Gränsjakten 2007on 2007-07-11 12:10
Startlista Etapp 3skapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

tartnr  Bricka Namn                        År Klubb                              Start 


H75  (5)    2.6 km   6 K      Startplats 1               

   519   20294 Teiland Kjell               30 Östmarka OK                     18:30:00 
   516  209421 Hernes Tor                     Gimle IF                        18:30:10 
   517   20050 Mo Björn                       Halden SK                       18:33:06 
   518   24921 Kilborn Ove                 31 Uddevalla IS                    18:35:00 
   515         Vakant                         Vakant                          18:35:15 



H70  (7)    3.9 km   10 K     Startplats 1               

   523   14443 Hogedal Åke                 35 Kungälvs OK                     18:35:00 
   527  243066 Scheje Arne Chr             35 Östmarka OK                     18:38:03 
   521   22216 Husa Björn                     Idd Sportsklubb                 18:42:54 
   524  243900 Halvorsen Helge                Larvik OK                       18:45:47 
   525   14434 Olsson Lennart              34 Kungälvs OK                     18:47:07 
   522  209172 Vestbye Finn                36 Varteig OL                      18:51:06 
   526         Vakant                         Vakant                          18:53:00 



H65  (11)   3.9 km   10 K     Startplats 1               

   534   14504 Alexandersson Andre         38 Kungälvs OK                     18:20:00 
   536   26326 Mattsson Matts              39 OK Gipen                        18:22:08 
   533   26384 Svein Bakken                41 Stigsökarna                     18:26:17 
   537   22584 Edvardsen Thor                 Larvik OK                       18:27:05 
   532   14498 Hansson Algot               40 Kungälvs OK                     18:27:59 
   535   26394 Berg Arne                   41 Stigsökarna                     18:29:41 
   531  209419 Björlo Thorbjörn               Gimle IF                        18:36:02 
   539   14261 Cullbrand Lars-Göran        41 IK Stern                        18:41:32 
   540  402169 Olsson Bror                    Eds SK                          18:43:00 
   538  330748 Gullaksen Georg                Östmarka OK                     18:43:15 
   541  334090 Fosse Trygve                   Gimle IF                        18:43:30 



H60  (19)   3.9 km   10 K     Startplats 1               

   559  610001 Johansson Kalle             44 OK Skogshjortarna               18:30:00 
   553   14593 Carlström Lennart           43 OK Landehof                     18:33:44 
   552   27754 Hermansson Lennart          46 Stenungsunds OK                 18:34:08 
   558   14206 Carlsson Hans                  IFK Göteborg                    18:38:00 
   545   21391 Bokeröd Leif                   Idd Sportsklubb                 18:38:58 
   560  247517 Tirén Sverker               45 SoIK Hellas                     18:40:50 
   551  341350 Krossby Anders Johan           Fredrikstad SK                  18:42:13 
   562   14207 Westberg Christer              IFK Göteborg                    18:42:48 
   554   26414 Wikström Allan              46 Stångenäs AIS                   18:45:06 
   556   20930 Wahlgren Tom                46 Sarpsborg O-Lag                 18:45:11 
   561   14733 Bengtsson Kjell             44 Sävedalens AIK                  18:46:54 
   563  242277 Vallin Gunnar               44 OK Landehof                     18:47:57 
   550   22081 Ulseth Magne                   Idd Sportsklubb                 18:50:35 
   548   21185 Wibye Harald                   Ok Moss                         18:55:13 
   546  239592 Vareberg Sverre             44 Stavanger O-Klubb               18:57:00 
   549   28806 Johansson Pär-Erik          44 Markbygdens OK                  18:57:15 
   555  344377 Syversen Svein                 Indre Östfold Ok                18:57:30 
   547         Vakant                         Vakant                          18:57:45 
   557         Vakant                         Vakant                          18:58:00 



H55  (24)   4.7 km   8 K      Startplats 1               

   581   24781 Syversen Björn              52 Sarpsborg O-Lag                 18:10:00 
   575   26571 Karlsson Bo                    Ljungskile FK                   18:10:54 
   587   26409 Jidetoft Conny              49 Stångenäs AIS                   18:11:46 
   592  205295 Scholz Rainer               52 IK Vista                        18:12:16 
   585   26202 Galborgen Arvid             51 Eds SK                          18:12:30 
   574   14650 Millegård Stefan            51 Sävedalens AIK                  18:14:02 
   591   26500 Widercrantz Dan             52 OK Skärmen                      18:15:23 
   577   21510 Nordli Jimmy                48 Trösken IL                      18:15:48 
   579   26262 Bejbom Gunnar               52 Uddevalla OK                    18:15:55 
   586   15811 Ivarsson Kent               52 OK Skogshjortarna               18:17:05 
   576  550514 Hogedal Lasse               50 Vänersborgs SK                  18:17:56 
   583  500740 Olsson Gert                 48 OK Silva                        18:20:11 
   588   26575 Blom Mats                   52 Ljungskile FK                   18:20:14 
   571   26233 Kleveland Roalh             51 Kvillebyns SK                   18:23:00 
   572   38187 Eriksson Hans Erik          48 Gävle OK                        18:23:06 
   578   13798 Sundgren Kenth              49 OK Silva                        18:23:51 
   593  520912 Mattsson Roland             52 OK Skärmen                      18:26:08 
   589   16830 Rönnqvist Lars-Olof         48 OK Löftan                       18:28:57 
   594  404145 Nilsson Roland              48 OK Kompassen                    18:30:00 
   590   16171 Larsson I Göran             48 OK Kompassen                    18:30:15 
   573   29095 Eriksson Krister            50 Tumba-Mälarhöjden OK            18:30:30 
   584   22230 Stenseth Per                   Fredrikstad SK                  18:30:45 
   582         Vakant                         Vakant                          18:31:00 
   580         Vakant                         Vakant                          18:31:15 



H50  (31)   5.0 km   9 K      Startplats 1               

   647   18653 Svensson Kurt               56 IK Hakarpspojkarna              18:20:00 
   642   26421 Josefsson Inge                 Stångenäs AIS                   18:23:56 
   660   23879 Galborgen Bent                 Skaukameratene O-lag            18:25:37 
   648  353074 Strutz Carl-Göran           57 Eds SK                          18:25:45 
   635  247239 Heidenström Björn              Fredrikstad SK                  18:26:10 
   650   11526 Hålsjö Lennart              54 OK Alehof                       18:27:51 
   661   33421 Nilsson Lars                57 OK Skogsstjärnan                18:29:38 
   663  226977 Jonasson Bengt              54 Göteborg-Majorna OK             18:30:59 
   651   19510 Karlsson Tomas              56 OK Skogshjortarna               18:31:34 
   640  264390 Andreasson Göran            56 OK Kroppefjäll                  18:32:21 
   638  202458 Widen Bror                  54 Uddevalla OK                    18:35:00 
   641  504656 Daltveit Memund                Fana IL O-gr.                   18:36:13 
   636   38982 Roos Tommy                  56 Falköpings AIK OK               18:36:33 
   644   23662 Muri Torolf                 56 Sarpsborg O-Lag                 18:40:58 
   646  242100 Grann Terje                    Fossum IF                       18:41:54 
   639  343959 Andersson Bengt             54 Främmestads IK                  18:42:20 
   643  409569 Eriksson Janne              53 Eds SK                          18:43:56 
   657   26480 Ohlsson Odd                 55 Uddevalla OK                    18:44:03 
   656   15102 Ihrfors Håkan               57 IFK Lidingös Skid o OK          18:44:04 
   653   23236 Tveterås Trygve                Fredrikstad SK                  18:49:24 
   633   27767 Ramström Peter              55 Bromma-Vällingby SOK            18:51:00 
   634  364996 Åstorp Björn                56 Sarpsborg O-Lag                 18:51:15 
   652   23816 Larsson Janeric             52 Bromma-Vällingby SOK            18:51:30 
   658  209441 Bredesen Rolf Gunnar        55 Fossum IF                       18:51:45 
   645   21053 Eng Emil                    56 Tistedalen FL                   18:52:00 
   664   33563 Lingegård Bengt                OK Gipen                        18:52:15 
   659  209449 Alvsvåg John Olav           56 Fana IL O-gr.                   18:52:30 
   631   22804 Kitteröd Johnny             51 Tistedalen FL                   18:52:45 
   655  209152 Klemsdal Per Olaf           56 Varteig OL                      18:53:00 
   654   40407 Johansen Morten             57 Ok Moss                         18:53:15 
   649         Vakant                         Vakant                          18:53:30 



H45  (34)   5.9 km   12 K     Startplats 1               

   677   27317 Klaar Kjell                 60 Säterbygdens OK                 18:50:00 
   667   26489 Wassenius Axel              60 Uddevalla OK                    18:50:35 
   676   14528 Bergman Nicke               59 Kungälvs OK                     18:51:07 
   681  234744 Helland Knut E              62 Östmarka OK                     18:51:49 
   694   20468 Torskenaes Knut             62 Trösken IL                      18:52:07 
   674  611121 Hollowell Tom               61 OK Tyr                          18:52:45 
   689  354279 Forsgren Anders             61 Täby OK                         18:53:42 
   666   26430 Johansson Ralph             60 Stångenäs AIS                   18:54:31 
   696  610508 Helgman Leif                61 OK Tyr                          18:54:48 
   665  405577 Lindqvist Mats              58 Sävedalens AIK                  18:57:13 
   669  610309 Karlsson Jonas              61 OK Tylöskog                     18:57:34 
   688  242045 Tandrevold Eirik               Fossum IF                       18:58:06 
   693  243711 Bunaes Tommy                   Halden SK                       18:58:23 
   699   22539 Gullord Tommy               58 Gjö-Vard O-lag                  18:59:36 
   672  259315 Lundqvist Pär               60 Kils OK                         19:01:40 
   692   26614 Eriksson Örjan              61 Trollhättans SK                 19:01:46 
   668  351467 Andersen Morten Roger       59 Halden SK                       19:02:15 
   680   19687 Runesson Lars               58 OK Vivill                       19:04:02 
   684  581226 Hansen Troels Bent          58 Alleröd OK                      19:04:19 
   670  234493 Garmer Hans                 59 Göteborg-Majorna OK             19:05:42 
   687  403126 Lindström Mats              62 OK Skärmen                      19:07:36 
   691  262619 Klevedal Arne               58 Kvillebyns SK                   19:07:39 
   698  260645 Kensby Mats                 60 OK Tyr                          19:10:52 
   671  209413 Hals Torbjörn               60 Kongsberg O-lag                 19:13:11 
   683   44670 Nyman Dick                  58 Uddevalla IS                    19:13:59 
   682  330832 Olseng Kjell Arne           58 Sarpsborg O-Lag                 19:19:07 
   679   46790 Petersson Claes-Göran       60 Burseryds IF                    19:21:00 
   675  354347 Nilsson Ulf                 61 Örkelljunga FK                  19:21:15 
   673  231011 Hugoson Mats                59 Kvillebyns SK                   19:21:30 
   690  225713 Carlsson Leif-Arne          59 OK Vivill                       19:21:45 
   685  234621 Köhn Jo                        Halden SK                       19:22:00 
   695         Vakant                         Vakant                          19:22:15 
   678         Vakant                         Vakant                          19:22:30 
   686         Vakant                         Vakant                          19:22:45 



H40  (18)   6.4 km   10 K     Startplats 1               

   726   18642 Granstedt Mats              67 IK Hakarpspojkarna              18:05:00 
   710  234600 Thellsen Stefan             63 OK Roxen                        18:06:32 
   713   22475 Wiklund Jo                  64 IL Tyrving                      18:07:53 
   705   26381 Torstensson Lars Göran      63 Stigsökarna                     18:08:28 
   718  885577 Johansson Lars G            64 Vänersborgs SK                  18:08:31 
   720  630504 Granstedt Bo                63 IK Hakarpspojkarna              18:10:25 
   706   30555 Kristiansson Mats           64 Trollhättans SOK                18:10:47 
   725   23300 Thellsen Per                67 OK Roxen                        18:11:07 
   728  209409 Saugerud Erik               64 Konnerud IL                     18:12:01 
   714  208335 Kildebo Morten                 Halden SK                       18:12:39 
   712   23371 Olaussen Jim                   Halden SK                       18:12:43 
   711  334003 Iversen Egil W              59 Heming/Njård O-lag              18:13:03 
   727   26436 Johansson Tommy             67 Stångenäs AIS                   18:14:49 
   719  227312 Carlsson Martin             70 Täby OK                         18:19:47 
   708  209426 Ytterböl Svend Arne         65 Gimle IF                        18:22:01 
   709   26449 Eriksson Karl-Olof          64 Uddevalla OK                    18:22:02 
   729  217265 Wenklo Henrik               65 Kungälvs OK                     18:24:00 
   722   28923 Lindberg Håkan              65 OK Djerf                        18:24:15 



H35  (21)   6.8 km   11 K     Startplats 1               

   749   23069 Backström Pål                  Halden SK                       18:00:00 
   741   13960 Bäcklund Bjarne                IFK Göteborg                    18:01:28 
   734   18634 Johansson Håkan             68 IK Hakarpspojkarna              18:02:49 
   751   10049 Kullander Thomas            69 Sävedalens AIK                  18:04:30 
   745   21797 Wang Bent-Joar                 Tistedalen FL                   18:06:10 
   733   23846 Malmring Olle               71 Snättringe SK                   18:07:21 
   732  680430 Larsen Per Erik             68 Sandefjord OK                   18:10:33 
   743  263501 Österlin Erik               70 Sävedalens AIK                  18:12:27 
   735   21498 Bergmark Anders             72 Snättringe SK                   18:13:06 
   739   23345 Olsson Kenneth              67 Snättringe SK                   18:13:09 
   744   39843 Fransson Mats               69 Snättringe SK                   18:18:26 
   736  343290 Gran Kyrre                  72 Fet O-lag                       18:21:49 
   731   21624 Olsson Håkan                69 Snättringe SK                   18:26:49 
   737  700103 Mikkelsen Mads              70 IFK Göteborg                    18:27:11 
   738  264862 Thuresson Per Ola           68 OK Tylöskog                     18:29:00 
   742   24562 Johansson Magnus            83 Snättringe SK                   18:29:15 
   746   20366 Malmring Anders                Snättringe SK                   18:29:30 
   748   22676 Egner Ove                   70 Snättringe SK                   18:29:45 
   740  352251 Berglund Johan                 Sävedalens AIK                  18:30:00 
   747         Vakant                         Vakant                          18:30:15 
   750         Vakant                         Vakant                          18:30:30 



H21  (26)   8.7 km   13 K     Startplats 1               

   411   24025 Björlo Kjetil                  Halden SK                       18:00:00 
   427  248915 Elveljung Gunnar               IFK Göteborg                    18:04:53 
   412  880066 Jakobsen Espen                 Fredrikstad SK                  18:05:43 
   406   26626 Ferm Andreas                78 OK Skogsfalken                  18:08:39 
   403   25712 Gustavsson Joakim              Ulricehamns OK                  18:10:05 
   423  302689 Johansson Fredrik           73 Hammarby IF OF                  18:14:40 
   417  800430 Bengtsson Erik              72 FK Åsen                         18:15:03 
   404   23471 Grann Stian                    NTNUI                           18:17:01 
   422  259204 Jakobsson Peter             68 OK Södertörn                    18:20:09 
   415   14707 Wrane Kalle                 69 Sävedalens AIK                  18:21:29 
   419  302429 Millegård Joakim            87 Sävedalens AIK                  18:22:39 
   418  355299 Markendahl Simon            90 OK Klyftamo                     18:23:50 
   425   14709 Bengtsson Magnus            79 Sävedalens AIK                  18:24:43 
   414  234556 Holt Steinar                   Halden SK                       18:25:21 
   402   21356 Fremmegaard Esten Öyen         Halden SK                       18:27:56 
   409  219960 Mattsson Jim                76 Stigsökarna                     18:28:27 
   408  560209 Hjort Fredrik               56 Helsingborgs SOK                18:28:33 
   416  409567 Johansson Axel                 Eds SK                          18:30:00 
   426   28489 Andersson Johan             81 Främmestads IK                  18:30:15 
   424   20811 Varting Grunde                 Halden SK                       18:30:30 
   421  308093 Hov Magnus                     Halden SK                       18:30:45 
   413  720209 Sideby Kristoffer           72 Göteborg-Majorna OK             18:31:00 
   430  351297 Andersen Eirik Hauan           Halden SK                       18:31:15 
   410  409730 Dalberg Klas                69 Södertälje-Nykvarn OF           18:31:30 
   405         Vakant                         Vakant                          18:31:45 
   407         Vakant                         Vakant                          18:32:00 



H20  (3)    6.8 km   11 K     Startplats 1               

   756  209446 Daltveit Anders                Fana IL O-gr.                   18:10:00 
   757  209436 Bredesen Kristian Opsahl    88 Fossum IF                       18:13:29 
   755         Vakant                         Vakant                          18:15:00 



H18  (12)   6.4 km   10 K     Startplats 1               

   768  330831 Olseng Jonas                90 Sarpsborg O-Lag                 18:40:00 
   764  351265 Andersen Bård Hauan         90 Halden SK                       18:41:59 
   767  242046 Tandrevold Eivind              Fossum IF                       18:45:04 
   769   22529 Kristiansen Martin             Halden SK                       18:46:09 
   773   21308 Muri Andreas                90 Sarpsborg O-Lag                 18:46:38 
   761  900822 Hansson Marcus              90 Herrestads AIF                  18:57:24 
   765  209437 Bredesen Anders Opsahl      90 Fossum IF                       19:02:09 
   766   33560 Nyqvist Dennis              90 OK Gipen                        19:04:41 
   763   44093 Karlsson Tobias             89 Eds SK                          19:06:00 
   762  209128 Klemsdal Thor Olaf          90 Sarpsborg O-Lag                 19:06:15 
   774   21812 Gullord Sondre              90 Gjö-Vard O-lag                  19:06:30 
   771         Vakant                         Vakant                          19:06:45 



H16  (25)   4.7 km   8 K      Startplats 1               

   796  354285 Carlsson Joakim             92 Täby OK                         18:55:00 
   799  930922 Helgman Anton               93 OK Tyr                          18:55:58 
   793   30324 Ohlsson Christoffer         91 Uddevalla OK                    18:56:45 
   801  241970 Persson Daniel                 Hagaby GoIF                     18:58:40 
   813  330840 Ruud Magnus                 91 Sarpsborg O-Lag                 18:58:58 
   790  209447 Alvsvåg Kenneth Kira        92 Fana IL O-gr.                   18:59:21 
   789  354288 Carlsson Fredrik            92 Täby OK                         18:59:34 
   804   44486 Klaar Henrik                91 Säterbygdens OK                 18:59:48 
   806   44522 Fernlund Erik               91 Säterbygdens OK                 19:00:14 
   794   17183 Nilsson Fredrik             92 Örkelljunga FK                  19:00:59 
   795  911012 Nielsen Tony                91 Stångenäs AIS                   19:01:27 
   812  209444 Döhl Mostad Fredrik         91 Fossum IF                       19:03:39 
   787  910822 Bergmann Andreas            91 Alleröd OK                      19:05:53 
   819   22351 Narvhus Lars Jonas             Baekkelagets SK                 19:07:27 
   785   21433 Gullord Eskil               92 Gjö-Vard O-lag                  19:11:38 
   784  241893 Tandrevold Halvor              Fossum IF                       19:18:19 
   818  226979 Jonasson Petter                Göteborg-Majorna OK             19:18:33 
   809  260815 Karlsson Marcus                OK Skogsmunken                  19:19:12 
   815  217624 Wenklo Ludwig               92 Kungälvs OK                     19:22:21 
   816  208172 Stridh Dag                  91 OK Gipen                        19:24:16 
   808  259615 Johansson Dennis            91 Stångenäs AIS                   19:26:00 
   800   21946 Sveen Trond                    Halden SK                       19:26:15 
   802  231159 Köhn Mats                      Halden SK                       19:26:30 
   791   22928 Haugerud Simen              91 Indre Östfold Ok                19:26:45 
   805         Vakant                         Vakant                          19:27:00 



H14  (23)   3.1 km   11 K     Startplats 1               

   846  244029 Wängdahl Jens               93 OK Gipen                        18:00:00 
   831  202473 Erlandsson Jonathan         93 Uddevalla OK                    18:00:16 
   823   36267 Forsgren Johan              93 OK Kåre                         18:02:01 
   842  350581 Flingmark Viktor            94 Uddevalla OK                    18:03:28 
   844   20679 Njåstein Håkon              93 IL Tyrving                      18:05:12 
   821   30325 Ohlsson Anders              93 Uddevalla OK                    18:05:49 
   829  940809 Björk Espen                 94 Halden SK                       18:08:18 
   826  263753 Östling Albin               93 OK Skogshjortarna               18:09:05 
   838   44656 Svensson Joakim             93 IK Hakarpspojkarna              18:09:23 
   833  214311 Salomonsson Rasmus          93 Sundbybergs IK                  18:10:52 
   847  590202 Boman Marcus                93 Stångenäs AIS                   18:11:08 
   830   26439 Johansson Jonas             94 Stångenäs AIS                   18:15:05 
   827  209450 Alvsvåg Robert Kira         94 Fana IL O-gr.                   18:16:23 
   822  214324 Salomonsson Joel            93 Sundbybergs IK                  18:21:10 
   845  209415 Tvedten Harald              94 Kongsberg O-lag                 18:24:38 
   834  409572 Jensen Oskar                94 Eds SK                          18:26:00 
   824  209424 Vingerhagen Andreas         94 Gimle IF                        18:26:15 
   828  209414 Hals Morten                 94 Kongsberg O-lag                 18:26:30 
   840   44630 Granstedt Adam              94 IK Hakarpspojkarna              18:26:45 
   825   20972 Kirkebøen Sander Finsrud       Halden SK                       18:27:00 
   850  259613 Akervall Pontus             93 Stångenäs AIS                   18:27:15 
   843         Vakant                         Vakant                          18:27:30 
   848         Vakant                         Vakant                          18:27:45 



H12  (23)   2.4 km   8 K      Startplats 1               

   869  259604 Johansson Mattias           96 Stångenäs AIS                   18:40:00 
   861  226964 Lindqvist Oskar             96 Sävedalens AIK                  18:40:14 
   887  209434 Kindem Håkon                95 Gimle IF                        18:40:43 
   892  409526 Andersson Gabriel           95 Idefjordens SK                  18:41:10 
   893  355390 Axelson-Meyerson Filip      95 OK Linné                        18:41:43 
   873   46789 Petersson Andreas           96 Burseryds IF                    18:41:48 
   872  209404 Wiklund Elias               96 Nydalen SK                      18:44:44 
   878  234878 Garmer Felix                96 Göteborg-Majorna OK             18:45:28 
   880  353631 Pihl Alexander              95 SOK 68                          18:45:56 
   867  208381 Andersson Ludvig            95 Idefjordens SK                  18:47:55 
   879  306967 Bollmark Olof               95 IF Hallby                       18:48:22 
   889  409575 Camitz Axel                 95 Eds SK                          18:48:49 
   875   20925 Steindahl Alfred            96 Stenungsunds OK                 19:00:25 
   888  561119 Broman Viktor               96 Idefjordens SK                  19:06:03 
   877  409573 Jacobsson Kristoffer        96 Eds SK                          19:08:02 
   874   20726 Olaussen Anders Felde          Halden SK                       19:10:00 
   868  208079 Karlsson Karl               95 OK Kullingshof                  19:10:15 
   885  209732 Thellsen Emil               96 OK Roxen                        19:10:30 
   884   24150 Bech Karl-Martin            95 Ringrike O-lag                  19:10:45 
   863         Vakant                         Vakant                          19:11:00 
   881         Vakant                         Vakant                          19:11:15 
   870         Vakant                         Vakant                          19:11:30 
   862         Vakant                         Vakant                          19:11:45 



H10  (13)   2.4 km   10 K                                

   907   44397 Andersson Edvin             97 Värend GN OL                    18:00:00 
   910   47281 Lindh Jesper                97 OK Älgen                        18:04:00 
   903  980726 Schmitt Gran Olav              Halden SK                       18:08:00 
   908  243938 Kildebo Petter Norsted         Halden SK                       18:12:00 
   912   23273 Thellsen Adam               97 OK Roxen                        18:16:00 
   904  350760 Svensson Niklas             97 IK Hakarpspojkarna              18:20:00 
   909         Vakant                         Vakant                          18:24:00 
   902  208093 Thuresson Erik              97 OK Tylöskog                     18:28:00 
   914  231255 Bergenfur Hannes            99 OK Älgen                        18:32:00 
   901   21929 Björlo Håkon Raadal            Halden SK                       18:36:00 
   913  306977 Bollmark Henning            97 IF Hallby                       18:40:00 
   916   20311 Blom Hugo                   97 Eds SK                          18:44:00 
   906  343845 Alfsén Lukas                97 OK Skärmen                      18:48:00 



D65  (7)    2.6 km   6 K      Startplats 1               

  1076   14437 Steen-Olsson Eivor          37 Kungälvs OK                     18:25:00 
  1073   26387 Gro Bakken                  38 Stigsökarna                     18:35:38 
  1072   14439 Grönberg Gull-Britt         39 Kungälvs OK                     18:36:13 
  1077   14442 Hogedal Christina           38 Kungälvs OK                     18:41:51 
  1074   20684 Björlo Asbjörg                 Gimle IF                        18:51:49 
  1071   26576 Fredriksson Kerstin         37 Ljungskile FK                   18:53:00 
  1075         Vakant                         Vakant                          18:53:15 



D60  (7)    3.5 km   9 K      Startplats 1               

  1023   11311 Rex Wallström Ingrid        46 IK Uven                         18:10:00 
  1022  243567 Grande Ellen                45 Östmarka OK                     18:20:10 
  1025  209177 Vestbye Grete               44 Varteig OL                      18:20:19 
  1027   14288 Cullbrand Ingrid            45 IK Stern                        18:23:30 
  1026   28830 Johansson Marita            46 Markbygdens OK                  18:25:32 
  1021   14421 Samuelsson Lilian           44 Kungälvs OK                     18:26:12 
  1024  330766 Gullaksen Gerd                 Östmarka OK                     18:29:35 



D55  (9)    3.5 km   9 K      Startplats 1               

  1013   20935 Moe Eva Irene                  Halden SK                       18:05:00 
  1012   15812 Ivarsson Monica             52 OK Skogshjortarna               18:16:27 
  1018   21523 Hansen Marit B                 Idd Sportsklubb                 18:19:10 
  1016   26201 Galborgen Yvonne            52 Eds SK                          18:21:34 
  1015   16172 Larsson Karin               50 OK Kompassen                    18:27:08 
  1017  351521 Nilsson Siw                 45 OK Kompassen                    18:29:00 
  1011   37423 Lagerlund Marianne          52 SoIK Hellas                     18:29:15 
  1014   26572 Holmberg Inger                 Ljungskile FK                   18:29:30 
  1010         Vakant                         Vakant                          18:29:45 



D50  (16)   3.5 km   9 K      Startplats 1               

   983   14646 Knutsson Monica             52 Sävedalens AIK                  18:40:00 
   991   20969 Lunde Tove                     Fredrikstad SK                  18:42:50 
   988   20264 Jakobsen Gun Astrid            Fredrikstad SK                  18:44:06 
   985   28487 Andersson Birgitta          57 Främmestads IK                  18:44:13 
   994   18982 Tykesson Eva                53 Rävetofta OK                    18:44:22 
   984   26246 Burman Kerstin              56 Kvillebyns SK                   18:44:44 
   981   20147 Björseth Gerd               54 Krokstadöra IL                  18:47:43 
   990   47474 Johansson Ulla              53 Åmåls OK                        18:47:50 
   995  530312 Hogedal Gunilla             53 Vänersborgs SK                  18:48:20 
   993   20097 Sikkeland Agnes                Fredrikstad SK                  18:54:13 
   982  302590 Östling Katarina            57 OK Skogshjortarna               18:58:41 
   992   26574 Blom Britt                  53 Ljungskile FK                   19:05:28 
   996  351128 Lingegård Eva                  OK Gipen                        19:08:50 
   987   29437 Johansson Siv               54 Falköpings AIK OK               19:10:00 
   989   23398 Skiri Wahlgren Tove         55 Sarpsborg O-Lag                 19:10:15 
   986         Vakant                         Vakant                          19:10:30 



D45  (22)   4.1 km   9 K      Startplats 1               

  1045  334004 Skyttersäter Runa           60 Heming/Njård O-lag              18:30:00 
  1036   41577 Arvidsson Lisel             61 Växjö OK                        18:30:41 
  1040   26453 Gustafsson Ellinor          59 Uddevalla OK                    18:33:07 
  1053  260622 Hollowell Tone              61 OK Tyr                          18:33:22 
  1042   40405 Johansen Elisabeth Meum     59 Ok Moss                         18:33:45 
  1041  260642 Kensby Ingrid               60 OK Tyr                          18:34:54 
  1049   23477 Line Bente                     Skaukameratene O-lag            18:35:49 
  1052  209440 Bredesen Ingrid Opsahl      60 Fossum IF                       18:38:28 
  1048   22054 Höye Christina                 Fredrikstad SK                  18:38:38 
  1037   17823 Gröhn Marie                 59 Jönköpings OK                   18:43:38 
  1038  209416 Skyttersäter Jones Göril    61 Heming/Njård O-lag              18:43:39 
  1050   14529 Bergman Gry                 60 Kungälvs OK                     18:46:37 
  1044  242048 Landmark Bente                 Fossum IF                       18:50:05 
  1039  209166 Brenne Elsie                60 Varteig OL                      18:50:18 
  1034   29445 Petersson Annika            62 Burseryds IF                    18:56:10 
  1033  409571 Jensen Hanne                59 Eds SK                          18:59:26 
  1032   23164 Sande Ann-Magritt           61 Gjö-Vard O-lag                  19:01:00 
  1047  229699 Wäge Unn Merete             59 Östmarka OK                     19:01:15 
  1051  308059 Kadziola Pia                59 Maribo OK                       19:01:30 
  1046   21044 Haugerud Anne               61 Indre Östfold Ok                19:01:45 
  1043         Vakant                         Vakant                          19:02:00 
  1035         Vakant                         Vakant                          19:02:15 



D40  (13)   4.1 km   9 K      Startplats 1               

   971   22299 Olaussen Trine                 Fredrikstad SK                  18:15:00 
   965  264858 Gustavsson Anna-Birgitta    64 OK Tylöskog                     18:19:15 
   969  263304 Eriksson Hillevi            64 IF Hallby                       18:21:31 
   978   21041 Njåstein Marianne           65 IL Tyrving                      18:21:57 
   973   44099 Eriksson Helena                Eds SK                          18:23:40 
   970   26448 Eriksson Agneta             64 Uddevalla OK                    18:25:19 
   972  209410 Skyttersäter Toini          64 Konnerud IL                     18:29:45 
   966  640115 Bergmann Charlotte          64 Alleröd OK                      18:35:18 
   967  245846 Helgman Tina                67 OK Tyr                          18:37:00 
   974  302645 Nilsson Titti               58 OK Skogsstjärnan                18:37:15 
   975   47068 Klaar Anita                 64 Säterbygdens OK                 18:37:30 
   977  302648 Lennartsson Birgitta        63 OK Skogsstjärnan                18:37:45 
   976         Vakant                         Vakant                          18:38:00 



D35  (11)   4.7 km   8 K      Startplats 1               

   959   22999 Backström Runa Lien            Halden SK                       18:20:00 
   951   24124 Raadal Hanne Lerche            Halden SK                       18:23:11 
   952   30117 Eriksson Anna               68 OK Landehof                     18:25:06 
   953   18607 Holmqvist Malin             72 IK Hakarpspojkarna              18:26:40 
   956   10333 Mattsson Anna               70 Värend GN OL                    18:27:11 
   960  640625 Lindh Lottie                64 OK Älgen                        18:29:49 
   957   23350 Olaussen Irene Felde           Halden SK                       18:42:40 
   955   28617 Sandberg Helena             69 IK Hakarpspojkarna              18:43:01 
   958  306182 Bergenfur Eva-Lill          71 OK Älgen                        18:45:00 
   961  209401 Arntzen Anne                68 Raumar O-Lag                    18:45:15 
   954         Vakant                         Vakant                          18:45:30 



D21  (20)   5.0 km   9 K      Startplats 1               

   613  680124 Granstedt Anette            68 IK Hakarpspojkarna              18:00:00 
   604  820910 Hauge Karianne                 Halden SK                       18:02:07 
   612   25679 Johansson Lisa              80 OK Tyr                          18:04:58 
   603   17371 Kull Österlin Kristina      74 Sävedalens AIK                  18:05:28 
   610  209406 Wiklund Berit Sofie         71 Nydalen SK                      18:05:36 
   619   23157 Bryggen Guro                   Sarpsborg O-Lag                 18:08:42 
   606  821121 Svensson Sara               82 Göteborg-Majorna OK             18:11:19 
   605  700417 Fjordside Yvonne            70 Sävedalens AIK                  18:11:54 
   614  883061 Andersen Ragnhild Bente        Halden SK                       18:14:22 
   602  886060 Hagen Elin Cathrine            Halden SK                       18:14:40 
   616   29457 Petersson Martina           88 Burseryds IF                    18:18:41 
   608   15830 Johansson Hanna             85 OK Skogshjortarna               18:19:16 
   615   13787 Olsson Christina            58 OK Silva                        18:23:23 
   618  503355 Kraemer Jitka                  Halden SK                       18:24:56 
   611   40404 Johansen Monica Meum        85 Ok Moss                         18:28:05 
   601  209445 Daltveit Dagrun                Fana IL O-gr.                   18:28:14 
   620   24696 Aabogen Haugaard Ann Hele      Skaukameratene O-lag            18:30:00 
   607  515020 Klechova Vendula               Halden SK                       18:30:15 
   609  227695 Haeren Tina                 85 Trösken IL                      18:30:30 
   617         Vakant                         Vakant                          18:30:45 



D18  (10)   4.1 km   9 K      Startplats 1               

   946  243187 Kildebo Stine Marie Nors       Halden SK                       18:45:00 
   942  334006 Iversen Rikke Skyttersät    90 Heming/Njård O-lag              18:47:41 
   944  241991 Persson Lina                   Hagaby GoIF                     18:48:21 
   948   33565 Wängdahl Terese             89 OK Gipen                        18:50:47 
   950   33572 Lingegård Sara              90 OK Gipen                        18:59:17 
   945  890817 Ihrfors Charlotte           89 IFK Lidingös Skid o OK          18:59:53 
   947  302644 Nilsson Linda               90 OK Skogsstjärnan                19:06:51 
   943   26543 Nyman Yvonne                90 Uddevalla IS                    19:13:09 
   949   23909 Narvhus Martine                Baekkelagets SK                 19:15:00 
   941   24656 Ödegård Martine             89 Trösken IL                      19:15:15 



D16  (12)   3.5 km   9 K      Startplats 1               

    80  351657 Woodward Annette            92 Ok Moss                         18:55:00 
    72  910107 Bejbom Rebecca              91 Uddevalla OK                    18:56:29 
    86  355391 Axelson-Meyerson Hanna      92 OK Linné                        18:58:24 
    81  911228 Zethner Rikke               91 OK Öst                          19:00:25 
    79  229318 Lundqvist Anna              93 Kils OK                         19:01:00 
    71   29452 Petersson Pernilla          91 Burseryds IF                    19:02:25 
    74   26258 Klevedal Charlotta          92 Kvillebyns SK                   19:02:43 
    76  209150 Tveterås Susanne            91 Sarpsborg O-Lag                 19:03:02 
    73  920202 Hjort Ebba                  92 Helsingborgs SOK                19:05:17 
    78  409533 Reichenberg Lisa            92 Idefjordens SK                  19:06:38 
    75   26373 Torstensson Hanna           91 Stigsökarna                     19:07:58 
    85  219926 Lennartsson Caroline        91 OK Skogsstjärnan                19:13:10 



D14  (23)   3.1 km   11 K     Startplats 1               

    32  930406 Gustavsson Linnea           93 Uddevalla OK                    18:00:00 
    54   23745 Olaussen Kamilla               Fredrikstad SK                  18:02:08 
    51  234513 Thellsen Amanda             93 OK Roxen                        18:02:34 
    46  208304 Granstedt Gry               94 Halden SK                       18:03:09 
    48  351247 Andersen Fröya Hauan        93 Halden SK                       18:03:35 
    41  202474 Ohlsson Julia               94 Uddevalla OK                    18:04:18 
    42  243113 Kildebo Maiken Norsted         Halden SK                       18:05:24 
    36  352253 Lindqvist Erika             93 Sävedalens AIK                  18:05:27 
    43  209439 Bredesen Marianne Opsahl    94 Fossum IF                       18:06:18 
    44  354280 Forsgren Hilda              93 Täby OK                         18:06:24 
    39  208400 Andersson Rebecka           93 Idefjordens SK                  18:07:06 
    55   26393 Torstensson Elin            93 Stigsökarna                     18:08:13 
    52  334007 Iversen Pia Skyttersäter    94 Heming/Njård O-lag              18:11:42 
    61   30567 Gröhn Lisa                  93 Jönköpings OK                   18:14:15 
    38  403906 Thuresson Christina         94 OK Tylöskog                     18:15:07 
    62  214317 Wenklo Ida                  94 Kungälvs OK                     18:16:11 
    58   47076 Klaar Hanna                 93 Säterbygdens OK                 18:16:59 
    40  306100 Arvidsson Marika            93 Växjö OK                        18:18:07 
    53  209430 Fosby Karoline              93 Gimle IF                        18:24:40 
    50  402170 Viktorsson Lisa             93 Eds SK                          18:26:00 
    45         Vakant                         Vakant                          18:26:15 
    31         Vakant                         Vakant                          18:26:30 
    34         Vakant                         Vakant                          18:26:45 



D12  (19)   2.4 km   8 K      Startplats 1               

     6  209429 Hansen Sigrid Ottestad      95 Gimle IF                        19:00:00 
     1  960325 Helgman Malin               96 OK Tyr                          19:03:08 
    18  241877 Widén Malin                 95 Uddevalla OK                    19:03:17 
     7  208684 Kristiansson Josefine       96 Trollhättans SOK                19:03:25 
    10  245941 Larsson Carolina            95 Åmåls OK                        19:06:34 
     4  409535 Reichenberg Malin           95 Idefjordens SK                  19:07:38 
    22  246070 Blennow Amanda              95 Falköpings AIK OK               19:07:38 
    21  356096 Gustavsson Moa              96 Uddevalla OK                    19:09:52 
    19  241842 Tandrevold Ingrid              Fossum IF                       19:12:08 
    14  241815 Eriksson Erika              95 Uddevalla OK                    19:12:24 
     2  209431 Fosby Maria                 95 Gimle IF                        19:14:26 
    16  241828 Wassenius Elin              95 Uddevalla OK                    19:15:41 
     9  259612 Nielsen Linn                   Stångenäs AIS                   19:15:53 
    17  355881 Lindberg Elin               96 OK Djerf                        19:17:49 
    15  344383 Kristensen Marthe           96 Sarpsborg O-Lag                 19:22:56 
    13  239374 Håkansson Josefin           96 Kvillebyns SK                   19:29:43 
     3  243984 Bunaes Emma                 96 Halden SK                       19:31:00 
    23   14531 Andreasson Sofia            95 Kungälvs OK                     19:31:15 
    11         Vakant                         Vakant                          19:31:30 



D10  (9)    2.4 km   10 K                                

   933   18611 Granstedt Elin              98 IK Hakarpspojkarna              18:02:00 
   928  241899 Eriksson Karin              98 Uddevalla OK                    18:06:00 
   930  343520 Wassenius Klara             98 Uddevalla OK                    18:10:00 
   922  219904 Lilljeqvist Fanny              Stigsökarna                     18:14:00 
   931         Vakant                         Vakant                          18:18:00 
   926  353539 Granstedt Moa               97 IK Hakarpspojkarna              18:22:00 
   934  246041 Blennow Vilma               98 Falköpings AIK OK               18:26:00 
   925  351476 Granstedt Gina              97 Halden SK                       18:30:00 
   923  222259 Steindahl Signe             98 Stenungsunds OK                 18:34:00 



U4  (1)     3.1 km   11 K                    Start: 18:0 

   202  208397 Olsson Kajsa                91 Idefjordens SK                  18:00:00 



U3  (5)     2.4 km   8 K                     Start: 18:0 

   212  208354 Sandin Benjamin             92 Idefjordens SK                  18:00:00 
   213  343021 Kristiansen Evelina         93 Idefjordens SK                  18:00:00 
   214  342970 Kristiansen Emil            92 Idefjordens SK                  18:00:00 
   215  222269 Steindahl Amanda            94 Stenungsunds OK                 18:00:00 
   216  202472 Widén Robin                 93 Uddevalla OK                    18:00:00 



U2  (12)    2.4 km   10 K                    Start: 18:0 

   231  347080 Kadziola Linnea             94 Maribo OK                       18:00:00 
   232  347081 Kadziola Laust              96 Maribo OK                       18:00:00 
   233   20612 Gundersen Christopher          Halden SK                       18:00:00 
   234   26212 Edman Martin                   Eds SK                          18:00:00 
   235  239392 Hugoson Aron                97 Kvillebyns SK                   18:00:00 
   236  225718 Carlsson Evelina            98 OK Vivill                       18:00:00 
   237   23364 Forsberg Malcolm            98 Sjövalla FK                     18:00:00 
   238  253754 Berntsson Tobias            98 Stångenäs AIS                   18:00:00 
   239   24919 Nyman Liselott              96 Uddevalla IS                    18:00:00 
   240  245949 Larsson Isabell             97 Åmåls OK                        18:00:00 
   242   13961 Bäcklund Rasmus                IFK Göteborg                    18:00:00 
   243   22190 Blom Gustav                 98 Eds SK                          18:00:00 



U1  (8)     2.3 km   9 K                     Start: 18:0 

   255   26211 Eriksson Maria              98 Eds SK                          18:00:00 
   256   44097 Camitz Ellen                98 Eds SK                          18:00:00 
   257  246199 Granstedt Lukas             00 IK Hakarpspojkarna              18:00:00 
   258   18639 Granstedt Sara              00 IK Hakarpspojkarna              18:00:00 
   259   23584 Forsberg Artur              00 Sjövalla FK                     18:00:00 
   260  353635 Pihl Daniel                 98 SOK 68                          18:00:00 
   261  342047 Andersson Elias             99 Värend GN OL                    18:00:00 
   262  260817 Karlsson Jonas                 OK Skogsmunken                  18:00:00 



Inskolning  2.3 km   9 K                     Start: 18:0 

   271  209412 Follinglo Mari              00 Kongsberg O-lag                 18:00:00 
   272  209405 Wiklund Ragne               00 Nydalen SK                      18:00:00 
   273   23153 Björlo Hedda Raadal            Halden SK                       18:00:00 
   274   21583 Olaussen Idun Kristine Fe      Halden SK                       18:00:00 
   275   24177 Olaussen Ingrid Felde          Halden SK                       18:00:00 
   278   24428 Holmqvist Alma              01 IK Hakarpspojkarna              18:00:00 
   279   28924 Lindberg Stina              99 OK Djerf                        18:00:00 
   280  222263 Steindahl Ronja             98 Stenungsunds OK                 18:00:00 
   281  245982 Larsson Erik                01 Åmåls OK                        18:00:00 
   282   23959 Blom Emma                      Eds SK                          18:00:00 



Öppen 1/N-Å 2.4 km   10 K                    Start: 18:0 

   301  209432 Slåtterö Helge              96 Gimle IF                        18:00:00 
   302  209428 Hansen Sindre Ottestad      97 Gimle IF                        18:00:00 
   303  209425 Nordås Martine              95 Gimle IF                        18:00:00 
   304  209422 Hjelde Erik                 94 Gimle IF                        18:00:00 
   305  334005 Iversen Sofie Skyttersät    98 Heming/Njård O-lag              18:00:00 
   306  209417 Skyttersäter Jones Bianca   92 Heming/Njård O-lag              18:00:00 
   307  209418 Skyttersäter Jones Ceasar   96 Heming/Njård O-lag              18:00:00 
   308  209407 Saugerud Nora  Skyttersät   97 Konnerud IL                     18:00:00 
   309  209408 Saugerud AmandaSkyttersät   00 Konnerud IL                     18:00:00 
   310  209402 Arntzen Tiril               99 Raumar O-Lag                    18:00:00 
   311   23209 Olaussen Marie                 Fredrikstad SK                  18:00:00 
   312   20842 Björk Guro                  97 Halden SK                       18:00:00 
   315   20245 Njåstein Stine              98 IL Tyrving                      18:00:00 
   322   23414 Aabogen Haugaard Ida           Skaukameratene O-lag            18:00:00 



Öppen 3  (6 3.6 km   9 K                     Start: 18:0 

  2000         Andersson Fredrik              IK Uven                         17:00:00 
  2002         Samuelsson Karin               Kungälvs OK                     17:00:00 
  1101  209448 Kira Anne-Marie             60 Fana IL O-gr.                   18:00:00 
  1102  209443 Döhl Jo                     56 Fossum IF                       18:00:00 
  1103  209442 Mostad Helle                56 Fossum IF                       18:00:00 
  1105  245961 Larsson Eva                    Åmåls OK                        18:00:00 



Öppen 5  (1 3.1 km   11 K                    Start: 18:0 

  2001   33566 Wengdal Ylva                   OK Gipen                        17:00:00 
  2051         Blennow Magnus                 Falköpings AIK OK               17:00:00 
  1201  209411 Johansen Wenche             60 Kongsberg O-lag                 18:00:00 
  1202  229366 Holt Mai-Sissel                Halden SK                       18:00:00 
  1204  344930 Håkansson Arne              00 Kvillebyns SK                   18:00:00 
  1205  343259 Karlsson Anton              94 OK Kullingshof                  18:00:00 
  1206  208099 Steindahl Anna-Carin        72 Stenungsunds OK                 18:00:00 
  1207  227394 Undvall Barbro              63 Täby OK                         18:00:00 
  1208  417581 Larsson Leif                61 Åmåls OK                        18:00:00 
  1209  404236 Haugen Einar                   Halden SK                       18:00:00 



Öppen 7  (4 3.5 km   9 K                     Start: 18:0 

  1301  209435 Kindem Per Öivind           68 Gimle IF                        18:00:00 
  1302  209433 Slåtterö Björn              60 Gimle IF                        18:00:00 
  1303  209427 Hansen Bernt Henrik         68 Gimle IF                        18:00:00 
  1304  209423 Vingerhagen Knut            55 Gimle IF                        18:00:00 



Öppen 8  (2 5.9 km   12 K                    Start: 18:0 

  1401   12628 Söderström Robin               Stigmännen Karlshamns OK        18:00:00 
  1403  886050 Tafjord Jostein                Halden SK                       18:00:00