Buskerud O-K            46:23,0 
            4 Turid Kampstrup Hovind  Akershus/Oslo O-K       48:53,0 

              Nele Simonsen           Östfold O-K            ej start 
              Sofie Larsson           Hallands OF            ej start 



         D 15-16 Res  ( 4540 m                      

            1 Ingrid Berge            Akershus/Oslo O-K       46:10,0 
            2 Agnes Ramle             Göteborg OF             57:03,0 
            3 Maiken Somby Flågan     Buskerud O-K          1:01:04,0 
            4 Margarete Kasbo         Östfold O-K           1:01:23,0 
            5 Caroline Stadelman      Hallands OF           1:39:01,0 



         H 13-14 Res  ( 3990 m                      

            1 Vegard Fredriksen       Akershus/Oslo O-K       40:09,0 
            2 Haakon Gedde Dahl       Buskerud O-K            41:43,0 
            3 Marcus Ohlsson          Hallands OF             43:31,0 
            4 Max Coxner              Göteborg OF             45:03,0 
            5 Per Skyggesson          Hallands OF             49:43,0 

              Daniel Oliversen        Östfold O-K            ej start 



         H 15-16 Res  ( 5170 m                      

            1 Anders Opsahl Bredesen  Akershus/Oslo O-K       47:13,0 
            2 Lukas Brodin            Hallands OF             50:27,0 
            3 Jonas Hemlin            Göteborg OF             53:43,0 
            4 Audun Resser            Buskerud O-K            57:40,0 
            5 Christian Nilsson       Hallands OF           1:13:06,0 

              Christian Schive        Östfold O-K            ej start