Gränsjakten 2007to 2007-07-12 23:26
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl artnr Namn                   År Klubb                  Land       E1           E2           E3           Tid 



H75  (4)                                   

    1   519 Teiland Kjell          30 Östmarka OK            NOR     33:13    4   15:50    1   40:58    2  1:30:01 
    2   516 Hernes Tor                Gimle IF               NOR     32:28    3   16:45    2   41:44    3  1:30:57 
    3   517 Mo Björn                  Halden SK              NOR     32:07    2   20:02    3   52:01    4  1:44:10 

        518 Kilborn Ove            31 Uddevalla IS           SWE     26:21    1  Felst.        38:03    1          



H70  (6)                                   

    1   523 Hogedal Åke            35 Kungälvs OK            SWE     25:28    1   14:36    1 1:01:57    3  1:42:01 
    2   527 Scheje Arne Chr        35 Östmarka OK            NOR     25:36    2   17:31    3   59:39    2  1:42:46 
    3   524 Halvorsen Helge           Larvik OK              NOR     33:44    5   17:07    2   52:12    1  1:43:03 

        522 Vestbye Finn           36 Varteig OL             NOR     33:46    6   22:24    6  Felst.               
        525 Olsson Lennart         34 Kungälvs OK            SWE     30:04    4   22:07    5  Felst.               
        521 Husa Björn                Idd Sportsklubb        NOR     29:59    3   17:59    4 j start               



H65  (11)                                  

    1   534 Alexandersson Andre    38 Kungälvs OK            SWE     23:29    2   17:12    2   42:50    1  1:23:31 
    2   536 Mattsson Matts         39 OK Gipen               SWE     23:06    1   19:43    5   44:52    2  1:27:41 
    3   533 Svein Bakken           41 Stigsökarna            SWE     31:31    5   15:27    1   50:58    3  1:37:56 
    4   532 Hansson Algot          40 Kungälvs OK            SWE     31:23    4   17:17    3   51:53    4  1:40:33 
    5   537 Edvardsen Thor            Larvik OK              NOR     27:25    3   20:21    6   57:02    5  1:44:48 
    6   535 Berg Arne              41 Stigsökarna            SWE     32:23    8   17:59    4   57:27    6  1:47:49 
    7   531 Björlo Thorbjörn          Gimle IF               NOR     31:58    7   24:45    8 1:05:57    7  2:02:40 
    8   540 Olsson Bror               Eds SK                 SWE     38:18    9   35:16    9 1:24:58    8  2:38:32 

        538 Gullaksen Georg           Östmarka OK            NOR     51:09   11  Felst.       Felst.               
        539 Cullbrand Lars-Göran   41 IK Stern               SWE     40:38   10   21:35    7 j start               
        541 Fosse Trygve              Gimle IF               NOR     31:52    6  Felst.      j start               



H60  (16)                                  

    1   559 Johansson Kalle        44 OK Skogshjortarna      SWE     22:51    1   15:16    1   34:04    1  1:12:11 
    2   553 Carlström Lennart      43 OK Landehof            SWE     25:14    2   16:37    3   38:50    4  1:20:41 
    3   552 Hermansson Lennart     46 Stenungsunds OK        SWE     25:43    3   16:32    2   39:33    5  1:21:48 
    4   551 Krossby Anders Johan      Fredrikstad SK         NOR     30:37    8   19:43    6   38:08    3  1:28:28 
    5   560 Tirén Sverker          45 SoIK Hellas            SWE     28:16    5   20:41    7   40:35    7  1:29:32 
    6   545 Bokeröd Leif              Idd Sportsklubb        NOR     28:33    6   18:32    5   44:19   10  1:31:24 
    7   558 Carlsson Hans             IFK Göteborg           SWE     27:53    4   18:14    4   45:22   11  1:31:29 
    8   563 Vallin Gunnar          44 OK Landehof            SWE     32:24   11   23:40   13   38:01    2  1:34:05 
    9   562 Westberg Christer         IFK Göteborg           SWE     29:01    7   21:54   10   43:13    9  1:34:08 
   10   561 Bengtsson Kjell        44 Sävedalens AIK         SWE     32:47   12   22:14   11   40:01    6  1:35:02 
   11   556 Wahlgren Tom           46 Sarpsborg O-Lag        NOR     30:48    9   22:30   12   43:08    8  1:36:26 
   12   554 Wikström Allan         46 Stångenäs AIS          SWE     31:22   10   21:51    9   59:39   14  1:52:52 
   13   550 Ulseth Magne              Idd Sportsklubb        NOR     33:44   13   24:58   15   58:41   13  1:57:23 
   14   548 Wibye Harald              Ok Moss                NOR     38:34   14   24:46   14   56:04   12  1:59:24 
   15   546 Vareberg Sverre        44 Stavanger O-Klubb      NOR     52:36   15   41:01   16 1:16:28   15  2:50:05 

        549 Johansson Pär-Erik     44 Markbygdens OK         SWE   1:20:15   16   21:08    8 j start               



H55  (22)                                  

    1   575 Karlsson Bo               Ljungskile FK          SWE     25:28    1   17:55    6   41:27    1  1:24:50 
    2   581 Syversen Björn         52 Sarpsborg O-Lag        NOR     25:48    2   16:41    1   44:14    2  1:26:43 
    3   587 Jidetoft Conny         49 Stångenäs AIS          SWE     26:56    4   17:19    4   48:04    4  1:32:19 
    4   576 Hogedal Lasse          50 Vänersborgs SK         SWE     33:15   14   17:10    3   47:00    3  1:37:25 
    5   574 Millegård Stefan       51 Sävedalens AIK         SWE     27:24    5   19:07   10   50:59    6  1:37:30 
    6   585 Galborgen Arvid        51 Eds SK                 SWE     26:52    3   18:07    7   53:56    8  1:38:55 
    7   572 Eriksson Hans Erik     48 Gävle OK               SWE     37:05   17   18:30    8   50:16    5  1:45:51 
    8   583 Olsson Gert            48 OK Silva               SWE     32:13   11   20:27   15   53:42    7  1:46:22 
    9   588 Blom Mats              52 Ljungskile FK          SWE     32:30   12   20:13   14   54:01    9  1:46:44 
   10   571 Kleveland Roalh        51 Kvillebyns SK          SWE     32:42   13   22:47   17   56:31   10  1:52:00 
   11   593 Mattsson Roland        52 OK Skärmen             SWE     39:21   19   19:16   11   57:22   11  1:55:59 
   12   578 Sundgren Kenth         49 OK Silva               SWE     33:46   15   22:34   16 1:14:54   12  2:11:14 
   13   594 Nilsson Roland         48 OK Kompassen           SWE     51:28   22   24:52   18 1:34:41   13  2:51:01 
   14   590 Larsson I Göran        48 OK Kompassen           SWE     39:03   18   37:46   21 1:35:53   14  2:52:42 
   15   573 Eriksson Krister       50 Tumba-Mälarhöjden OK   SWE     49:36   21   31:47   20 2:07:27   15  3:28:50 

        577 Nordli Jimmy           48 Trösken IL             NOR     28:57    8   19:20   12  Felst.               
        586 Ivarsson Kent          52 OK Skogshjortarna      SWE     30:54   10   18:40    9  Felst.               
        591 Widercrantz Dan        52 OK Skärmen             SWE     27:57    7   19:55   13  Felst.               
        592 Scholz Rainer          52 IK Vista               SWE     27:49    6   16:56    2 j start               
        589 Rönnqvist Lars-Olof    48 OK Löftan              SWE     34:37   16   26:49   19 j start               
        579 Bejbom Gunnar          52 Uddevalla OK           SWE     30:49    9   17:35    5 j start               
        584 Stenseth Per              Fredrikstad SK         NOR     44:50   20 j start      j start               



H50  (32)                                  

    1   647 Svensson Kurt          56 IK Hakarpspojkarna     SWE     25:20    1   13:43    1   47:19    1  1:26:22 
    2   660 Galborgen Bent            Skaukameratene O-lag   NOR     28:52    4   15:48    3   50:23    4  1:35:03 
    3   648 Strutz Carl-Göran      57 Eds SK                 SWE     28:20    3   16:28    7   50:27    5  1:35:15 
    4   642 Josefsson Inge            Stångenäs AIS          SWE     27:07    2   15:52    4   52:36    7  1:35:35 
    5   650 Hålsjö Lennart         54 OK Alehof              SWE     30:34    7   16:20    6   49:38    3  1:36:32 
    6   651 Karlsson Tomas         56 OK Skogshjortarna      SWE     30:20    5   20:17   14   47:49    2  1:38:26 
    7   635 Heidenström Björn         Fredrikstad SK         NOR     30:23    6   14:50    2   53:55    8  1:39:08 
    8   663 Jonasson Bengt         54 Göteborg-Majorna OK    SWE     33:12   10   16:50    9   51:19    6  1:41:21 
    9   661 Nilsson Lars           57 OK Skogsstjärnan       SWE     32:28    9   16:13    5   56:00    9  1:44:41 
   10   640 Andreasson Göran       56 OK Kroppefjäll         SWE     31:49    8   19:35   11   58:30   11  1:49:54 
   11   638 Widen Bror             54 Uddevalla OK           SWE     37:26   14   16:37    8 1:01:30   13  1:55:33 
   12   641 Daltveit Memund           Fana IL O-gr.          NOR     37:06   13   18:10   10 1:00:46   12  1:56:02 
   13   636 Roos Tommy             56 Falköpings AIK OK      SWE     35:57   11   19:39   13 1:07:33   16  2:03:09 
   14   639 Andersson Bengt        54 Främmestads IK         SWE     36:51   12   24:32   24 1:01:58   14  2:03:21 
   15   646 Grann Terje               Fossum IF              NOR     39:27   15   21:30   19 1:02:59   15  2:03:56 
   16   657 Ohlsson Odd            55 Uddevalla OK           SWE     41:04   17   22:02   21 1:11:17   17  2:14:23 
   17   656 Ihrfors Håkan          57 IFK Lidingös Skid o OK SWE     41:25   18   21:42   20 1:11:30   18  2:14:37 
   18   633 Ramström Peter         55 Bromma-Vällingby SOK   SWE     48:44   24   21:25   18 1:16:29   19  2:26:38 
   19   664 Lingegård Bengt           OK Gipen               SWE     47:44   23   41:23   29   57:52   10  2:26:59 
   20   634 Åstorp Björn           56 Sarpsborg O-Lag        NOR     45:08   20   26:23   27 1:16:32   20  2:28:03 
   21   658 Bredesen Rolf Gunnar   55 Fossum IF              NOR     57:34   26   22:23   23 1:21:18   21  2:41:15 
   22   644 Muri Torolf            56 Sarpsborg O-Lag        NOR     39:34   16   20:27   15 1:45:14   24  2:45:15 
   23   653 Tveterås Trygve           Fredrikstad SK         NOR     47:15   22   21:12   17 1:36:55   23  2:45:22 
   24   659 Alvsvåg John Olav      56 Fana IL O-gr.          NOR   1:08:42   29   27:39   28 1:30:46   22  3:07:07 

        652 Larsson Janeric        52 Bromma-Vällingby SOK   SWE     50:17   25   24:43   25  Felst.               
        643 Eriksson Janne         53 Eds SK                 SWE     43:22   19   19:37   12  Felst.               
        631 Kitteröd Johnny        51 Tistedalen FL          NOR   1:02:58   28  Felst.      j start               
        645 Eng Emil               56 Tistedalen FL          NOR     59:03   27   26:02   26 j start               
        654 Johansen Morten        57 Ok Moss                NOR     45:25   21 j start      j godk.               
        655 Klemsdal Per Olaf      56 Varteig OL             NOR    Felst.        20:29   16 j start               
        632 Paulsen Björn          53 Ok Moss                NOR   1:26:17   30                                    
        662 Johansson Lasse           Eds SK                 SWE                  22:21   22                       



H45  (32)                                  

    1   677 Klaar Kjell            60 Säterbygdens OK        SWE     27:29    1   15:09    5   46:27    2  1:29:05 
    2   667 Wassenius Axel         60 Uddevalla OK           SWE     29:15    5   13:58    2   46:04    1  1:29:17 
    3   676 Bergman Nicke          59 Kungälvs OK            SWE     27:56    3   15:49    6   49:47    5  1:33:32 
    4   681 Helland Knut E         62 Östmarka OK            NOR     27:36    2   16:51   12   50:20    7  1:34:47 
    5   696 Helgman Leif           61 OK Tyr                 SWE     33:40   12   13:46    1   48:42    3  1:36:08 
    6   694 Torskenaes Knut        62 Trösken IL             NOR     28:41    4   16:04    8   51:25    9  1:36:10 
    7   666 Johansson Ralph        60 Stångenäs AIS          SWE     32:24   10   14:45    3   49:02    4  1:36:11 
    8   689 Forsgren Anders        61 Täby OK                SWE     29:33    7   16:47   11   50:13    6  1:36:33 
    9   674 Hollowell Tom          61 OK Tyr                 SWE     29:32    6   15:51    7   51:16    8  1:36:39 
   10   669 Karlsson Jonas         61 OK Tylöskog            SWE     33:49   13   16:23    9   56:30   11  1:46:42 
   11   688 Tandrevold Eirik          Fossum IF              NOR     33:07   11   17:37   14   56:51   12  1:47:35 
   12   699 Gullord Tommy          58 Gjö-Vard O-lag         NOR     35:34   16   16:40   10   57:36   13  1:49:50 
   13   693 Bunaes Tommy              Halden SK              NOR     33:50   14   17:11   13   59:08   14  1:50:09 
   14   672 Lundqvist Pär          60 Kils OK                SWE     31:07    9   23:11   28   55:55   10  1:50:13 
   15   665 Lindqvist Mats         58 Sävedalens AIK         SWE     34:47   15   15:04    4 1:10:14   22  2:00:05 
   16   692 Eriksson Örjan         61 Trollhättans SK        SWE     35:35   17   18:49   18 1:06:16   17  2:00:40 
   17   668 Andersen Morten Roger  59 Halden SK              NOR     36:46   18   18:07   16 1:09:40   19  2:04:33 
   18   691 Klevedal Arne          58 Kvillebyns SK          SWE     38:57   21   21:20   23 1:04:21   15  2:04:38 
   18   687 Lindström Mats         62 OK Skärmen             SWE     38:17   20   21:57   26 1:04:24   16  2:04:38 
   20   670 Garmer Hans            59 Göteborg-Majorna OK    SWE     40:01   23   18:19   17 1:10:07   21  2:08:27 
   21   671 Hals Torbjörn          60 Kongsberg O-lag        NOR     45:57   27   19:52   20 1:09:55   20  2:15:44 
   22   683 Nyman Dick             58 Uddevalla IS           SWE     45:24   26   21:13   22 1:09:25   18  2:16:02 
   23   680 Runesson Lars          58 OK Vivill              SWE     37:19   19   19:21   19 1:19:39   24  2:16:19 
   24   684 Hansen Troels Bent     58 Alleröd OK             DEN     39:13   22   17:44   15 1:44:04   26  2:41:01 
   25   698 Kensby Mats            60 OK Tyr                 SWE     41:27   24   22:03   27 1:37:41   25  2:41:11 
   26   690 Carlsson Leif-Arne     59 OK Vivill              SWE   1:24:16   32   20:59   21 1:15:39   23  3:00:54 

        679 Petersson Claes-Göran  60 Burseryds IF           SWE     53:11   30   21:30   24  Felst.               
        682 Olseng Kjell Arne      58 Sarpsborg O-Lag        NOR     50:04   29   21:41   25 j start               
        673 Hugoson Mats           59 Kvillebyns SK          SWE   1:06:32   31   28:52   30 j start               
        675 Nilsson Ulf            61 Örkelljunga FK         SWE     48:42   28   26:10   29 j start               
        685 Köhn Jo                   Halden SK              NOR     44:36   25 j start      j start               
        697 Bjerketvedt Jan        59 Ok Moss                NOR     30:34    8                                    



H40  (24)                                  

    1   720 Granstedt Bo           63 IK Hakarpspojkarna     SWE     32:31   10   14:31    3   50:42    2  1:37:44 
    2   706 Kristiansson Mats      64 Trollhättans SOK       SWE     32:54   13   14:30    2   50:24    1  1:37:48 
    3   713 Wiklund Jo             64 IL Tyrving             NOR     29:03    5   15:27    5   57:34    5  1:42:04 
    4   718 Johansson Lars G       64 Vänersborgs SK         SWE     29:10    6   15:58    8   57:06    4  1:42:14 
    5   705 Torstensson Lars Göra  63 Stigsökarna            SWE     28:24    3   16:41   11   58:03    6  1:43:08 
    6   725 Thellsen Per           67 OK Roxen               SWE     31:53    8   15:51    7   55:41    3  1:43:25 
    7   711 Iversen Egil W         59 Heming/Njård O-lag     NOR     32:10    9   17:30   13 1:00:10    7  1:49:50 
    8   727 Johansson Tommy        67 Stångenäs AIS          SWE     35:11   16   16:15   10 1:03:12    8  1:54:38 
    9   714 Kildebo Morten            Halden SK              NOR     32:33   11   16:43   12 1:05:26    9  1:54:42 
   10   719 Carlsson Martin        70 Täby OK                SWE     37:19   17   19:05   15 1:18:38   11  2:15:02 
   11   708 Ytterböl Svend Arne    65 Gimle IF               NOR     39:29   20   19:09   16 1:16:30   10  2:15:08 
   12   709 Eriksson Karl-Olof     64 Uddevalla OK           SWE     38:49   19   19:50   17 1:23:46   12  2:22:25 

        728 Saugerud Erik          64 Konnerud IL            NOR     32:36   12   16:02    9  Felst.               
        726 Granstedt Mats         67 IK Hakarpspojkarna     SWE     27:31    2   14:06    1  Felst.               
        710 Thellsen Stefan        63 OK Roxen               SWE     28:29    4   14:40    4  Felst.               
        722 Lindberg Håkan         65 OK Djerf               SWE    fullf.        17:46   14  Felst.               
        712 Olaussen Jim              Halden SK              NOR     33:31   14   15:49    6 j start               
        729 Wenklo Henrik          65 Kungälvs OK            SWE     59:43   23   33:40   18 j start               
        724 Sandem Tore            65 Indre Östfold Ok       NOR     55:01   21                                    
        715 Fröshaug Saxe          63 Indre Östfold Ok       NOR     55:56   22                                    
        707 Sandbaek Erik          65 Ok Moss                NOR     30:02    7                                    
        716 Solhaug Eivind         67 Ok Moss                NOR     38:22   18                                    
        723 Jensen Öistein         65 Sarpsborg O-Lag        NOR     34:34   15                                    
        717 Löwengreen Frank       66 Sarpsborg O-Lag        NOR     26:34    1                                    



H35  (19)                                  

    1   734 Johansson Håkan        68 IK Hakarpspojkarna     SWE     37:40    3   16:39    1 1:04:51    2  1:59:10 
    2   751 Kullander Thomas       69 Sävedalens AIK         SWE     38:21    4   17:39    5 1:04:44    1  2:00:44 
    3   745 Wang Bent-Joar            Tistedalen FL          NOR     40:12    5   17:28    4 1:06:48    3  2:04:28 
    4   733 Malmring Olle          71 Snättringe SK          SWE     40:26    6   18:25    7 1:12:13    5  2:11:04 
    5   739 Olsson Kenneth         67 Snättringe SK          SWE     44:27   10   20:12   10 1:10:44    4  2:15:23 
    6   732 Larsen Per Erik        68 Sandefjord OK          NOR     43:58    9   18:05    6 1:20:03    7  2:22:06 
    7   744 Fransson Mats          69 Snättringe SK          SWE     45:37   12   24:19   13 1:14:31    6  2:24:27 
    8   743 Österlin Erik          70 Sävedalens AIK         SWE     45:03   11   18:54    8 1:20:51    8  2:24:48 
    9   736 Gran Kyrre             72 Fet O-lag              NOR     52:46   14   20:33   11 1:23:27    9  2:36:46 
   10   737 Mikkelsen Mads         70 IFK Göteborg           SWE     59:27   15   19:14    9 1:34:39   11  2:53:20 
   11   742 Johansson Magnus       83 Snättringe SK          SWE   1:04:41   17   24:45   14 1:26:13   10  2:55:39 
   12   731 Olsson Håkan           69 Snättringe SK          SWE     50:11   13   28:08   16 1:53:50   12  3:12:09 

        749 Backström Pål             Halden SK              NOR     34:08    1   17:22    3  Felst.               
        746 Malmring Anders           Snättringe SK          SWE    Felst.        30:52   17  Felst.               
        738 Thuresson Per Ola      68 OK Tylöskog            SWE   1:00:46   16   26:55   15  Felst.               
        735 Bergmark Anders        72 Snättringe SK          SWE     43:47    8   20:49   12  Felst.               
        741 Bäcklund Bjarne           IFK Göteborg           SWE     36:19    2   16:39    1  Felst.               
        748 Egner Ove              70 Snättringe SK          SWE    Felst.       Felst.      j start               
        740 Berglund Johan            Sävedalens AIK         SWE     43:10    7 j start      j start               



H21  (27)                                  

    1   411 Björlo Kjetil             Halden SK              NOR     30:28    3   13:54    1 1:10:14    1  1:54:36 
    2   427 Elveljung Gunnar          IFK Göteborg           SWE     34:06    4   15:09    2 1:11:24    2  2:00:39 
    3   412 Jakobsen Espen            Fredrikstad SK         NOR     34:51    5   15:14    3 1:12:57    3  2:03:02 
    4   417 Bengtsson Erik         72 FK Åsen                SWE     43:03   12   16:22    4 1:24:25    4  2:23:50 
    5   423 Johansson Fredrik      73 Hammarby IF OF         SWE     39:25   10   19:37   11 1:26:51    6  2:25:53 
    6   418 Markendahl Simon       90 OK Klyftamo            SWE     45:47   16   22:25   18 1:29:19    7  2:37:31 
    7   415 Wrane Kalle            69 Sävedalens AIK         SWE     43:44   14   22:07   17 1:32:12    9  2:38:03 
    8   422 Jakobsson Peter        68 OK Södertörn           SWE     46:10   17   18:21    8 1:36:06   10  2:40:37 
    9   414 Holt Steinar              Halden SK              NOR     48:00   21   21:43   16 1:31:05    8  2:40:48 
   10   419 Millegård Joakim       87 Sävedalens AIK         SWE     47:47   19   19:14    9 1:37:42   11  2:44:43 
   11   425 Bengtsson Magnus       79 Sävedalens AIK         SWE     49:02   22   20:03   14 1:43:58   12  2:53:03 
   12   402 Fremmegaard Esten Öye     Halden SK              NOR     52:40   23   19:38   12 1:45:53   13  2:58:11 
   13   408 Hjort Fredrik          56 Helsingborgs SOK       SWE     53:39   25   19:16   10 1:53:11   14  3:06:06 

        403 Gustavsson Joakim         Ulricehamns OK         SWE     36:59    8   17:28    6  Felst.               
        416 Johansson Axel            Eds SK                 SWE   1:05:07   26   18:09    7  Felst.               
        426 Andersson Johan        81 Främmestads IK         SWE   1:13:10   27   27:10   19  Felst.               
        406 Ferm Andreas           78 OK Skogsfalken         SWE     36:31    7   16:30    5  Felst.               
        424 Varting Grunde            Halden SK              NOR     47:47   19 j start       Felst.               
        413 Sideby Kristoffer      72 Göteborg-Majorna OK    SWE     43:16   13 j start       Felst.               
        409 Mattsson Jim           76 Stigsökarna            SWE     52:49   24   20:00   13 j start               
        404 Grann Stian               NTNUI                  NOR     40:51   11   20:32   15 j start               
        430 Andersen Eirik Hauan      Halden SK              NOR     46:54   18 j start      1:24:43    5          
        420 Olofsson Mikael        60 IFK Göteborg           SWE     28:21    1                                    
        429 Byggland Aasbjörn      75 Bö O-Lag               NOR     37:03    9                                    
        421 Hov Magnus                Halden SK              NOR     34:58    6 j start      j start               
        401 Pedersen Jon           82 Trösken IL             NOR     30:03    2                                    
        428 Dahlström Kristian     89 IFK Mora OK            SWE     45:08   15                                    



H20  (3)                                   

        756 Daltveit Anders           Fana IL O-gr.          NOR     42:32    2   16:55    2  Felst.               
        757 Bredesen Kristian Ops  88 Fossum IF              NOR     46:55    3   16:01    1  Felst.               
        758 Ruud Thomas            98 Sarpsborg O-Lag        NOR     30:11    1                                    



H18  (13)                                  

    1   768 Olseng Jonas           90 Sarpsborg O-Lag        NOR     26:35    2   13:50    1   55:11    2  1:35:36 
    2   764 Andersen Bård Hauan    90 Halden SK              NOR     27:36    3   14:48    2   53:49    1  1:36:13 
    3   769 Kristiansen Martin        Halden SK              NOR     30:55    5   15:39    3 1:05:37    4  1:52:11 
    4   773 Muri Andreas           90 Sarpsborg O-Lag        NOR     31:14    6   15:49    4 1:06:29    5  1:53:32 
    5   767 Tandrevold Eivind         Fossum IF              NOR     29:10    4   16:19    5 1:08:33    7  1:54:02 
    6   761 Hansson Marcus         90 Herrestads AIF         SWE     40:35    7   17:14    8 1:02:04    3  1:59:53 
    7   762 Klemsdal Thor Olaf     90 Sarpsborg O-Lag        NOR     56:16   12   18:34    9 1:15:12    8  2:30:02 

        765 Bredesen Anders Opsah  90 Fossum IF              NOR     46:12   10   16:22    6  Felst.               
        774 Gullord Sondre         90 Gjö-Vard O-lag         NOR    Felst.        16:59    7 1:08:02    6          
        763 Karlsson Tobias        89 Eds SK                 SWE     49:07   11   23:40   11  Felst.               
        766 Nyqvist Dennis         90 OK Gipen               SWE     42:48    8   22:18   10  Felst.               
        770 Oliversen Magnus       90 Trösken IL             NOR     26:24    1                                    
        772 Frisk David               OK Skogsmunken         SWE     44:45    9                                    



H16  (35)                                  

    1   799 Helgman Anton          93 OK Tyr                 SWE     23:40    3   13:52    5   39:10    3  1:16:42 
    2   796 Carlsson Joakim        92 Täby OK                SWE     24:01    4   12:33    1   40:17    5  1:16:51 
    3   789 Carlsson Fredrik       92 Täby OK                SWE     28:13   17   12:55    2   37:59    2  1:19:07 
    4   793 Ohlsson Christoffer    91 Uddevalla OK           SWE     22:41    2   15:38   11   40:49    6  1:19:08 
    5   794 Nilsson Fredrik        92 Örkelljunga FK         SWE     28:03   16   14:30    9   39:11    4  1:21:44 
    6   812 Döhl Mostad Fredrik    91 Fossum IF              NOR     31:13   22   14:00    7   36:38    1  1:21:51 
    7   804 Klaar Henrik           91 Säterbygdens OK        SWE     27:26   14   13:56    6   41:30    7  1:22:52 
    8   801 Persson Daniel            Hagaby GoIF            SWE     24:54    5   15:20   10   44:21    8  1:24:35 
    9   806 Fernlund Erik          91 Säterbygdens OK        SWE     27:35   15   14:13    8   45:05    9  1:26:53 
   10   787 Bergmann Andreas       91 Alleröd OK             DEN     34:06   26   13:21    4   45:40   10  1:33:07 
   11   790 Alvsvåg Kenneth Kira   92 Fana IL O-gr.          NOR     25:12    7   15:43   12   53:45   11  1:34:40 
   12   785 Gullord Eskil          92 Gjö-Vard O-lag         NOR     35:25   27   17:47   15   56:04   12  1:49:16 

        784 Tandrevold Halvor         Fossum IF              NOR     40:32   30   19:21   17  Felst.               
        813 Ruud Magnus            91 Sarpsborg O-Lag        NOR     27:13   13   13:19    3  Felst.               
        809 Karlsson Marcus           OK Skogsmunken         SWE     39:24   29   21:22   19  Felst.               
        818 Jonasson Petter           Göteborg-Majorna OK    SWE     36:49   28   23:18   20  Felst.               
        819 Narvhus Lars Jonas        Baekkelagets SK        NOR     32:13   24   16:48   14  Felst.               
        800 Sveen Trond               Halden SK              NOR     52:15   35   23:26   21  fullf.               
        808 Johansson Dennis       91 Stångenäs AIS          SWE     42:23   32   25:59   22 j start               
        795 Nielsen Tony           91 Stångenäs AIS          SWE     24:58    6   18:03   16 j start               
        815 Wenklo Ludwig          92 Kungälvs OK            SWE     43:27   33   20:28   18 j start               
        816 Stridh Dag             91 OK Gipen               SWE     49:53   34   15:57   13 j start               
        810 Lindhaugen Sindre      92 Halden SK              NOR     30:24   20                                    
        782 Björgul Petter         92 Halden SK              NOR     27:06   12                                    
        802 Köhn Mats                 Halden SK              NOR     41:01   31 j start      j start               
        788 Vister Martin          91 Indre Östfold Ok       NOR     28:31   18                                    
        783 Fröshaug Svend Sondre  92 Indre Östfold Ok       NOR     33:50   25                                    
        798 Paulsen Vetle          91 Ok Moss                NOR     30:35   21                                    
        781 Woodward Erik          91 Ok Moss                NOR     25:56    8                                    
        797 Oliversen Daniel       92 Trösken IL             NOR     26:49   11                                    
        807 Andersson Alexander       OK Roto                SWE     29:12   19                                    
        811 Grund Tobias              OK Roto                SWE     26:38   10                                    
        792 Frisk Anton               OK Skogsmunken         SWE     26:32    9                                    
        786 Karlsson Tobban           OK Skogsmunken         SWE     31:48   23                                    
        817 Nordbröden Mats           Halden SK              NOR     22:12    1                                    



H14  (28)                                  

    1   846 Wängdahl Jens          93 OK Gipen               SWE     20:22    2   11:01    4   25:39    1    57:02 
    2   831 Erlandsson Jonathan    93 Uddevalla OK           SWE     20:42    3   10:57    3   26:26    2    58:05 
    3   823 Forsgren Johan         93 OK Kåre                SWE     22:21    5   11:03    5   27:07    3  1:00:31 
    4   842 Flingmark Viktor       94 Uddevalla OK           SWE     24:03    6   10:48    2   28:30    5  1:03:21 
    5   821 Ohlsson Anders         93 Uddevalla OK           SWE     26:46   11   10:26    1   27:44    4  1:04:56 
    6   829 Björk Espen            94 Halden SK              NOR     26:49   12   12:52    8   32:45    8  1:12:26 
    7   826 Östling Albin          93 OK Skogshjortarna      SWE     25:38    8   14:50   12   32:19    7  1:12:47 
    8   844 Njåstein Håkon         93 IL Tyrving             NOR     25:25    7   11:10    6   39:17   13  1:15:52 
    9   838 Svensson Joakim        93 IK Hakarpspojkarna     SWE     26:13    9   14:33   10   40:14   15  1:21:00 
   10   827 Alvsvåg Robert Kira    94 Fana IL O-gr.          NOR     34:00   19   13:46    9   33:26    9  1:21:12 
   10   830 Johansson Jonas        94 Stångenäs AIS          SWE     30:00   16   16:28   14   34:44   11  1:21:12 
   12   847 Boman Marcus           93 Stångenäs AIS          SWE     29:43   15   12:48    7   38:45   12  1:21:16 
   13   833 Salomonsson Rasmus     93 Sundbybergs IK         SWE     27:34   13   14:41   11   48:10   16  1:30:25 
   14   822 Salomonsson Joel       93 Sundbybergs IK         SWE     35:45   21   16:48   17   39:42   14  1:32:15 
   15   845 Tvedten Harald         94 Kongsberg O-lag        NOR     39:21   23   16:40   16 1:15:00   20  2:11:01 
   16   834 Jensen Oskar           94 Eds SK                 SWE   1:26:19   25   16:33   15   54:42   19  2:37:34 

        824 Vingerhagen Andreas    94 Gimle IF               NOR     35:40   20  Felst.        49:59   17          
        828 Hals Morten            94 Kongsberg O-lag        NOR    Felst.        18:08   18   53:50   18          
        840 Granstedt Adam         94 IK Hakarpspojkarna     SWE     21:38    4  Felst.        28:38    6          
        850 Akervall Pontus        93 Stångenäs AIS          SWE     28:13   14 j start        34:28   10          
        835 Skjeltorp Ole Edvin       Fredrikstad SK         NOR    Felst.                                         
        837 Vister Anders          93 Indre Östfold Ok       NOR     19:03    1                                    
        849 Paulsen Are            93 Ok Moss                NOR     31:41   18                                    
        839 Dahlström Sebastian    93 Åmåls OK               SWE     26:29   10                                    
        841 Ericson Petter            Åmåls OK               SWE     31:15   17                                    
        832 Hallsten Emil          94 OK Skärmen             SWE     36:23   22                                    
        836 Segle Alexander        93 Uddevalla OK           SWE     49:45   24                                    
        825 Kirkebøen Sander Fins     Halden SK              NOR   j start        14:52   13 j start               



H12  (29)                                  

    1   892 Andersson Gabriel      95 Idefjordens SK         SWE     19:38    5   10:19    4   22:14    2    52:11 
    2   893 Axelson-Meyerson Fili  95 OK Linné               SWE     17:10    1   13:20   13   21:42    1    52:12 
    3   887 Kindem Håkon           95 Gimle IF               NOR     19:04    3   10:26    5   22:51    3    52:21 
    4   861 Lindqvist Oskar        96 Sävedalens AIK         SWE     19:33    4    9:28    1   23:24    4    52:25 
    5   869 Johansson Mattias      96 Stångenäs AIS          SWE     18:51    2    9:56    2   24:14    6    53:01 
    6   878 Garmer Felix           96 Göteborg-Majorna OK    SWE     22:45   10   11:30    6   25:04    7    59:19 
    7   872 Wiklund Elias          96 Nydalen SK             NOR     21:39    8   11:52    9   25:54    9    59:25 
    8   873 Petersson Andreas      96 Burseryds IF           SWE     20:39    6    9:56    2   30:04   12  1:00:39 
    9   879 Bollmark Olof          95 IF Hallby              SWE     25:01   14   12:08   10   23:35    5  1:00:44 
   10   880 Pihl Alexander         95 SOK 68                 SWE     23:01   11   11:42    8   26:22   11  1:01:05 
   11   867 Andersson Ludvig       95 Idefjordens SK         SWE     25:11   15   11:31    7   40:04   16  1:16:46 
   12   875 Steindahl Alfred       96 Stenungsunds OK        SWE     28:41   18   20:31   16   37:02   14  1:26:14 
   13   877 Jacobsson Kristoffer   96 Eds SK                 SWE     33:24   20   23:25   17   35:38   13  1:32:27 
   14   888 Broman Viktor          96 Idefjordens SK         SWE     39:46   25   15:04   15   37:43   15  1:32:33 

        868 Karlsson Karl          95 OK Kullingshof         SWE    Felst.        14:42   14   26:12   10          
        885 Thellsen Emil          96 OK Roxen               SWE     21:55    9  Felst.        25:19    8          
        874 Olaussen Anders Felde     Halden SK              NOR    Felst.        12:15   11 j start               
        889 Camitz Axel            95 Eds SK                 SWE     24:20   12   13:16   12 j start               
        871 Lilljequist Jacob         Stigsökarna            SWE     20:56    7                                    
        891 Midtlien Martinius        Idd Sportsklubb        NOR     33:26   21                                    
        882 Vaglen Henrik Röed        Idd Sportsklubb        NOR     32:16   19                                    
        876 Löngaa Jonas              Idd Sportsklubb        NOR     35:26   22                                    
        865 Ramböl Jan Markus      95 Indre Östfold Ok       NOR   1:08:00   26                                    
        864 Woodward Michael       96 Ok Moss                NOR     27:11   17                                    
        884 Bech Karl-Martin       95 Ringrike O-lag         NOR    Felst.      j start      j start               
        890 Ferstad Philip         96 Sarpsborg O-Lag        NOR     35:36   23                                    
        886 Sanderberg Isak        96 Åmåls OK               SWE     38:19   24                                    
        866 Sanderberg Noak        96 Åmåls OK               SWE     25:50   16                                    
        883 Hallsten Sune          96 OK Skärmen             SWE     24:25   13                                    



H10  (16)                                  

    1   907 Andersson Edvin        97 Värend GN OL           SWE     16:18    2   11:46    3   16:21    1    44:25 
    2   912 Thellsen Adam          97 OK Roxen               SWE     18:18    5    9:54    1   20:00    4    48:12 
    3   908 Kildebo Petter Norste     Halden SK              NOR     18:42    6   11:24    2   19:18    2    49:24 
    4   913 Bollmark Henning       97 IF Hallby              SWE     16:41    3   15:35    7   19:37    3    51:53 
    5   914 Bergenfur Hannes       99 OK Älgen               SWE     20:15    7   14:06    6   21:33    6    55:54 
    6   904 Svensson Niklas        97 IK Hakarpspojkarna     SWE     26:14   12   19:20    9   21:12    5  1:06:46 
    7   902 Thuresson Erik         97 OK Tylöskog            SWE     30:12   14   13:53    5   22:59    8  1:07:04 
    8   901 Björlo Håkon Raadal       Halden SK              NOR     25:36   11   18:14    8   23:38    9  1:07:28 
    9   903 Schmitt Gran Olav         Halden SK              NOR     28:25   13   19:53   10   22:35    7  1:10:53 
   10   916 Blom Hugo              97 Eds SK                 SWE     31:12   15   21:53   11   27:20   11  1:20:25 

        906 Alfsén Lukas           97 OK Skärmen             SWE     22:36    9  Felst.        26:21   10          
        910 Lindh Jesper           97 OK Älgen               SWE     17:03    4   13:30    4  Felst.               
        905 Hermansson Emil           OK Skogsmunken         SWE     51:29   16                                    
        911 Dahlström Adrian       97 Åmåls OK               SWE     14:51    1                                    
        915 Segle Jonatan          97 Uddevalla OK           SWE     25:19   10                                    
        917 Nordbröden Peter          Halden SK              NOR     20:47    8                                    



D65  (5)                                   

    1  1076 Steen-Olsson Eivor     37 Kungälvs OK            SWE     26:40    1   18:52    1   40:53    1  1:26:25 
    2  1073 Gro Bakken             38 Stigsökarna            SWE     31:12    2   24:58    5   49:53    3  1:46:03 
    3  1074 Björlo Asbjörg            Gimle IF               NOR     47:58    5   24:23    4   45:57    2  1:58:18 

       1072 Grönberg Gull-Britt    39 Kungälvs OK            SWE     33:55    3   22:50    3  Felst.               
       1077 Hogedal Christina      38 Kungälvs OK            SWE     39:41    4   22:42    2  Felst.               



D60  (7)                                   

    1  1023 Rex Wallström Ingrid   46 IK Uven                SWE     25:02    1   17:56    1   47:02    1  1:30:00 
    2  1022 Grande Ellen           45 Östmarka OK            NOR     29:51    3   23:17    5   57:10    3  1:50:18 
    3  1024 Gullaksen Gerd            Östmarka OK            NOR     34:56    5   27:37    7   54:51    2  1:57:24 
    4  1021 Samuelsson Lilian      44 Kungälvs OK            SWE     39:02    7   20:08    2 1:00:57    4  2:00:07 

       1025 Vestbye Grete          44 Varteig OL             NOR     27:45    2   25:32    6  Felst.               
       1027 Cullbrand Ingrid       45 IK Stern               SWE     33:56    4   22:32    4 j start               
       1026 Johansson Marita       46 Markbygdens OK         SWE     36:52    6   21:38    3 j start               



D55  (8)                                   

    1  1013 Moe Eva Irene             Halden SK              NOR     27:26    1   19:03    1   50:21    1  1:36:50 
    2  1012 Ivarsson Monica        52 OK Skogshjortarna      SWE     35:19    3   22:37    2   55:57    3  1:53:53 
    3  1016 Galborgen Yvonne       52 Eds SK                 SWE     39:46    4   23:17    3   57:39    4  2:00:42 
    4  1015 Larsson Karin          50 OK Kompassen           SWE     43:19    5   25:18    4   57:39    4  2:06:16 
    5  1017 Nilsson Siw            45 OK Kompassen           SWE     49:49    6   27:08    5   58:29    6  2:15:26 
    6  1011 Lagerlund Marianne     52 SoIK Hellas            SWE     55:59    7   28:33    7   54:34    2  2:19:06 
    7  1014 Holmberg Inger            Ljungskile FK          SWE     58:26    8   36:41    8 1:18:58    7  2:54:05 

       1018 Hansen Marit B            Idd Sportsklubb        NOR     33:17    2   27:22    6 j start               



D50  (15)                                  

    1   983 Knutsson Monica        52 Sävedalens AIK         SWE     28:36    1   19:04    4   35:50    2  1:23:30 
    2   985 Andersson Birgitta     57 Främmestads IK         SWE     32:15    4   19:38    5   34:36    1  1:26:29 
    3   991 Lunde Tove                Fredrikstad SK         NOR     32:14    3   18:16    2   38:16    8  1:28:46 
    4   994 Tykesson Eva           53 Rävetofta OK           SWE     34:08    7   17:54    1   36:57    3  1:28:59 
    5   988 Jakobsen Gun Astrid       Fredrikstad SK         NOR     31:18    2   20:28    8   37:28    5  1:29:14 
    6   984 Burman Kerstin         56 Kvillebyns SK          SWE     32:34    5   19:50    6   37:47    6  1:30:11 
    7   995 Hogedal Gunilla        53 Vänersborgs SK         SWE     34:06    6   21:54    9   37:16    4  1:33:16 
    8   990 Johansson Ulla         53 Åmåls OK               SWE     35:23    9   20:07    7   37:53    7  1:33:23 
    9   993 Sikkeland Agnes           Fredrikstad SK         NOR     34:43    8   27:10   12   46:24    9  1:48:17 
   10   982 Östling Katarina       57 OK Skogshjortarna      SWE     39:38   11   26:43   11   48:46   10  1:55:07 
   11   996 Lingegård Eva             OK Gipen               SWE     51:28   13   25:02   10   56:10   11  2:12:40 
   12   989 Skiri Wahlgren Tove    55 Sarpsborg O-Lag        NOR     53:30   14   37:28   15 1:12:27   12  2:43:25 

        987 Johansson Siv          54 Falköpings AIK OK      SWE     59:27   15   27:11   13  Felst.               
        981 Björseth Gerd          54 Krokstadöra IL         NOR     36:31   10   18:52    3 j start               
        992 Blom Britt             53 Ljungskile FK          SWE     44:47   12   28:21   14 j start               



D45  (20)                                  

    1  1045 Skyttersäter Runa      60 Heming/Njård O-lag     NOR     27:58    1   18:22    3   42:13    2  1:28:33 
    2  1036 Arvidsson Lisel        61 Växjö OK               SWE     28:55    2   18:06    2   41:37    1  1:28:38 
    3  1048 Höye Christina            Fredrikstad SK         NOR     30:24    5   24:34   14   43:41    3  1:38:39 
    4  1049 Line Bente                Skaukameratene O-lag   NOR     32:40    9   19:29    6   47:48    5  1:39:57 
    5  1042 Johansen Elisabeth Me  59 Ok Moss                NOR     30:04    4   20:01    8   51:46    6  1:41:51 
    6  1052 Bredesen Ingrid Opsah  60 Fossum IF              NOR     32:17    8   22:31   11   47:05    4  1:41:53 
    7  1053 Hollowell Tone         61 OK Tyr                 SWE     30:49    6   18:53    4   55:34   10  1:45:16 
    8  1041 Kensby Ingrid          60 OK Tyr                 SWE     32:07    7   19:07    5   57:15   11  1:48:29 
    9  1040 Gustafsson Ellinor     59 Uddevalla OK           SWE     29:44    3   19:43    7 1:01:48   12  1:51:15 
   10  1038 Skyttersäter Jones Gö  61 Heming/Njård O-lag     NOR     36:18   10   23:41   13   54:32    8  1:54:31 
   11  1037 Gröhn Marie            59 Jönköpings OK          SWE     39:34   12   20:24    9   55:13    9  1:55:11 
   12  1044 Landmark Bente            Fossum IF              NOR     44:34   16   21:51   10   52:15    7  1:58:40 
   13  1039 Brenne Elsie           60 Varteig OL             NOR     43:13   13   23:25   12 1:04:22   13  2:11:00 
   14  1034 Petersson Annika       62 Burseryds IF           SWE     44:06   14   28:24   16 1:08:49   14  2:21:19 
   15  1050 Bergman Gry            60 Kungälvs OK            SWE     38:00   11   24:57   15 1:20:14   16  2:23:11 
   16  1051 Kadziola Pia           59 Maribo OK              DEN   1:29:15   19   34:46   20 1:13:28   15  3:17:29 
   17  1047 Wäge Unn Merete        59 Östmarka OK            NOR   1:06:20   18   28:45   17 1:43:31   17  3:18:36 

       1032 Sande Ann-Magritt      61 Gjö-Vard O-lag         NOR     58:25   17   30:18   18  Felst.               
       1033 Jensen Hanne           59 Eds SK                 SWE     44:11   15   31:35   19  Felst.               
       1046 Haugerud Anne          61 Indre Östfold Ok       NOR   j start        18:03    1 j start               



D40  (13)                                  

    1   971 Olaussen Trine            Fredrikstad SK         NOR     33:05    1   18:08    2   45:04    3  1:36:17 
    2   970 Eriksson Agneta        64 Uddevalla OK           SWE     42:10    6   19:22    6   42:37    1  1:44:09 
    3   973 Eriksson Helena           Eds SK                 SWE     41:11    5   18:42    3   44:24    2  1:44:17 
    4   965 Gustavsson Anna-Birgi  64 OK Tylöskog            SWE     37:58    2   17:30    1   48:56    5  1:44:24 
    5   978 Njåstein Marianne      65 IL Tyrving             NOR     39:27    4   18:43    4   46:19    4  1:44:29 
    6   969 Eriksson Hillevi       64 IF Hallby              SWE     38:27    3   19:17    5   50:18    6  1:48:02 
    7   972 Skyttersäter Toini     64 Konnerud IL            NOR     44:28    7   21:30    9   53:46    7  1:59:44 
    8   966 Bergmann Charlotte     64 Alleröd OK             DEN     48:12    8   23:19   10 1:03:48   10  2:15:19 
    9   967 Helgman Tina           67 OK Tyr                 SWE   1:01:36   10   20:20    7   55:00    8  2:16:56 
   10   975 Klaar Anita            64 Säterbygdens OK        SWE   1:11:10   13   21:27    8   55:08    9  2:27:45 
   11   974 Nilsson Titti          58 OK Skogsstjärnan       SWE     58:26    9   24:07   11 1:33:44   12  2:56:17 
   12   977 Lennartsson Birgitta   63 OK Skogsstjärnan       SWE   1:05:09   11   34:00   12 1:32:49   11  3:11:58 

        968 Woodward Nora          65 Ok Moss                NOR   1:09:36   12                                    



D35  (10)                                  

    1   953 Holmqvist Malin        72 IK Hakarpspojkarna     SWE     37:37    4   20:01    5   47:33    1  1:45:11 
    2   959 Backström Runa Lien       Halden SK              NOR     33:24    1   17:34    1   54:36    3  1:45:34 
    3   952 Eriksson Anna          68 OK Landehof            SWE     37:15    3   18:49    3   49:53    2  1:45:57 
    4   956 Mattsson Anna          70 Värend GN OL           SWE     38:13    5   19:56    4   58:42    4  1:56:51 
    5   960 Lindh Lottie           64 OK Älgen               SWE     40:14    6   20:33    6 1:08:42    6  2:09:29 
    6   955 Sandberg Helena        69 IK Hakarpspojkarna     SWE     50:16    7   23:43    8 1:02:18    5  2:16:17 
    7   958 Bergenfur Eva-Lill     71 OK Älgen               SWE     57:15    9   24:16    9 1:17:16    7  2:38:47 

        961 Arntzen Anne           68 Raumar O-Lag           NOR   1:07:19   10   27:06   10 j start               
        951 Raadal Hanne Lerche       Halden SK              NOR     36:16    2   17:53    2 j start               
        957 Olaussen Irene Felde      Halden SK              NOR     51:30    8   22:08    7 j start               



D21  (18)                                  

    1   604 Hauge Karianne            Halden SK              NOR     32:35    3   16:47    3   45:50    1  1:35:12 
    2   613 Granstedt Anette       68 IK Hakarpspojkarna     SWE     30:49    1   16:26    2   48:07    2  1:35:22 
    3   612 Johansson Lisa         80 OK Tyr                 SWE     33:53    4   18:20    7   50:16    3  1:42:29 
    4   610 Wiklund Berit Sofie    71 Nydalen SK             NOR     34:22    5   18:29    9   50:17    4  1:43:08 
    5   614 Andersen Ragnhild Ben     Halden SK              NOR     43:52   11   17:45    6   53:45    6  1:55:22 
    6   619 Bryggen Guro              Sarpsborg O-Lag        NOR     36:47    7   19:10   10   59:58    9  1:55:55 
    7   605 Fjordside Yvonne       70 Sävedalens AIK         SWE     41:33    9   17:36    5   57:48    7  1:56:57 
    8   602 Hagen Elin Cathrine       Halden SK              NOR     41:56   10   19:59   12   58:56    8  2:00:51 
    9   601 Daltveit Dagrun           Fana IL O-gr.          NOR     58:04   17   17:25    4   50:54    5  2:06:23 
   10   616 Petersson Martina      88 Burseryds IF           SWE     45:36   12   20:20   14 1:03:27   10  2:09:23 
   11   608 Johansson Hanna        85 OK Skogshjortarna      SWE     46:20   13   20:11   13 1:08:10   13  2:14:41 
   12   618 Kraemer Jitka             Halden SK              NOR     51:42   16   20:29   15 1:03:40   11  2:15:51 
   13   611 Johansen Monica Meum   85 Ok Moss                NOR     46:43   14   28:37   17 1:15:28   14  2:30:48 
   14   615 Olsson Christina       58 OK Silva               SWE     47:48   15   22:50   16 1:32:07   15  2:42:45 

        620 Aabogen Haugaard Ann      Skaukameratene O-lag   NOR    Felst.        19:55   11 1:08:08   12          
        606 Svensson Sara          82 Göteborg-Majorna OK    SWE     40:13    8   18:21    8 j start               
        603 Kull Österlin Kristin  74 Sävedalens AIK         SWE     36:18    6   16:25    1 j start               
        621 Nordrum Karina            Larvik OK              NOR     31:20    2                                    



D18  (9)                                   

    1   946 Kildebo Stine Marie N     Halden SK              NOR     34:13    1   19:38    3   41:25    1  1:35:16 
    2   944 Persson Lina              Hagaby GoIF            SWE     39:07    4   18:05    1   43:18    2  1:40:30 
    3   942 Iversen Rikke Skytter  90 Heming/Njård O-lag     NOR     38:00    2   18:32    2   47:38    3  1:44:10 
    4   948 Wängdahl Terese        89 OK Gipen               SWE     38:20    3   21:18    5   53:46    5  1:53:24 
    5   950 Lingegård Sara         90 OK Gipen               SWE     47:34    6   20:34    4   50:17    4  1:58:25 
    6   945 Ihrfors Charlotte      89 IFK Lidingös Skid o OK SWE     44:17    5   24:27    8 1:03:47    7  2:12:31 
    7   943 Nyman Yvonne           90 Uddevalla IS           SWE     58:29    8   23:31    6   56:55    6  2:18:55 
    8   947 Nilsson Linda          90 OK Skogsstjärnan       SWE     51:16    7   24:26    7 1:22:48    8  2:38:30 

        949 Narvhus Martine           Baekkelagets SK        NOR    Felst.        28:09    9  Felst.               



D16  (14)                                  

    1    80 Woodward Annette       92 Ok Moss                NOR     24:43    1   15:55    6   38:05    5  1:18:43 
    2    86 Axelson-Meyerson Hann  92 OK Linné               SWE     27:47    3   16:15    8   36:34    3  1:20:36 
    3    81 Zethner Rikke          91 OK Öst                 DEN     29:56    4   16:07    7   36:28    2  1:22:31 
    4    79 Lundqvist Anna         93 Kils OK                SWE     31:23    6   15:15    3   36:40    4  1:23:18 
    5    76 Tveterås Susanne       91 Sarpsborg O-Lag        NOR     30:32    5   18:08   12   36:02    1  1:24:42 
    6    74 Klevedal Charlotta     92 Kvillebyns SK          SWE     31:50    7   16:31    9   38:20    6  1:26:41 
    7    71 Petersson Pernilla     91 Burseryds IF           SWE     32:44    8   15:19    4   41:19    9  1:29:22 
    8    73 Hjort Ebba             92 Helsingborgs SOK       SWE     33:38    9   17:17   11   40:01    8  1:30:56 
    9    85 Lennartsson Caroline   91 OK Skogsstjärnan       SWE     43:04   13   15:44    5   39:48    7  1:38:36 
   10    78 Reichenberg Lisa       92 Idefjordens SK         SWE     37:31   11   14:45    2   46:54   10  1:39:10 

         75 Torstensson Hanna      91 Stigsökarna            SWE     37:01   10   16:35   10 j start               
         72 Bejbom Rebecca         91 Uddevalla OK           SWE     27:37    2   14:30    1 j start               
         83 Björlo Ingvild K       92 Halden SK              NOR     37:32   12                                    
         84 Sandbaek Kristin Hall  92 Ok Moss                NOR     45:04   14                                    



D14  (27)                                  

    1    32 Gustavsson Linnea      93 Uddevalla OK           SWE     17:02    1   10:17    1   26:35    2    53:54 
    2    54 Olaussen Kamilla          Fredrikstad SK         NOR     19:01    6   10:26    2   25:17    1    54:44 
    3    48 Andersen Fröya Hauan   93 Halden SK              NOR     18:52    4   12:02    6   28:29    4    59:23 
    4    44 Forsgren Hilda         93 Täby OK                SWE     20:56   11   12:47   10   27:51    3  1:01:34 
    5    36 Lindqvist Erika        93 Sävedalens AIK         SWE     20:30    8   12:16    8   29:11    5  1:01:57 
    6    42 Kildebo Maiken Norste     Halden SK              NOR     20:31    9   12:12    7   29:21    6  1:02:04 
    7    51 Thellsen Amanda        93 OK Roxen               SWE     18:04    2   11:49    4   36:05   11  1:05:58 
    8    41 Ohlsson Julia          94 Uddevalla OK           SWE     19:59    7   11:38    3   34:34   10  1:06:11 
    9    46 Granstedt Gry          94 Halden SK              NOR     18:38    3   11:50    5   36:30   13  1:06:58 
   10    43 Bredesen Marianne Ops  94 Fossum IF              NOR     20:38   10   12:59   11   33:40    8  1:07:17 
   11    52 Iversen Pia Skyttersä  94 Heming/Njård O-lag     NOR     21:34   12   17:27   19   29:24    7  1:08:25 
   12    39 Andersson Rebecka      93 Idefjordens SK         SWE     21:52   13   12:33    9   34:01    9  1:08:26 
   13    55 Torstensson Elin       93 Stigsökarna            SWE     22:13   14   13:19   12   36:16   12  1:11:48 
   14    61 Gröhn Lisa             93 Jönköpings OK          SWE     27:10   17   14:24   14   40:13   15  1:21:47 
   15    40 Arvidsson Marika       93 Växjö OK               SWE     31:12   21   14:14   13   39:44   14  1:25:10 
   16    38 Thuresson Christina    94 OK Tylöskog            SWE     27:57   18   14:29   15   46:47   16  1:29:13 
   17    58 Klaar Hanna            93 Säterbygdens OK        SWE     29:22   20   14:56   16   46:55   17  1:31:13 
   18    53 Fosby Karoline         93 Gimle IF               NOR     35:16   23   16:43   17   47:46   18  1:39:45 
   19    50 Viktorsson Lisa        93 Eds SK                 SWE     43:33   25   29:32   20 1:07:49   19  2:20:54 

         62 Wenklo Ida             94 Kungälvs OK            SWE     26:45   16   16:45   18 j start               
         37 Birkeland Malena       93 Halden SK              NOR     19:00    5                                    
         33 Fjellengen Margrethe   93 Indre Östfold Ok       NOR     53:00   26                                    
         35 Ramböl Linn Mari       93 Indre Östfold Ok       NOR     55:39   27                                    
         57 Sandbaek Vigdis Halla  94 Ok Moss                NOR     31:40   22                                    
         47 Svensson Lisa          93 Åmåls OK               SWE     38:18   24                                    
         49 Dahl Johanna           93 Herrestads AIF         SWE     26:23   15                                    
         56 Pettersson Hanna          Herrestads AIF         SWE     28:10   19                                    



D12  (21)                                  

    1     6 Hansen Sigrid Ottesta  95 Gimle IF               NOR     16:58    2   10:06    2   19:39    1    46:43 
    2     1 Helgman Malin          96 OK Tyr                 SWE     20:34    4    9:38    1   24:05    4    54:17 
    2     7 Kristiansson Josefine  96 Trollhättans SOK       SWE     19:56    3   10:33    4   23:48    2    54:17 
    4    18 Widén Malin            95 Uddevalla OK           SWE     16:55    1   13:26    8   24:00    3    54:21 
    5    22 Blennow Amanda         95 Falköpings AIK OK      SWE     22:39    6   12:03    6   24:31    5    59:13 
    6    10 Larsson Carolina       95 Åmåls OK               SWE     23:18    8   10:20    3   26:57    6  1:00:35 
    7     4 Reichenberg Malin      95 Idefjordens SK         SWE     23:16    7   11:26    5   28:46    8  1:03:28 
    8    21 Gustavsson Moa         96 Uddevalla OK           SWE     21:43    5   15:13   13   30:31   11  1:07:27 
    9    19 Tandrevold Ingrid         Fossum IF              NOR     25:41   10   13:31    9   28:44    7  1:07:56 
   10    14 Eriksson Erika         95 Uddevalla OK           SWE     25:48   11   13:40   10   29:56   10  1:09:24 
   11    16 Wassenius Elin         95 Uddevalla OK           SWE     28:10   13   14:35   11   29:37    9  1:12:22 
   12     2 Fosby Maria            95 Gimle IF               NOR     25:27    9   16:03   14   35:09   12  1:16:39 
   13    17 Lindberg Elin          96 OK Djerf               SWE     28:24   15   16:29   15   39:46   15  1:24:39 
   14    15 Kristensen Marthe      96 Sarpsborg O-Lag        NOR     33:07   20   16:53   16   37:43   13  1:27:43 
   15    13 Håkansson Josefin      96 Kvillebyns SK          SWE     31:19   17   25:28   17   39:33   14  1:36:20 

          3 Bunaes Emma            96 Halden SK              NOR     32:17   19  Felst.      1:11:48   16          
          9 Nielsen Linn              Stångenäs AIS          SWE     28:22   14   14:35   11 j start               
          5 Fröshaug Oda           96 Indre Östfold Ok       NOR     31:44   18                                    
          8 Fjellengen Margit San  96 Indre Östfold Ok       NOR     30:08   16                                    
         12 Löwengreen Marthine    96 Sarpsborg O-Lag        NOR     26:36   12                                    
         23 Andreasson Sofia       95 Kungälvs OK            SWE   j start        12:32    7 j start               



D10  (12)                                  

    1   926 Granstedt Moa          97 IK Hakarpspojkarna     SWE     20:21    1   12:31    3   18:57    1    51:49 
    2   933 Granstedt Elin         98 IK Hakarpspojkarna     SWE     21:10    3   16:30    5   23:20    5  1:01:00 
    3   934 Blennow Vilma          98 Falköpings AIK OK      SWE     24:23    7   16:05    4   22:39    4  1:03:07 
    4   930 Wassenius Klara        98 Uddevalla OK           SWE     29:56    9   11:53    1   22:05    3  1:03:54 
    5   923 Steindahl Signe        98 Stenungsunds OK        SWE     29:52    8   12:00    2   24:47    6  1:06:39 
    6   928 Eriksson Karin         98 Uddevalla OK           SWE     36:40   12   18:42    6   28:21    7  1:23:43 

        925 Granstedt Gina         97 Halden SK              NOR     22:22    4  Felst.        21:07    2          
        929 Paulsen Anna           97 Ok Moss                NOR     30:34   10                                    
        924 Bjerketvedt Tuva       97 Ok Moss                NOR     20:49    2                                    
        927 Karlsen Ida Karine     97 Ok Moss                NOR     22:53    5                                    
        932 Koren Milde            97 Ok Moss                NOR     23:08    6                                    
        922 Lilljeqvist Fanny         Stigsökarna            SWE     31:59   11 j start      j start               



U4  (2)                                    

    1   202 Olsson Kajsa           91 Idefjordens SK         SWE     34:31    2   20:14    1   38:05    1  1:32:50 

        201 Lilljeqvist Albin         Stigsökarna            SWE     26:24    1                                    



U3  (12)                                   

    1   215 Steindahl Amanda       94 Stenungsunds OK        SWE     28:21    7   13:47    2   27:41    2  1:09:49 
    2   214 Kristiansen Emil       92 Idefjordens SK         SWE     23:57    2   12:35    1   42:16    5  1:18:48 
    3   213 Kristiansen Evelina    93 Idefjordens SK         SWE     25:02    3   14:33    3   42:20    6  1:21:55 
    4   216 Widén Robin            93 Uddevalla OK           SWE     26:12    5   25:33    6   41:03    4  1:32:48 

        212 Sandin Benjamin        92 Idefjordens SK         SWE    Felst.        16:14    4  Felst.               
        211 Fröshaug Hans Ola      93 Indre Östfold Ok       NOR     25:52    4                                    
        217 Valberg Linus             Herrestads AIF         SWE     27:49    6                                    
        218 Paulsson Markus           Herrestads AIF         SWE     22:50    1                                    
        219 Östlund Martin         92 Uddevalla OK           SWE     36:32    8                                    
       3004 Arvidsson Diana           Växjö OK               SWE                  20:33    5                       
       4060 Alfsén Toni            92 OK Skärmen             SWE                               23:23    1          
       4084 Kjelldahl Johanna         Uddevalla OK           SWE                               39:30    3          



U2  (16)                                   

    1   239 Nyman Liselott         96 Uddevalla IS           SWE     18:34    2   13:01    1   19:56    2    51:31 
    2   233 Gundersen Christopher     Halden SK              NOR     18:56    3   13:37    2   19:20    1    51:53 
    3   238 Berntsson Tobias       98 Stångenäs AIS          SWE     22:39    5   14:20    3   27:52    7  1:04:51 
    4   242 Bäcklund Rasmus           IFK Göteborg           SWE     23:45    6   18:45    4   22:35    4  1:05:05 
    5   231 Kadziola Linnea        94 Maribo OK              DEN     23:46    7   19:17    5   27:03    6  1:10:06 
    6   240 Larsson Isabell        97 Åmåls OK               SWE     30:55    8   21:24    9   28:00    8  1:20:19 
    7   236 Carlsson Evelina       98 OK Vivill              SWE     37:25   10   20:51    7   28:15    9  1:26:31 
    8   234 Edman Martin              Eds SK                 SWE     37:13    9   20:59    8   39:36   11  1:37:48 
    9   235 Hugoson Aron           97 Kvillebyns SK          SWE     48:34   11   48:21   11   40:25   12  2:17:20 

        232 Kadziola Laust         96 Maribo OK              DEN     57:58   12  Felst.        21:00    3          
        243 Blom Gustav            98 Eds SK                 SWE    Felst.        30:00   10   37:31   10          
        241 Larsson Viktor            Herrestads AIF         SWE     17:43    1                                    
       2020 Arvidsson Diana           Växjö OK               SWE     22:25    4                                    
       2088 Bollmark Vivecka          IF Hallby              SWE   1:03:28   13                                    
       3039 Lazarides Anton           Eds SK                 SWE                  19:23    6                       
       4007 Arvidsson Diana           Växjö OK               SWE                               24:22    5          



U1  (16)                                   

    1   257 Granstedt Lukas        00 IK Hakarpspojkarna     SWE     13:13    3   13:15    1   18:01    2    44:29 
    2   261 Andersson Elias        99 Värend GN OL           SWE     12:25    2   15:16    6   17:31    1    45:12 
    3   258 Granstedt Sara         00 IK Hakarpspojkarna     SWE     16:12    5   14:24    4   21:44    4    52:20 
    4   260 Pihl Daniel            98 SOK 68                 SWE     14:58    4   14:26    5   23:56    6    53:20 
    5   255 Eriksson Maria         98 Eds SK                 SWE     16:46    6   13:50    3   23:18    5    53:54 
    6   262 Karlsson Jonas            OK Skogsmunken         SWE     21:37    9   20:45    8   21:11    3  1:03:33 
    7   259 Forsberg Artur         00 Sjövalla FK            SWE     35:47   13   31:08    9   44:15    8  1:51:10 

        256 Camitz Ellen           98 Eds SK                 SWE     16:48    7   13:48    2 j start               
        251 Johansson Matilda         Stångenäs AIS          SWE     16:55    8                                    
        252 Carlin Olof               Stångenäs AIS          SWE    fullf.                                         
        253 Kihlborn Josefine         OK Skogsmunken         SWE     23:26   10                                    
        254 Kihlborn Rikard           OK Skogsmunken         SWE     23:38   11                                    
        263 Kristoffersson Viktor     Herrestads AIF         SWE     12:18    1                                    
       2064 Håkansson Pontus          Kvillebyns SK          SWE     23:53   12                                    
       3044 Arvidsson Jessica         Växjö OK               SWE                  20:39    7                       
       4010 Arvidsson Jessica         Växjö OK               SWE                               27:04    7          



Öppen 1/N-Åpen  (29)                       

    1   311 Olaussen Marie            Fredrikstad SK         NOR     21:11    1    9:36    1   17:21    3    48:08 
    2   302 Hansen Sindre Ottesta  97 Gimle IF               NOR     22:01    2   10:17    4   16:44    1    49:02 
    3   304 Hjelde Erik            94 Gimle IF               NOR     24:50    4    9:47    2   17:05    2    51:42 
    4   301 Slåtterö Helge         96 Gimle IF               NOR     24:13    3    9:53    3   18:51    4    52:57 
    5   322 Aabogen Haugaard Ida      Skaukameratene O-lag   NOR     26:49    5   12:17    5   23:08    8  1:02:14 
    6   312 Björk Guro             97 Halden SK              NOR     36:29   11   15:49    8   29:58   13  1:22:16 
    7   315 Njåstein Stine         98 IL Tyrving             NOR     38:17   14   24:56   13   23:31    9  1:26:44 
    8   303 Nordås Martine         95 Gimle IF               NOR     47:00   16   18:34   11   32:43   14  1:38:17 
    9   309 Saugerud AmandaSkytte  00 Konnerud IL            NOR     52:48   17   22:54   12   36:17   15  1:51:59 

        305 Iversen Sofie Skytter  98 Heming/Njård O-lag     NOR    Felst.        16:29    9   22:48    7          
        306 Skyttersäter Jones Bi  92 Heming/Njård O-lag     NOR    Felst.        17:02   10   22:33    5          
        307 Skyttersäter Jones Ce  96 Heming/Njård O-lag     NOR    Felst.        14:20    6   22:42    6          
        308 Saugerud Nora  Skytte  97 Konnerud IL            NOR    Felst.        15:36    7   24:42   11          
        310 Arntzen Tiril          99 Raumar O-Lag           NOR     59:21   18   29:35   14 j start               
        324 Bunaes Guro S          93 Halden SK              NOR     32:14    9                                    
        313 Ekeli Vebjörn          97 Halden SK              NOR     36:24   10                                    
        314 Thowsen Tobias         97 Halden SK              NOR     42:24   15                                    
        321 Löwengreen Emil        99 Sarpsborg O-Lag        NOR     27:23    6                                    
        323 Lilljeqvist Ulrika        Stigsökarna            SWE     37:43   13                                    
       2011 Camitz Ulrika             Eds SK                 SWE     36:36   12                                    
       2009 Liljeqvist Sanna          Stigsökarna            SWE     30:45    7                                    
       2029 Karlsson Klara            Gävle OK               SWE    Felst.                                         
       2045 Mattsson Elisabeth        OK Skärmen             SWE   1:06:46   19                                    
       2070 Torgersen Ingvild         Halden SK              NOR     30:56    8                                    
       3043 Johansson Roger           Kungälvs OK            SWE                  31:47   15                       
       4005 Olsen Saidi Katrin        Heming/Njård O-lag     NOR                              Felst.               
       4042 Engdal Karin              Helsingborgs SOK       SWE                               24:24   10          
       4065 Gustavsson Jonathan       KFUM Örebro            SWE                               24:53   12          
       4069 Mattsson Elisabeth        OK Skärmen             SWE                               46:43   16          



Öppen 3  (33)                              

    1  1105 Larsson Eva               Åmåls OK               SWE     51:09    8   14:16    1   41:03    3  1:46:28 
    2  1102 Döhl Jo                56 Fossum IF              NOR     48:50    7   16:31    4 1:03:21    9  2:08:42 
    3  1103 Mostad Helle           56 Fossum IF              NOR   1:30:00   18   26:09    8 1:02:35    8  2:58:44 

       1104 Böe Ann Charlott       58 Sarpsborg O-Lag        NOR     43:43    4   18:53    5                       
       1101 Kira Anne-Marie        60 Fana IL O-gr.          NOR   1:21:53   16              j start               
       2000 Andersson Fredrik         IK Uven                SWE     43:14    3              j start               
       2005 Andreasson Eva            OK Kroppefjäll         SWE     53:30   11                                    
       2002 Samuelsson Karin          Kungälvs OK            SWE     40:40    2              j start               
       2028 Karlsson Emil             Gävle OK               SWE     55:12   12                                    
       2030 Carlström Britt-Marie     OK Landehof            SWE     51:14    9                                    
       2027 Pettersson Siw            Göteborg-Majorna OK    SWE   1:25:51   17                                    
       2038 Jansson Eva               Göteborg-Majorna OK    SWE   1:20:22   15                                    
       2040 Jonsson Sven              Sävedalens AIK         SWE    Felst.                                         
       2043 Ljunggren Ketty           OK Skärmen             SWE     46:14    6                                    
       2053 Blennow Anki              Falköpings AIK OK      SWE     39:46    1                                    
       2057 Wallin Maria              OK Skogshjortarna      SWE     57:08   13                                    
       2072 Alfsen Tony               OK Skärmen             SWE    Felst.                                         
       2074 Lindström Markus          OK Skärmen             SWE    Felst.                                         
       2083 Johansson Jenny                                  SWE     44:20    5                                    
       2085 Hermansson Anders         OK Skogsmunken         SWE     51:46   10                                    
       2091 Schulz Harrieth           IK Vista               SWE   1:05:59   14                                    
       3016 Andersson Fredrik         IK Uven                SWE                 Felst.                            
       3035 Wängedahl Åsa             OK Gipen               SWE                  21:10    6                       
       3048 Pettersson Siw            Göteborg-Majorna OK    SWE                  22:55    7                       
       3052 Andreasson Sofia          OK Kroppefjäll         SWE                  15:58    3                       
       3054 Karlsson Marie            Håby IF                SWE                  14:54    2                       
       4003 Wängdal Åsa               OK Gipen               SWE                               46:34    6          
       4018 Johansson Jenyy           Vänersborgs SK         SWE                               40:42    2          
       4031 Bergström Gustav                                 SWE                              Felst.               
       4061 Karlsson Henrik           Uddevalla OK           SWE                               41:51    4          
       4063 Lindström Markus          OK Skärmen             SWE                               38:10    1          
       4064 Pettersson Siv            Göteborg-Majorna OK    SWE                               56:21    7          
       4086 Andreasson Sofia          OK Kroppefjäll         SWE                               46:10    5          



Öppen 5  (54)                              

    1  2001 Wängdal Ylva              OK Gipen               SWE     35:29    5   13:43    2   46:44    6  1:35:56 
    2  1204 Håkansson Arne         00 Kvillebyns SK          SWE     36:26    7   14:21    6   56:48   11  1:47:35 
    3  1206 Steindahl Anna-Carin   72 Stenungsunds OK        SWE     57:05   22   13:46    3   38:22    2  1:49:13 
    4  1208 Larsson Leif           61 Åmåls OK               SWE     50:51   21   14:03    4   47:02    7  1:51:56 
    5  1201 Johansen Wenche        60 Kongsberg O-lag        NOR   1:05:06   26   28:48   15   59:10   13  2:33:04 
    6  1205 Karlsson Anton         94 OK Kullingshof         SWE   1:08:49   27   18:45    9 1:18:54   17  2:46:28 
    7  1202 Holt Mai-Sissel           Halden SK              NOR   1:16:28   29   27:53   14 1:04:31   14  2:48:52 

       1207 Undvall Barbro         63 Täby OK                SWE   1:02:31   25   18:43    8  Felst.               
       4000 Höök Per                  Köping-Kolsva OK       SWE     39:58   11  Felst.                            
       2039 Meyerson Ulrika           OK Linné               SWE     45:37   17  Felst.                            
       2067 Wikström Marlene          Sundbybergs IK         SWE   1:01:16   24   20:11   10                       
       2084 Bejbom Nina               Uddevalla OK           SWE     43:47   15  Felst.                            
       1209 Haugen Einar              Halden SK              NOR                              Felst.               
       1203 Sandbaek Wenche Halla  68 Ok Moss                NOR    Felst.                                         
       2006 Johansson Karin           Sävedalens AIK         SWE     42:52   14                                    
       2014 Nilsson Linda             NAIS Orientering               41:28   12                                    
       2016 Valberg Patrik            Herrestads AIF         SWE     39:30   10                                    
       2017 Axelsson Tomas            OK Linné               SWE     45:39   18                                    
       2018 Rasmusson Jerry           Herrestads AIF         SWE     57:59   23                                    
       2021 Arvidsson Ulf             Växjö OK               SWE     33:14    4                                    
       2026 Öberg Börje               OK Skogshjortarna      SWE    Felst.                                         
       2033 Birkeland Olav Kristi     Halden SK              NOR     38:59    9                                    
       2041 Mikkelsen Irene           IFK Göteborg           SWE     37:55    8                                    
       2042 Hallsten Maj              OK Skärmen             SWE     44:29   16                                    
       2048 Thellsen Gith             OK Roxen               SWE     47:32   19                                    
       2051 Blennow Magnus            Falköpings AIK OK      SWE     29:56    2              j start               
       2054 Berglund Jonas            SoIK Hellas            SWE     28:32    1                                    
       2061 Karlsson Mats             Kulingshof                   1:15:20   28                                    
       2062 Kristensen Mette          Sarpsborg O-Lag        NOR     48:53   20                                    
       2078 Berndtsson Joakim         Stångenäs AIS          SWE     30:01    3                                    
       2080 Wallin Maria              OK Roto                SWE     42:38   13                                    
       2082 Eriksson Sven             OK Landehof            SWE     36:23    6                                    
       3001 Samuelsson Karin          Kungälvs OK            SWE                  22:56   12                       
       3008 Thellsen Gith             OK Roxen               SWE                  15:47    7                       
       3025 Karlsson Mats             OK Kullingshof         SWE                  20:14   11                       
       3031 Nilsson Linda             NAIS Orientering                            14:11    5                       
       3032 Alfsen Tony               OK Skärmen             SWE                 Felst.                            
       3042 Ljunggren Ketty           OK Skärmen             SWE                  26:16   13                       
       3045 Lindström Markus          OK Skärmen             SWE                 Felst.                            
       3047 Wallin Maria              OK Skogshjortarna      SWE                  29:24   16                       
       3051 Mattsson Elisabeth        OK Skärmen             SWE                  39:15   17                       
       3060 Eriksson Sven             OK Landehof            SWE                 Felst.                            
       3009 Arvidsson Ulf             Växjö OK               SWE                  13:03    1                       
       4009 Arvidsson Ulf             Växjö OK               SWE                               37:03    1          
       4012 Samuelsson Karin          Kungälvs OK            SWE                               54:39   10          
       4019 Karlsson Mats             OK Kullingshof         SWE                               51:10    8          
       4030 Wikström Marlene          Sundbybergs IK         SWE                               53:51    9          
       4038 Blom Britt                Ljungskile FK          SWE                             1:06:45   15          
       4055 Lindöv Wencke             Sarpsborg O-Lag        NOR                               43:22    4          
       4056 Svensson Lennart          OK Kullingshof         SWE                               45:23    5          
       4059 Karlsson Eva              Uddevalla OK           SWE                               58:30   12          
       4067 Blennow Anki              Falköpings AIK OK      SWE                               39:47    3          
       4071 Karlsson Marie            Håby IF                SWE                             1:07:26   16          
       4080 Listerud Erik             Ok Moss                NOR                              Felst.               



Öppen 7  (49)                              

    1  1303 Hansen Bernt Henrik    68 Gimle IF               NOR     20:43    1   16:58    2   34:58    7  1:12:39 
    2  1302 Slåtterö Björn         60 Gimle IF               NOR     23:06    3   17:50    3   35:06    8  1:16:02 
    3  1301 Kindem Per Öivind      68 Gimle IF               NOR     26:57    4   16:19    1   34:38    5  1:17:54 
    4  1304 Vingerhagen Knut       55 Gimle IF               NOR     30:33    7   20:46    9   40:33   14  1:31:52 

       3029 Meyersson Ulrika          OK Linné               SWE                  19:29    6   47:08   21          
       2008 Svensson Hildi            IK Hakarpspojkarna     SWE     31:24    9                                    
       2010 Liljeqvist Johan          Stigsökarna            SWE     22:38    2                                    
       2019 Paulsson Annika           Herrestads AIF         SWE     34:44   11                                    
       2023 Westberg Karin            IFK Göteborg           SWE     41:30   13                                    
       2025 Stöten Sindre             Indre Östfold Ok       NOR     29:50    6                                    
       2046 Lundqvist Britt-Marie     Kils OK                SWE     42:15   14                                    
       2049 Ericson Maria             Åmåls OK               SWE     29:27    5                                    
       2058 Kristoffersson Jack       Herrestads AIF         SWE     32:27   10                                    
       2063 Östlund Stig-Arne         Uddevalla OK           SWE     37:01   12                                    
       2077 Johansen Helena           Ok Moss                NOR     30:55    8                                    
       2081 Grund Ingalill            OK Roto                SWE     43:57   15                                    
       3002 Kristensen Mette          Sarpsborg O-Lag        NOR                  27:22   12                       
       2012 Höök Per                  Köping-Kolsva OK       SWE                  29:44   14                       
       3012 Falk Eva                  IK Stern               SWE                  28:58   13                       
       3013 Blennon Anki              Falköpings AIK OK      SWE                  19:28    5                       
       3020 Lundqvist Britt-Marie     Kils OK                SWE                  26:47   11                       
       3028 Axelsson Tomas            OK Linné               SWE                  19:30    7                       
       3041 Bejbom Nina               Uddevalla OK           SWE                  19:05    4                       
       3058 Svensson Hildi            IK Hakarpspojkarna     SWE                  26:29   10                       
       3061 Phil Roger                SOK 68                 SWE                  20:21    8                       
       4001 Höök Per                  Köping-Kolsva OK       SWE                               37:27   10          
       4004 Dihl Roger                SOK 68                 SWE                               33:26    3          
       4006 Westberg Karin            IFK Göteborg           SWE                             1:03:49   29          
       4016 Johansson Karin           Sävedalens AIK         SWE                               52:28   26          
       4020 Trofast Hans              Tenhults SOK           SWE                               39:46   13          
       4032 Bergström Anders                                 SWE                               38:52   11          
       4033 Sandström Bosse           Stångenäs AIS          SWE                               40:54   15          
       4034 Qvick Bertil              Kungälvs OK            SWE                               45:24   19          
       4035 Berndtsson Joakim         Stångenäs AIS          SWE                               33:35    4          
       4036 Eriksson Sven             OK Landehof            SWE                               51:26   25          
       4037 Hansson Birgit Birgit     Herrestads AIF         SWE                               49:36   24          
       4040 Nilsson Linda             NAIS Orientering                                         39:24   12          
       4041 Sterner Stina             OK Gränsen             SWE                               48:54   23          
       4051 Thellsén Gith             OK Roxen               SWE                               44:59   18          
       4054 Blennow Magnus            Falköpings AIK OK      SWE                               34:40    6          
       4058 Karlsson Johnny           Uddevalla OK           SWE                               44:00   16          
       4062 Mandahl Hans              Östra Almby FK                                           36:06    9          
       4068 Axelsson Tomas            OK Linné               SWE                               47:06   20          
       4070 Lundqvist Britt-Marie     Kils OK                SWE                               56:31   28          
       4072 Dihl Stefan               SOK 68                 SWE                               26:34    1          
       4075 Gudbrandsen Terje         Hamar OK               NOR                               29:12    2          
       4077 Nordås Ingvar             Gimle IF               NOR                               44:51   17          
       4083 Nilsen Öivind             Halden SK              NOR                               47:29   22          
       4085 Holt Öivind               Halden SK              NOR                               53:16   27          



Öppen 8  (70)                              

    1  1401 Söderström Robin          Stigmännen Karlshamns  SWE     38:39    3   17:57    8   53:56    1  1:50:32 
    2  1403 Tafjord Jostein           Halden SK              NOR     48:19   12   18:44   11 1:02:09   11  2:09:12 
    3  2037 Gran Björn                Halden SK              NOR     49:40   14   19:37   14 1:13:15   14  2:22:32 

       1402 Olaussen Per              Fredrikstad SK         NOR     35:44    2   16:08    3                       
       1404 Lilljeqvist Fredrik       Stigsökarna            SWE     45:56    9                                    
       2022 Larsson Jonatan           Uddevalla OK           SWE     39:05    5                                    
       2024 Tallberg Mikael           OK Älgen               SWE     49:36   13                                    
       2031 Pihl Stefan               SOK 68                 SWE     46:03   10                                    
       2034 Hansson Annika            Herrestads AIF         SWE     58:30   20                                    
       2035 Holmberg Mattias          Herrestads AIF         SWE     52:24   16                                    
       2044 Johnsson Mats             Göteborg-Majorna OK    SWE     45:26    8                                    
       2047 Pihl Roger                SOK 68                 SWE   1:02:20   23                                    
       2050 Ericson Christer          Åmåls OK               SWE     52:40   17                                    
       2055 Baerdahl Tore             Wing OK                NOR     38:44    4                                    
       2056 Amundsen Lars-öivind      Trösken IL             NOR     40:21    6                                    
       2059 Mattsson Martin           Uddevalla SK                   50:05   15                                    
       2060 Dahl Mikael               Herrestads AIF         SWE   1:00:52   21                                    
       2065 Delås Fredrik             Sarpsborg O-Lag        NOR     41:32    7                                    
       2066 Pettersson Malin          Sävedalens AIK         SWE     54:50   18                                    
       2068 Hallsten Mats             OK Skärmen             SWE     47:28   11                                    
       2069 Berglund Susanne          Sävedalens AIK         SWE   1:12:26   25                                    
       2071 Berglund Joakim           Sävedalens AIK         SWE     34:55    1                                    
       2073 Claesson Anders           Burseryds IF           SWE   1:00:54   22                                    
       2079 Grund Sven-Erik           OK Roto                SWE   1:27:43   26                                    
       2087 Nilsen Lars               Stångenäs AIS          SWE   1:11:42   24                                    
       2089 Norsted Claus             Halden SK              NOR     55:15   19                                    
       3003 Johansson Emma            Fredrikstad SK         NOR                  20:43   19                       
       3005 Ruud Karianne             Fredrikstad SK         NOR                  19:10   13                       
       3007 Ruud Öystein              Fredrikstad SK         NOR                  16:50    6                       
       3011 Bergenfur Mats            OK Älgen               SWE                  16:26    5                       
       3014 Blennon Magnus            Falköpings AIK OK      SWE                  19:56   16                       
       3015 Aveld Jonsen Jan          Fossum IF              NOR                  19:02   12                       
       3018 Tallberg Mikael           OK Älgen               SWE                  21:47   22                       
       3019 Nordberg Katarina         Eds SK                 SWE                  26:49   25                       
       3021 Bentsson Joakim           Stångenäs AIS          SWE                  20:30   17                       
       3022 Erlandsson Andre          Uddevalla OK           SWE                  31:42   27                       
       3023 Karlsson Kjell            Fredrikstad SK         NOR                  14:00    1                       
       3026 Persson Therese           OK Skogshjortarna      SWE                  20:54   20                       
       3027 Ivarsson Martin           IFK Göteborg           SWE                  16:21    4                       
       3030 Flingmark Håkan           Uddevalla OK           SWE                  20:33   18                       
       3033 Westberg Karin            IFK Göteborg           SWE                  35:31   29                       
       3036 Johansson Emma            Hammarby IF OF         SWE                  37:07   30                       
       3037 Wängedahl Örjan           OK Gipen               SWE                  22:13   23                       
       3050 Pettersson Malin          Sävedalens AIK         SWE                  19:45   15                       
       3049 Delås Fredrik             Sarpsborg O-Lag        NOR                  17:43    7                       
       3053 Berggren Christina        Ljungskile FK          SWE                  32:28   28                       
       3055 Berggren Charlotta        Ljungskile FK          SWE                  24:52   24                       
       3056 Carlström Britt-Marie     OK Landehof            SWE                  47:49   31                       
       3057 Hansson Henrik            Idefjordens SK         SWE                  21:14   21                       
       3059 Nilsen Lars               Stångenäs AIS          SWE                  18:11    9                       
       3062 Thulén Erik               OK Skogshjortarna      SWE                  18:29   10                       
       3063 Gustavsson Anders         Uddevalla OK           SWE                  15:35    2                       
       3101 Mikkelsen Irene           IFK Göteborg           SWE                  31:29   26                       
       4008 Wängdal Örjan             OK Gipen               SWE                             1:05:21   12          
       4011 Pettersson Malin          Sävedalens AIK         SWE                               59:49    8          
       4013 Jonsen Jan-Arild          Fossum IF              NOR                               57:37    4          
       4014 Ivarsson Martin           IFK Göteborg           SWE                               59:52    9          
       4015 Person Therese            OK Skogshjortarna      SWE                             1:08:22   13          
       4021 Trofast Mikael            Jönköpings OK          SWE                             1:01:49   10          
       4052 Mattsson Martin           Uddevalla SK                                           1:14:03   15          
       4053 Eriksson Christian        Linköpings OK                                            55:59    2          
       4043 Jensen Öystein            Sarpsborg O-Lag        NOR                               58:16    6          
       4066 Mattsson Amanda           Sundsvalls OK                                          1:34:11   18          
       4073 Berget Eirik              Sarpsborg O-Lag        NOR                             1:22:30   16          
       4074 Berget Öivind             Sarpsborg O-Lag        NOR                             1:29:40   17          
       4076 Hermansson Kenneth        Långhundra IF          SWE                               57:46    5          
       4078 Andersen Tor Andreas                             SWE                               59:31    7          
       4079 Skött Hans Åke            Korsnäs IF OK                                            56:15    3          
       4081 Flesjö Per Anders         Ok Moss                NOR                              Felst.               
       4082 Bäkkevold Ola             Ok Moss                NOR                              Felst.