Gränsjakten 2007to 2007-07-12 23:43
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

Startnr Namn                           År Klass              E1           E2           E3           Tid     Pl 


113    Alleröd OK                           DEN    

    787 Bergmann Andreas               91 H16             34:06   26   13:21    4   45:40   10  1:33:07     10 
    966 Bergmann Charlotte             64 D40             48:12    8   23:19   10 1:03:48   10  2:15:19      8 
    684 Hansen Troels Bent             58 H45             39:13   22   17:44   15 1:44:04   26  2:41:01     24 



114    OK Öst                               DEN    

     81 Zethner Rikke                  91 D16             29:56    4   16:07    7   36:28    2  1:22:31      3 



115    Maribo OK                            DEN    

   1051 Kadziola Pia                   59 D45           1:29:15   19   34:46   20 1:13:28   15  3:17:29     16 
    231 Kadziola Linnea                94 U2              23:46    7   19:17    5   27:03    6  1:10:06      5 
    232 Kadziola Laust                 96 U2              57:58   12  Felst.        21:00    3                 



117    Fana IL O-gr.                        NOR    

    659 Alvsvåg John Olav              56 H50           1:08:42   29   27:39   28 1:30:46   22  3:07:07     24 
    827 Alvsvåg Robert Kira            94 H14             34:00   19   13:46    9   33:26    9  1:21:12     10 
    790 Alvsvåg Kenneth Kira           92 H16             25:12    7   15:43   12   53:45   11  1:34:40     11 
   1101 Kira Anne-Marie                60 Öppen 3       1:21:53   16              j start                      
    641 Daltveit Memund                   H50             37:06   13   18:10   10 1:00:46   12  1:56:02     12 
    601 Daltveit Dagrun                   D21             58:04   17   17:25    4   50:54    5  2:06:23      9 
    756 Daltveit Anders                   H20             42:32    2   16:55    2  Felst.                      



118    Fossum IF                            NOR    

   1044 Landmark Bente                    D45             44:34   16   21:51   10   52:15    7  1:58:40     12 
     19 Tandrevold Ingrid                 D12             25:41   10   13:31    9   28:44    7  1:07:56      9 
    784 Tandrevold Halvor                 H16             40:32   30   19:21   17  Felst.                      
    767 Tandrevold Eivind                 H18             29:10    4   16:19    5 1:08:33    7  1:54:02      5 
    688 Tandrevold Eirik                  H45             33:07   11   17:37   14   56:51   12  1:47:35     11 
    812 Döhl Mostad Fredrik            91 H16             31:13   22   14:00    7   36:38    1  1:21:51      6 
   1102 Döhl Jo                        56 Öppen 3         48:50    7   16:31    4 1:03:21    9  2:08:42      2 
   1103 Mostad Helle                   56 Öppen 3       1:30:00   18   26:09    8 1:02:35    8  2:58:44      3 
    658 Bredesen Rolf Gunnar           55 H50             57:34   26   22:23   23 1:21:18   21  2:41:15     21 
   1052 Bredesen Ingrid Opsahl         60 D45             32:17    8   22:31   11   47:05    4  1:41:53      6 
     43 Bredesen Marianne Opsahl       94 D14             20:38   10   12:59   11   33:40    8  1:07:17     10 
    765 Bredesen Anders Opsahl         90 H18             46:12   10   16:22    6  Felst.                      
    757 Bredesen Kristian Opsahl       88 H20             46:55    3   16:01    1  Felst.                      
    646 Grann Terje                       H50             39:27   15   21:30   19 1:02:59   15  2:03:56     15 
   3015 Aveld Jonsen Jan                  Öppen 8                      19:02   12                              
   4013 Jonsen Jan-Arild                  Öppen 8                                   57:37    4                 



119    Gimle IF                             NOR    

   1301 Kindem Per Öivind              68 Öppen 7         26:57    4   16:19    1   34:38    5  1:17:54      3 
    887 Kindem Håkon                   95 H12             19:04    3   10:26    5   22:51    3    52:21      3 
   1302 Slåtterö Björn                 60 Öppen 7         23:06    3   17:50    3   35:06    8  1:16:02      2 
    301 Slåtterö Helge                 96 Öppen 1/N-Åpe   24:13    3    9:53    3   18:51    4    52:57      4 
      2 Fosby Maria                    95 D12             25:27    9   16:03   14   35:09   12  1:16:39     12 
     53 Fosby Karoline                 93 D14             35:16   23   16:43   17   47:46   18  1:39:45     18 
      6 Hansen Sigrid Ottestad         95 D12             16:58    2   10:06    2   19:39    1    46:43      1 
    302 Hansen Sindre Ottestad         97 Öppen 1/N-Åpe   22:01    2   10:17    4   16:44    1    49:02      2 
   1303 Hansen Bernt Henrik            68 Öppen 7         20:43    1   16:58    2   34:58    7  1:12:39      1 
    708 Ytterböl Svend Arne            65 H40             39:29   20   19:09   16 1:16:30   10  2:15:08     11 
    303 Nordås Martine                 95 Öppen 1/N-Åpe   47:00   16   18:34   11   32:43   14  1:38:17      8 
    824 Vingerhagen Andreas            94 H14             35:40   20  Felst.        49:59   17                 
   1304 Vingerhagen Knut               55 Öppen 7         30:33    7   20:46    9   40:33   14  1:31:52      4 
    304 Hjelde Erik                    94 Öppen 1/N-Åpe   24:50    4    9:47    2   17:05    2    51:42      3 
    516 Hernes Tor                        H75             32:28    3   16:45    2   41:44    3  1:30:57      2 
   1074 Björlo Asbjörg                    D65             47:58    5   24:23    4   45:57    2  1:58:18      3 
    531 Björlo Thorbjörn                  H65             31:58    7   24:45    8 1:05:57    7  2:02:40      7 
    541 Fosse Trygve                      H65             31:52    6  Felst.      j start                      
   4077 Nordås Ingvar                     Öppen 7                                   44:51   17                 



121    Heming/Njård O-lag                   NOR    

    711 Iversen Egil W                 59 H40             32:10    9   17:30   13 1:00:10    7  1:49:50      7 
   1045 Skyttersäter Runa              60 D45             27:58    1   18:22    3   42:13    2  1:28:33      1 
    942 Iversen Rikke Skyttersät       90 D18             38:00    2   18:32    2   47:38    3  1:44:10      3 
     52 Iversen Pia Skyttersäter       94 D14             21:34   12   17:27   19   29:24    7  1:08:25     11 
    305 Iversen Sofie Skyttersät       98 Öppen 1/N-Åpe  Felst.        16:29    9   22:48    7                 
   1038 Skyttersäter Jones Göril       61 D45             36:18   10   23:41   13   54:32    8  1:54:31     10 
    306 Skyttersäter Jones Bianca      92 Öppen 1/N-Åpe  Felst.        17:02   10   22:33    5                 
    307 Skyttersäter Jones Ceasar      96 Öppen 1/N-Åpe  Felst.        14:20    6   22:42    6                 
   3100 Olsen Saidi Catrin                Inskolning                   22:37   11                              
   4005 Olsen Saidi Katrin                Öppen 1/N-Åpe                            Felst.                      



122    Kongsberg O-lag                      NOR    

    671 Hals Torbjörn                  60 H45             45:57   27   19:52   20 1:09:55   20  2:15:44     21 
    828 Hals Morten                    94 H14            Felst.        18:08   18   53:50   18                 
    845 Tvedten Harald                 94 H14             39:21   23   16:40   16 1:15:00   20  2:11:01     15 
   1201 Johansen Wenche                60 Öppen 5       1:05:06   26   28:48   15   59:10   13  2:33:04      5 
    271 Follinglo Mari                 00 Inskolning      30:00   15 j start      j start                      



123    Konnerud IL                          NOR    

    728 Saugerud Erik                  64 H40             32:36   12   16:02    9  Felst.                      
    972 Skyttersäter Toini             64 D40             44:28    7   21:30    9   53:46    7  1:59:44      7 
    308 Saugerud Nora  Skyttersät      97 Öppen 1/N-Åpe  Felst.        15:36    7   24:42   11                 
    309 Saugerud AmandaSkyttersät      00 Öppen 1/N-Åpe   52:48   17   22:54   12   36:17   15  1:51:59      9 



124    Larvik OK                            NOR    

    524 Halvorsen Helge                   H70             33:44    5   17:07    2   52:12    1  1:43:03      3 
    537 Edvardsen Thor                    H65             27:25    3   20:21    6   57:02    5  1:44:48      5 
    621 Nordrum Karina                    D21             31:20    2                                           



125    Nydalen SK                           NOR    

    872 Wiklund Elias                  96 H12             21:39    8   11:52    9   25:54    9    59:25      7 
    272 Wiklund Ragne                  00 Inskolning      18:04    5   13:39    2   23:20    2    55:03      1 
    610 Wiklund Berit Sofie            71 D21             34:22    5   18:29    9   50:17    4  1:43:08      4 



126    Raumar O-Lag                         NOR    

    961 Arntzen Anne                   68 D35           1:07:19   10   27:06   10 j start                      
    310 Arntzen Tiril                  99 Öppen 1/N-Åpe   59:21   18   29:35   14 j start                      



127    Ok Moss                              NOR    

    548 Wibye Harald                      H60             38:34   14   24:46   14   56:04   12  1:59:24     14 
    929 Paulsen Anna                   97 D10             30:34   10                                           
    849 Paulsen Are                    93 H14             31:41   18                                           
    798 Paulsen Vetle                  91 H16             30:35   21                                           
    632 Paulsen Björn                  53 H50           1:26:17   30                                           
    611 Johansen Monica Meum           85 D21             46:43   14   28:37   17 1:15:28   14  2:30:48     13 
    654 Johansen Morten                57 H50             45:25   21 j start      j godk.                      
   1042 Johansen Elisabeth Meum        59 D45             30:04    4   20:01    8   51:46    6  1:41:51      5 
    924 Bjerketvedt Tuva               97 D10             20:49    2                                           
    697 Bjerketvedt Jan                59 H45             30:34    8                                           
    927 Karlsen Ida Karine             97 D10             22:53    5                                           
    932 Koren Milde                    97 D10             23:08    6                                           
     84 Sandbaek Kristin Halland       92 D16             45:04   14                                           
     57 Sandbaek Vigdis Halland        94 D14             31:40   22                                           
    707 Sandbaek Erik                  65 H40             30:02    7                                           
   1203 Sandbaek Wenche Halland        68 Öppen 5        Felst.                                                
    716 Solhaug Eivind                 67 H40             38:22   18                                           
     80 Woodward Annette               92 D16             24:43    1   15:55    6   38:05    5  1:18:43      1 
    781 Woodward Erik                  91 H16             25:56    8                                           
    864 Woodward Michael               96 H12             27:11   17                                           
    968 Woodward Nora                  65 D40           1:09:36   12                                           
   2077 Johansen Helena                   Öppen 7         30:55    8                                           
   4080 Listerud Erik                     Öppen 5                                  Felst.                      
   4081 Flesjö Per Anders                 Öppen 8                                  Felst.                      
   4082 Bäkkevold Ola                     Öppen 8                                  Felst.                      



128    Sandefjord OK                        NOR    

    732 Larsen Per Erik                68 H35             43:58    9   18:05    6 1:20:03    7  2:22:06      6 



129    Sarpsborg O-Lag                      NOR    

    682 Olseng Kjell Arne              58 H45             50:04   29   21:41   25 j start                      
    768 Olseng Jonas                   90 H18             26:35    2   13:50    1   55:11    2  1:35:36      1 
    581 Syversen Björn                 52 H55             25:48    2   16:41    1   44:14    2  1:26:43      2 
     15 Kristensen Marthe              96 D12             33:07   20   16:53   16   37:43   13  1:27:43     14 
     76 Tveterås Susanne               91 D16             30:32    5   18:08   12   36:02    1  1:24:42      5 
    758 Ruud Thomas                    98 H20             30:11    1                                           
    813 Ruud Magnus                    91 H16             27:13   13   13:19    3  Felst.                      
    556 Wahlgren Tom                   46 H60             30:48    9   22:30   12   43:08    8  1:36:26     11 
    989 Skiri Wahlgren Tove            55 D50             53:30   14   37:28   15 1:12:27   12  2:43:25     12 
    723 Jensen Öistein                 65 H40             34:34   15                                           
   1104 Böe Ann Charlott               58 Öppen 3         43:43    4   18:53    5                              
    321 Löwengreen Emil                99 Öppen 1/N-Åpe   27:23    6                                           
    717 Löwengreen Frank               66 H40             26:34    1                                           
     12 Löwengreen Marthine            96 D12             26:36   12                                           
    890 Ferstad Philip                 96 H12             35:36   23                                           
    773 Muri Andreas                   90 H18             31:14    6   15:49    4 1:06:29    5  1:53:32      4 
    644 Muri Torolf                    56 H50             39:34   16   20:27   15 1:45:14   24  2:45:15     22 
    634 Åstorp Björn                   56 H50             45:08   20   26:23   27 1:16:32   20  2:28:03     20 
    762 Klemsdal Thor Olaf             90 H18             56:16   12   18:34    9 1:15:12    8  2:30:02      7 
    619 Bryggen Guro                      D21             36:47    7   19:10   10   59:58    9  1:55:55      6 
   2062 Kristensen Mette                  Öppen 5         48:53   20                                           
   2065 Delås Fredrik                     Öppen 8         41:32    7                                           
   3002 Kristensen Mette                  Öppen 7                      27:22   12                              
   3049 Delås Fredrik                     Öppen 8                      17:43    7                              
   4043 Jensen Öystein                    Öppen 8                                   58:16    6                 
   4055 Lindöv Wencke                     Öppen 5                                   43:22    4                 
   4073 Berget Eirik                      Öppen 8                                 1:22:30   16                 
   4074 Berget Öivind                     Öppen 8                                 1:29:40   17                 



130    Stavanger O-Klubb                    NOR    

    546 Vareberg Sverre                44 H60             52:36   15   41:01   16 1:16:28   15  2:50:05     15 



131    Tistedalen FL                        NOR    

    631 Kitteröd Johnny                51 H50           1:02:58   28  Felst.      j start                      
    645 Eng Emil                       56 H50             59:03   27   26:02   26 j start                      
    745 Wang Bent-Joar                    H35             40:12    5   17:28    4 1:06:48    3  2:04:28      3 



132    Östmarka OK                          NOR    

    681 Helland Knut E                 62 H45             27:36    2   16:51   12   50:20    7  1:34:47      4 
   1047 Wäge Unn Merete                59 D45           1:06:20   18   28:45   17 1:43:31   17  3:18:36     17 
   1022 Grande Ellen                   45 D60             29:51    3   23:17    5   57:10    3  1:50:18      2 
    527 Scheje Arne Chr                35 H70             25:36    2   17:31    3   59:39    2  1:42:46      2 
    519 Teiland Kjell                  30 H75             33:13    4   15:50    1   40:58    2  1:30:01      1 
    538 Gullaksen Georg                   H65             51:09   11  Felst.       Felst.                      
   1024 Gullaksen Gerd                    D60             34:56    5   27:37    7   54:51    2  1:57:24      3 



133    IFK Göteborg                         SWE    

    420 Olofsson Mikael                60 H21             28:21    1                                           
    427 Elveljung Gunnar                  H21             34:06    4   15:09    2 1:11:24    2  2:00:39      2 
    741 Bäcklund Bjarne                   H35             36:19    2   16:39    1  Felst.                      
    737 Mikkelsen Mads                 70 H35             59:27   15   19:14    9 1:34:39   11  2:53:20     10 
    558 Carlsson Hans                     H60             27:53    4   18:14    4   45:22   11  1:31:29      7 
    562 Westberg Christer                 H60             29:01    7   21:54   10   43:13    9  1:34:08      9 
    242 Bäcklund Rasmus                   U2              23:45    6   18:45    4   22:35    4  1:05:05      4 
   2023 Westberg Karin                    Öppen 7         41:30   13                                           
   2041 Mikkelsen Irene                   Öppen 5         37:55    8                                           
   2090 Bäcklund Tim                      Inskolning      19:13    6                                           
   3027 Ivarsson Martin                   Öppen 8                      16:21    4                              
   3033 Westberg Karin                    Öppen 8                      35:31   29                              
   3101 Mikkelsen Irene                   Öppen 8                      31:29   26                              
   4006 Westberg Karin                    Öppen 7                                 1:03:49   29                 
   4014 Ivarsson Martin                   Öppen 8                                   59:52    9                 
   4039 Bäcklund Tim                      Inskolning                                26:30    4                 



135    Stigmännen Karlshamns OK             SWE    

   1401 Söderström Robin                  Öppen 8         38:39    3   17:57    8   53:56    1  1:50:32      1 



137    Bö O-Lag                             NOR    

    429 Byggland Aasbjörn              75 H21             37:03    9                                           



138    Fet O-lag                            NOR    

    736 Gran Kyrre                     72 H35             52:46   14   20:33   11 1:23:27    9  2:36:46      9 



139    Fredrikstad SK                       NOR    

    551 Krossby Anders Johan              H60             30:37    8   19:43    6   38:08    3  1:28:28      4 
    653 Tveterås Trygve                   H50             47:15   22   21:12   17 1:36:55   23  2:45:22     23 
    412 Jakobsen Espen                    H21             34:51    5   15:14    3 1:12:57    3  2:03:02      3 
    584 Stenseth Per                      H55             44:50   20 j start      j start                      
    988 Jakobsen Gun Astrid               D50             31:18    2   20:28    8   37:28    5  1:29:14      5 
   1048 Höye Christina                    D45             30:24    5   24:34   14   43:41    3  1:38:39      3 
    635 Heidenström Björn                 H50             30:23    6   14:50    2   53:55    8  1:39:08      7 
    835 Skjeltorp Ole Edvin               H14            Felst.                                                
     54 Olaussen Kamilla                  D14             19:01    6   10:26    2   25:17    1    54:44      2 
    311 Olaussen Marie                    Öppen 1/N-Åpe   21:11    1    9:36    1   17:21    3    48:08      1 
    971 Olaussen Trine                    D40             33:05    1   18:08    2   45:04    3  1:36:17      1 
   1402 Olaussen Per                      Öppen 8         35:44    2   16:08    3                              
    993 Sikkeland Agnes                   D50             34:43    8   27:10   12   46:24    9  1:48:17      9 
    991 Lunde Tove                        D50             32:14    3   18:16    2   38:16    8  1:28:46      3 
   3003 Johansson Emma                    Öppen 8                      20:43   19                              
   3005 Ruud Karianne                     Öppen 8                      19:10   13                              
   3007 Ruud Öystein                      Öppen 8                      16:50    6                              
   3023 Karlsson Kjell                    Öppen 8                      14:00    1                              



141    Gjö-Vard O-lag                       NOR    

    785 Gullord Eskil                  92 H16             35:25   27   17:47   15   56:04   12  1:49:16     12 
    774 Gullord Sondre                 90 H18            Felst.        16:59    7 1:08:02    6                 
    699 Gullord Tommy                  58 H45             35:34   16   16:40   10   57:36   13  1:49:50     12 
   1032 Sande Ann-Magritt              61 D45             58:25   17   30:18   18  Felst.                      



142    Halden SK                            NOR    

    602 Hagen Elin Cathrine               D21             41:56   10   19:59   12   58:56    8  2:00:51      8 
    951 Raadal Hanne Lerche               D35             36:16    2   17:53    2 j start                      
   1013 Moe Eva Irene                     D55             27:26    1   19:03    1   50:21    1  1:36:50      1 
    901 Björlo Håkon Raadal               H10             25:36   11   18:14    8   23:38    9  1:07:28      8 
    800 Sveen Trond                       H16             52:15   35   23:26   21  fullf.                      
    411 Björlo Kjetil                     H21             30:28    3   13:54    1 1:10:14    1  1:54:36      1 
    414 Holt Steinar                      H21             48:00   21   21:43   16 1:31:05    8  2:40:48      9 
    424 Varting Grunde                    H21             47:47   19 j start       Felst.                      
    273 Björlo Hedda Raadal               Inskolning      25:28   13   20:43    8 j start                      
    233 Gundersen Christopher             U2              18:56    3   13:37    2   19:20    1    51:53      2 
   1202 Holt Mai-Sissel                   Öppen 5       1:16:28   29   27:53   14 1:04:31   14  2:48:52      7 
   1403 Tafjord Jostein                   Öppen 8         48:19   12   18:44   11 1:02:09   11  2:09:12      2 
     46 Granstedt Gry                  94 D14             18:38    3   11:50    5   36:30   13  1:06:58      9 
    925 Granstedt Gina                 97 D10             22:22    4  Felst.        21:07    2                 
    517 Mo Björn                          H75             32:07    2   20:02    3   52:01    4  1:44:10      3 
    421 Hov Magnus                        H21             34:58    6 j start      j start                      
    274 Olaussen Idun Kristine Fe         Inskolning      13:06    1   14:02    3 j start                      
    275 Olaussen Ingrid Felde             Inskolning      13:06    1   11:07    1 j start                      
    874 Olaussen Anders Felde             H12            Felst.        12:15   11 j start                      
    957 Olaussen Irene Felde              D35             51:30    8   22:08    7 j start                      
    712 Olaussen Jim                      H40             33:31   14   15:49    6 j start                      
   1209 Haugen Einar                      Öppen 5                                  Felst.                      
    614 Andersen Ragnhild Bente           D21             43:52   11   17:45    6   53:45    6  1:55:22      5 
    959 Backström Runa Lien               D35             33:24    1   17:34    1   54:36    3  1:45:34      2 
    749 Backström Pål                     H35             34:08    1   17:22    3  Felst.                      
    810 Lindhaugen Sindre              92 H16             30:24   20                                           
    618 Kraemer Jitka                     D21             51:42   16   20:29   15 1:03:40   11  2:15:51     12 
    903 Schmitt Gran Olav                 H10             28:25   13   19:53   10   22:35    7  1:10:53      9 
     37 Birkeland Malena               93 D14             19:00    5                                           
     83 Björlo Ingvild K               92 D16             37:32   12                                           
    324 Bunaes Guro S                  93 Öppen 1/N-Åpe   32:14    9                                           
      3 Bunaes Emma                    96 D12             32:17   19  Felst.      1:11:48   16                 
    693 Bunaes Tommy                      H45             33:50   14   17:11   13   59:08   14  1:50:09     13 
    312 Björk Guro                     97 Öppen 1/N-Åpe   36:29   11   15:49    8   29:58   13  1:22:16      6 
    313 Ekeli Vebjörn                  97 Öppen 1/N-Åpe   36:24   10                                           
    782 Björgul Petter                 92 H16             27:06   12                                           
    314 Thowsen Tobias                 97 Öppen 1/N-Åpe   42:24   15                                           
     48 Andersen Fröya Hauan           93 D14             18:52    4   12:02    6   28:29    4    59:23      3 
    764 Andersen Bård Hauan            90 H18             27:36    3   14:48    2   53:49    1  1:36:13      2 
    668 Andersen Morten Roger          59 H45             36:46   18   18:07   16 1:09:40   19  2:04:33     17 
    829 Björk Espen                    94 H14             26:49   12   12:52    8   32:45    8  1:12:26      6 
    714 Kildebo Morten                    H40             32:33   11   16:43   12 1:05:26    9  1:54:42      9 
    908 Kildebo Petter Norsted            H10             18:42    6   11:24    2   19:18    2    49:24      3 
     42 Kildebo Maiken Norsted            D14             20:31    9   12:12    7   29:21    6  1:02:04      6 
    946 Kildebo Stine Marie Nors          D18             34:13    1   19:38    3   41:25    1  1:35:16      1 
    769 Kristiansen Martin                H18             30:55    5   15:39    3 1:05:37    4  1:52:11      3 
    802 Köhn Mats                         H16             41:01   31 j start      j start                      
    685 Köhn Jo                           H45             44:36   25 j start      j start                      
    604 Hauge Karianne                    D21             32:35    3   16:47    3   45:50    1  1:35:12      1 
    402 Fremmegaard Esten Öyen            H21             52:40   23   19:38   12 1:45:53   13  2:58:11     12 
    825 Kirkebøen Sander Finsrud          H14           j start        14:52   13 j start                      
    817 Nordbröden Mats                   H16             22:12    1                                           
    917 Nordbröden Peter                  H10             20:47    8                                           
    430 Andersen Eirik Hauan              H21             46:54   18 j start      1:24:43    5                 
   2033 Birkeland Olav Kristian           Öppen 5         38:59    9                                           
   2037 Gran Björn                        Öppen 8         49:40   14   19:37   14 1:13:15   14  2:22:32      3 
   2070 Torgersen Ingvild                 Öppen 1/N-Åpe   30:56    8                                           
   2076 Norsted Johanne Marie             Inskolning      22:44   10                                           
   2089 Norsted Claus                     Öppen 8         55:15   19                                           
   4083 Nilsen Öivind                     Öppen 7                                   47:29   22                 
   4085 Holt Öivind                       Öppen 7                                   53:16   27                 



143    Idd Sportsklubb                      NOR    

    545 Bokeröd Leif                      H60             28:33    6   18:32    5   44:19   10  1:31:24      6 
    891 Midtlien Martinius                H12             33:26   21                                           
    882 Vaglen Henrik Röed                H12             32:16   19                                           
    876 Löngaa Jonas                      H12             35:26   22                                           
    550 Ulseth Magne                      H60             33:44   13   24:58   15   58:41   13  1:57:23     13 
    521 Husa Björn                        H70             29:59    3   17:59    4 j start                      
   1018 Hansen Marit B                    D55             33:17    2   27:22    6 j start                      



144    IL Tyrving                           NOR    

    315 Njåstein Stine                 98 Öppen 1/N-Åpe   38:17   14   24:56   13   23:31    9  1:26:44      7 
    844 Njåstein Håkon                 93 H14             25:25    7   11:10    6   39:17   13  1:15:52      8 
    978 Njåstein Marianne              65 D40             39:27    4   18:43    4   46:19    4  1:44:29      5 
    713 Wiklund Jo                     64 H40             29:03    5   15:27    5   57:34    5  1:42:04      3 



145    Indre Östfold Ok                     NOR    

    837 Vister Anders                  93 H14             19:03    1                                           
    788 Vister Martin                  91 H16             28:31   18                                           
   1046 Haugerud Anne                  61 D45           j start        18:03    1 j start                      
      5 Fröshaug Oda                   96 D12             31:44   18                                           
    865 Ramböl Jan Markus              95 H12           1:08:00   26                                           
      8 Fjellengen Margit Sandem       96 D12             30:08   16                                           
     33 Fjellengen Margrethe Sandem    93 D14             53:00   26                                           
     35 Ramböl Linn Mari               93 D14             55:39   27                                           
    783 Fröshaug Svend Sondre          92 H16             33:50   25                                           
    211 Fröshaug Hans Ola              93 U3              25:52    4                                           
    724 Sandem Tore                    65 H40             55:01   21                                           
    715 Fröshaug Saxe                  63 H40             55:56   22                                           
   2025 Stöten Sindre                     Öppen 7         29:50    6                                           



146    Krokstadöra IL                       NOR    

    981 Björseth Gerd                  54 D50             36:31   10   18:52    3 j start                      



147    Ringrike O-lag                       NOR    

    884 Bech Karl-Martin               95 H12            Felst.      j start      j start                      



148    Skaukameratene O-lag                 NOR    

    660 Galborgen Bent                    H50             28:52    4   15:48    3   50:23    4  1:35:03      2 
   1049 Line Bente                        D45             32:40    9   19:29    6   47:48    5  1:39:57      4 
    322 Aabogen Haugaard Ida              Öppen 1/N-Åpe   26:49    5   12:17    5   23:08    8  1:02:14      5 
    620 Aabogen Haugaard Ann Helen        D21            Felst.        19:55   11 1:08:08   12                 



150    Trösken IL                           NOR    

    577 Nordli Jimmy                   48 H55             28:57    8   19:20   12  Felst.                      
    694 Torskenaes Knut                62 H45             28:41    4   16:04    8   51:25    9  1:36:10      6 
    401 Pedersen Jon                   82 H21             30:03    2                                           
    797 Oliversen Daniel               92 H16             26:49   11                                           
    770 Oliversen Magnus               90 H18             26:24    1                                           
   2056 Amundsen Lars-öivind              Öppen 8         40:21    6                                           



151    Varteig OL                           NOR    

    655 Klemsdal Per Olaf              56 H50            Felst.        20:29   16 j start                      
   1039 Brenne Elsie                   60 D45             43:13   13   23:25   12 1:04:22   13  2:11:00     13 
    522 Vestbye Finn                   36 H70             33:46    6   22:24    6  Felst.                      
   1025 Vestbye Grete                  44 D60             27:45    2   25:32    6  Felst.                      



153    IFK Mora OK                          SWE    

    428 Dahlström Kristian             89 H21             45:08   15                                           



155    OK Roto                              SWE    

    807 Andersson Alexander               H16             29:12   19                                           
    811 Grund Tobias                      H16             26:38   10                                           
   2079 Grund Sven-Erik                   Öppen 8       1:27:43   26                                           
   2080 Wallin Maria                      Öppen 5         42:38   13                                           
   2081 Grund Ingalill                    Öppen 7         43:57   15                                           



156    OK Skogsmunken                       SWE    

    792 Frisk Anton                       H16             26:32    9                                           
    786 Karlsson Tobban                   H16             31:48   23                                           
    253 Kihlborn Josefine                 U1              23:26   10                                           
    254 Kihlborn Rikard                   U1              23:38   11                                           
    905 Hermansson Emil                   H10             51:29   16                                           
    772 Frisk David                       H18             44:45    9                                           
    809 Karlsson Marcus                   H16             39:24   29   21:22   19  Felst.                      
    262 Karlsson Jonas                    U1              21:37    9   20:45    8   21:11    3  1:03:33      6 
   2085 Hermansson Anders                 Öppen 3         51:46   10                                           
   2086 Hermansson Patrik                 Inskolning      30:00   15                                           



158    Ulricehamns OK                       SWE    

    403 Gustavsson Joakim                 H21             36:59    8   17:28    6  Felst.                      



1029   OK Alehof                            SWE    

    650 Hålsjö Lennart                 54 H50             30:34    7   16:20    6   49:38    3  1:36:32      5 



1317   Bromma-Vällingby SOK                 SWE    

    633 Ramström Peter                 55 H50             48:44   24   21:25   18 1:16:29   19  2:26:38     18 
    652 Larsson Janeric                52 H50             50:17   25   24:43   25  Felst.                      



1341   Burseryds IF                         SWE    

    616 Petersson Martina              88 D21             45:36   12   20:20   14 1:03:27   10  2:09:23     10 
    873 Petersson Andreas              96 H12             20:39    6    9:56    2   30:04   12  1:00:39      8 
     71 Petersson Pernilla             91 D16             32:44    8   15:19    4   41:19    9  1:29:22      7 
    679 Petersson Claes-Göran          60 H45             53:11   30   21:30   24  Felst.                      
   1034 Petersson Annika               62 D45             44:06   14   28:24   16 1:08:49   14  2:21:19     14 
   2073 Claesson Anders                   Öppen 8       1:00:54   22                                           



1423   OK Djerf                             SWE    

    722 Lindberg Håkan                 65 H40            fullf.        17:46   14  Felst.                      
     17 Lindberg Elin                  96 D12             28:24   15   16:29   15   39:46   15  1:24:39     13 
    279 Lindberg Stina                 99 Inskolning      16:54    3   15:32    5   27:06    5    59:32      2 



1455   Eds SK                               SWE    

    234 Edman Martin                      U2              37:13    9   20:59    8   39:36   11  1:37:48      8 
    540 Olsson Bror                       H65             38:18    9   35:16    9 1:24:58    8  2:38:32      8 
    662 Johansson Lasse                   H50                          22:21   22                              
    416 Johansson Axel                    H21           1:05:07   26   18:09    7  Felst.                      
    877 Jacobsson Kristoffer           96 H12             33:24   20   23:25   17   35:38   13  1:32:27     13 
   1016 Galborgen Yvonne               52 D55             39:46    4   23:17    3   57:39    4  2:00:42      3 
    585 Galborgen Arvid                51 H55             26:52    3   18:07    7   53:56    8  1:38:55      6 
    763 Karlsson Tobias                89 H18             49:07   11   23:40   11  Felst.                      
   1033 Jensen Hanne                   59 D45             44:11   15   31:35   19  Felst.                      
    834 Jensen Oskar                   94 H14           1:26:19   25   16:33   15   54:42   19  2:37:34     16 
    648 Strutz Carl-Göran              57 H50             28:20    3   16:28    7   50:27    5  1:35:15      3 
    973 Eriksson Helena                   D40             41:11    5   18:42    3   44:24    2  1:44:17      3 
    255 Eriksson Maria                 98 U1              16:46    6   13:50    3   23:18    5    53:54      5 
    256 Camitz Ellen                   98 U1              16:48    7   13:48    2 j start                      
    889 Camitz Axel                    95 H12             24:20   12   13:16   12 j start                      
    643 Eriksson Janne                 53 H50             43:22   19   19:37   12  Felst.                      
     50 Viktorsson Lisa                93 D14             43:33   25   29:32   20 1:07:49   19  2:20:54     19 
    243 Blom Gustav                    98 U2             Felst.        30:00   10   37:31   10                 
    916 Blom Hugo                      97 H10             31:12   15   21:53   11   27:20   11  1:20:25     10 
    282 Blom Emma                         Inskolning      23:28   12   23:25   14   32:01    6  1:18:54      4 
   2011 Camitz Ulrika                     Öppen 1/N-Åpe   36:36   12                                           
   2007 Eriksson Samuel                   Inskolning     Felst.                                                
   2015 Camitz Alice                      Inskolning      22:46   11                                           
   3019 Nordberg Katarina                 Öppen 8                      26:49   25                              
   3038 Eriksson Samuel                   Inskolning                   17:26    7                              
   3039 Lazarides Anton                   U2                           19:23    6                              
   3040 Camitz Alice                      Inskolning                   23:13   13                              
   4002 Eriksson Samuel                   Inskolning                                22:58    1                 



1681   Främmestads IK                       SWE    

    426 Andersson Johan                81 H21           1:13:10   27   27:10   19  Felst.                      
    985 Andersson Birgitta             57 D50             32:15    4   19:38    5   34:36    1  1:26:29      2 
    639 Andersson Bengt                54 H50             36:51   12   24:32   24 1:01:58   14  2:03:21     14 



1696   OK Linné                             SWE    

     86 Axelson-Meyerson Hanna         92 D16             27:47    3   16:15    8   36:34    3  1:20:36      2 
    893 Axelson-Meyerson Filip         95 H12             17:10    1   13:20   13   21:42    1    52:12      2 
   2017 Axelsson Tomas                    Öppen 5         45:39   18                                           
   2039 Meyerson Ulrika                   Öppen 5         45:37   17  Felst.                                   
   3028 Axelsson Tomas                    Öppen 7                      19:30    7                              
   3029 Meyersson Ulrika                  Öppen 7                      19:29    6   47:08   21                 
   4068 Axelsson Tomas                    Öppen 7                                   47:06   20                 



1754   OK Gipen                             SWE    

    846 Wängdahl Jens                  93 H14             20:22    2   11:01    4   25:39    1    57:02      1 
    766 Nyqvist Dennis                 90 H18             42:48    8   22:18   10  Felst.                      
    536 Mattsson Matts                 39 H65             23:06    1   19:43    5   44:52    2  1:27:41      2 
    948 Wängdahl Terese                89 D18             38:20    3   21:18    5   53:46    5  1:53:24      4 
    950 Lingegård Sara                 90 D18             47:34    6   20:34    4   50:17    4  1:58:25      5 
    816 Stridh Dag                     91 H16             49:53   34   15:57   13 j start                      
    664 Lingegård Bengt                   H50             47:44   23   41:23   29   57:52   10  2:26:59     19 
    996 Lingegård Eva                     D50             51:28   13   25:02   10   56:10   11  2:12:40     11 
   2001 Wängdal Ylva                      Öppen 5         35:29    5   13:43    2   46:44    6  1:35:56      1 
   3035 Wängedahl Åsa                     Öppen 3                      21:10    6                              
   3037 Wängedahl Örjan                   Öppen 8                      22:13   23                              
   4003 Wängdal Åsa                       Öppen 3                                   46:34    6                 
   4008 Wängdal Örjan                     Öppen 8                                 1:05:21   12                 



1881   Gävle OK                             SWE    

    572 Eriksson Hans Erik             48 H55             37:05   17   18:30    8   50:16    5  1:45:51      7 
   2028 Karlsson Emil                     Öppen 3         55:12   12                                           
   2029 Karlsson Klara                    Öppen 1/N-Åpe  Felst.                                                



1913   Hagaby GoIF                          SWE    

    801 Persson Daniel                    H16             24:54    5   15:20   10   44:21    8  1:24:35      8 
    944 Persson Lina                      D18             39:07    4   18:05    1   43:18    2  1:40:30      2 



1920   IK Hakarpspojkarna                   SWE    

    726 Granstedt Mats                 67 H40             27:31    2   14:06    1  Felst.                      
    840 Granstedt Adam                 94 H14             21:38    4  Felst.        28:38    6                 
    926 Granstedt Moa                  97 D10             20:21    1   12:31    3   18:57    1    51:49      1 
    257 Granstedt Lukas                00 U1              13:13    3   13:15    1   18:01    2    44:29      1 
    955 Sandberg Helena                69 D35             50:16    7   23:43    8 1:02:18    5  2:16:17      6 
    720 Granstedt Bo                   63 H40             32:31   10   14:31    3   50:42    2  1:37:44      1 
    734 Johansson Håkan                68 H35             37:40    3   16:39    1 1:04:51    2  1:59:10      1 
    953 Holmqvist Malin                72 D35             37:37    4   20:01    5   47:33    1  1:45:11      1 
    278 Holmqvist Alma                 01 Inskolning      29:34   14   22:50   12   34:11    7  1:26:35      5 
    933 Granstedt Elin                 98 D10             21:10    3   16:30    5   23:20    5  1:01:00      2 
    258 Granstedt Sara                 00 U1              16:12    5   14:24    4   21:44    4    52:20      3 
    613 Granstedt Anette               68 D21             30:49    1   16:26    2   48:07    2  1:35:22      2 
    838 Svensson Joakim                93 H14             26:13    9   14:33   10   40:14   15  1:21:00      9 
    904 Svensson Niklas                97 H10             26:14   12   19:20    9   21:12    5  1:06:46      6 
    647 Svensson Kurt                  56 H50             25:20    1   13:43    1   47:19    1  1:26:22      1 
   2008 Svensson Hildi                    Öppen 7         31:24    9                                           
   3058 Svensson Hildi                    Öppen 7                      26:29   10                              



1925   IF Hallby                            SWE    

    969 Eriksson Hillevi               64 D40             38:27    3   19:17    5   50:18    6  1:48:02      6 
    913 Bollmark Henning               97 H10             16:41    3   15:35    7   19:37    3    51:53      4 
    879 Bollmark Olof                  95 H12             25:01   14   12:08   10   23:35    5  1:00:44      9 
   2088 Bollmark Vivecka                  U2            1:03:28   13                                           



1997   SoIK Hellas                          SWE    

   1011 Lagerlund Marianne             52 D55             55:59    7   28:33    7   54:34    2  2:19:06      6 
    560 Tirén Sverker                  45 H60             28:16    5   20:41    7   40:35    7  1:29:32      5 
   2054 Berglund Jonas                    Öppen 5         28:32    1                                           



2001   Helsingborgs SOK                     SWE    

     73 Hjort Ebba                     92 D16             33:38    9   17:17   11   40:01    8  1:30:56      8 
    408 Hjort Fredrik                  56 H21             53:39   25   19:16   10 1:53:11   14  3:06:06     13 
   4042 Engdal Karin                      Öppen 1/N-Åpe                             24:24   10                 



2016   Herrestads AIF                       SWE    

    761 Hansson Marcus                 90 H18             40:35    7   17:14    8 1:02:04    3  1:59:53      6 
     49 Dahl Johanna                   93 D14             26:23   15                                           
     56 Pettersson Hanna                  D14             28:10   19                                           
    217 Valberg Linus                     U3              27:49    6                                           
    218 Paulsson Markus                   U3              22:50    1                                           
    241 Larsson Viktor                    U2              17:43    1                                           
    263 Kristoffersson Viktor             U1              12:18    1                                           
   2016 Valberg Patrik                    Öppen 5         39:30   10                                           
   2018 Rasmusson Jerry                   Öppen 5         57:59   23                                           
   2019 Paulsson Annika                   Öppen 7         34:44   11                                           
   2034 Hansson Annika                    Öppen 8         58:30   20                                           
   2035 Holmberg Mattias                  Öppen 8         52:24   16                                           
   2058 Kristoffersson Jack               Öppen 7         32:27   10                                           
   2060 Dahl Mikael                       Öppen 8       1:00:52   21                                           
   4037 Hansson Birgit Birgit             Öppen 7                                   49:36   24                 



2221   Idefjordens SK                       SWE    

    212 Sandin Benjamin                92 U3             Felst.        16:14    4  Felst.                      
    867 Andersson Ludvig               95 H12             25:11   15   11:31    7   40:04   16  1:16:46     11 
    202 Olsson Kajsa                   91 U4              34:31    2   20:14    1   38:05    1  1:32:50      1 
    213 Kristiansen Evelina            93 U3              25:02    3   14:33    3   42:20    6  1:21:55      3 
    214 Kristiansen Emil               92 U3              23:57    2   12:35    1   42:16    5  1:18:48      2 
    888 Broman Viktor                  96 H12             39:46   25   15:04   15   37:43   15  1:32:33     14 
    892 Andersson Gabriel              95 H12             19:38    5   10:19    4   22:14    2    52:11      1 
     78 Reichenberg Lisa               92 D16             37:31   11   14:45    2   46:54   10  1:39:10     10 
     39 Andersson Rebecka              93 D14             21:52   13   12:33    9   34:01    9  1:08:26     12 
      4 Reichenberg Malin              95 D12             23:16    7   11:26    5   28:46    8  1:03:28      7 
   3057 Hansson Henrik                    Öppen 8                      21:14   21                              



2444   Jönköpings OK                        SWE    

     61 Gröhn Lisa                     93 D14             27:10   17   14:24   14   40:13   15  1:21:47     14 
   1037 Gröhn Marie                    59 D45             39:34   12   20:24    9   55:13    9  1:55:11     11 
   4021 Trofast Mikael                    Öppen 8                                 1:01:49   10                 



2578   OK Klyftamo                          SWE    

    418 Markendahl Simon               90 H21             45:47   16   22:25   18 1:29:19    7  2:37:31      6 



2627   OK Kroppefjäll                       SWE    

    640 Andreasson Göran               56 H50             31:49    8   19:35   11   58:30   11  1:49:54     10 
   2005 Andreasson Eva                    Öppen 3         53:30   11                                           
   3052 Andreasson Sofia                  Öppen 3                      15:58    3                              
   4086 Andreasson Sofia                  Öppen 3                                   46:10    5                 



2639   OK Kullingshof                       SWE    

    868 Karlsson Karl                  95 H12            Felst.        14:42   14   26:12   10                 
   1205 Karlsson Anton                 94 Öppen 5       1:08:49   27   18:45    9 1:18:54   17  2:46:28      6 
   2036 Karlsson David                    Inskolning      32:00   20                                           
   3024 Karlsson David                    Inskolning                   21:07    9                              
   3025 Karlsson Mats                     Öppen 5                      20:14   11                              
   4017 Karlsson David                    Inskolning                                35:08    9                 
   4019 Karlsson Mats                     Öppen 5                                   51:10    8                 
   4056 Svensson Lennart                  Öppen 5                                   45:23    5                 



2663   Kungälvs OK                          SWE    

    523 Hogedal Åke                    35 H70             25:28    1   14:36    1 1:01:57    3  1:42:01      1 
   1072 Grönberg Gull-Britt            39 D65             33:55    3   22:50    3  Felst.                      
    534 Alexandersson Andre            38 H65             23:29    2   17:12    2   42:50    1  1:23:31      1 
    525 Olsson Lennart                 34 H70             30:04    4   22:07    5  Felst.                      
   1076 Steen-Olsson Eivor             37 D65             26:40    1   18:52    1   40:53    1  1:26:25      1 
   1021 Samuelsson Lilian              44 D60             39:02    7   20:08    2 1:00:57    4  2:00:07      4 
    532 Hansson Algot                  40 H65             31:23    4   17:17    3   51:53    4  1:40:33      4 
    676 Bergman Nicke                  59 H45             27:56    3   15:49    6   49:47    5  1:33:32      3 
   1050 Bergman Gry                    60 D45             38:00   11   24:57   15 1:20:14   16  2:23:11     15 
   1077 Hogedal Christina              38 D65             39:41    4   22:42    2  Felst.                      
     23 Andreasson Sofia               95 D12           j start        12:32    7 j start                      
    815 Wenklo Ludwig                  92 H16             43:27   33   20:28   18 j start                      
    729 Wenklo Henrik                  65 H40             59:43   23   33:40   18 j start                      
     62 Wenklo Ida                     94 D14             26:45   16   16:45   18 j start                      
   2002 Samuelsson Karin                  Öppen 3         40:40    2              j start                      
   3001 Samuelsson Karin                  Öppen 5                      22:56   12                              
   3043 Johansson Roger                   Öppen 1/N-Åpe                31:47   15                              
   4012 Samuelsson Karin                  Öppen 5                                   54:39   10                 
   4034 Qvick Bertil                      Öppen 7                                   45:24   19                 



2675   Kvillebyns SK                        SWE    

     74 Klevedal Charlotta             92 D16             31:50    7   16:31    9   38:20    6  1:26:41      6 
    691 Klevedal Arne                  58 H45             38:57   21   21:20   23 1:04:21   15  2:04:38     18 
    673 Hugoson Mats                   59 H45           1:06:32   31   28:52   30 j start                      
    235 Hugoson Aron                   97 U2              48:34   11   48:21   11   40:25   12  2:17:20      9 
    984 Burman Kerstin                 56 D50             32:34    5   19:50    6   37:47    6  1:30:11      6 
    571 Kleveland Roalh                51 H55             32:42   13   22:47   17   56:31   10  1:52:00     10 
     13 Håkansson Josefin              96 D12             31:19   17   25:28   17   39:33   14  1:36:20     15 
   1204 Håkansson Arne                 00 Öppen 5         36:26    7   14:21    6   56:48   11  1:47:35      2 
   2064 Håkansson Pontus                  U1              23:53   12                                           



2691   OK Kåre                              SWE    

    823 Forsgren Johan                 93 H14             22:21    5   11:03    5   27:07    3  1:00:31      3 



2720   OK Landehof                          SWE    

    553 Carlström Lennart              43 H60             25:14    2   16:37    3   38:50    4  1:20:41      2 
    563 Vallin Gunnar                  44 H60             32:24   11   23:40   13   38:01    2  1:34:05      8 
    952 Eriksson Anna                  68 D35             37:15    3   18:49    3   49:53    2  1:45:57      3 
   2030 Carlström Britt-Marie             Öppen 3         51:14    9                                           
   2082 Eriksson Sven                     Öppen 5         36:23    6                                           
   3056 Carlström Britt-Marie             Öppen 8                      47:49   31                              
   3060 Eriksson Sven                     Öppen 5                     Felst.                                   
   4036 Eriksson Sven                     Öppen 7                                   51:26   25                 



2825   Ljungskile FK                        SWE    

   1014 Holmberg Inger                    D55             58:26    8   36:41    8 1:18:58    7  2:54:05      7 
    575 Karlsson Bo                       H55             25:28    1   17:55    6   41:27    1  1:24:50      1 
    588 Blom Mats                      52 H55             32:30   12   20:13   14   54:01    9  1:46:44      9 
    992 Blom Britt                     53 D50             44:47   12   28:21   14 j start                      
   3053 Berggren Christina                Öppen 8                      32:28   28                              
   3055 Berggren Charlotta                Öppen 8                      24:52   24                              
   4038 Blom Britt                        Öppen 5                                 1:06:45   15                 



2909   OK Löftan                            SWE    

    589 Rönnqvist Lars-Olof            48 H55             34:37   16   26:49   19 j start                      



3451   Rävetofta OK                         SWE    

    994 Tykesson Eva                   53 D50             34:08    7   17:54    1   36:57    3  1:28:59      4 



3565   OK Silva                             SWE    

    578 Sundgren Kenth                 49 H55             33:46   15   22:34   16 1:14:54   12  2:11:14     12 
    583 Olsson Gert                    48 H55             32:13   11   20:27   15   53:42    7  1:46:22      8 
    615 Olsson Christina               58 D21             47:48   15   22:50   16 1:32:07   15  2:42:45     14 



3586   Sjövalla FK                          SWE    

    259 Forsberg Artur                 00 U1              35:47   13   31:08    9   44:15    8  1:51:10      7 



3630   OK Skogsfalken                       SWE    

    406 Ferm Andreas                   78 H21             36:31    7   16:30    5  Felst.                      



3631   OK Skogshjortarna                    SWE    

    608 Johansson Hanna                85 D21             46:20   13   20:11   13 1:08:10   13  2:14:41     11 
    982 Östling Katarina               57 D50             39:38   11   26:43   11   48:46   10  1:55:07     10 
    826 Östling Albin                  93 H14             25:38    8   14:50   12   32:19    7  1:12:47      7 
    651 Karlsson Tomas                 56 H50             30:20    5   20:17   14   47:49    2  1:38:26      6 
    559 Johansson Kalle                44 H60             22:51    1   15:16    1   34:04    1  1:12:11      1 
    586 Ivarsson Kent                  52 H55             30:54   10   18:40    9  Felst.                      
   1012 Ivarsson Monica                52 D55             35:19    3   22:37    2   55:57    3  1:53:53      2 
   2026 Öberg Börje                       Öppen 5        Felst.                                                
   2057 Wallin Maria                      Öppen 3         57:08   13                                           
   3026 Persson Therese                   Öppen 8                      20:54   20                              
   3047 Wallin Maria                      Öppen 5                      29:24   16                              
   3062 Thulén Erik                       Öppen 8                      18:29   10                              
   4015 Person Therese                    Öppen 8                                 1:08:22   13                 



3636   OK Skogsstjärnan                     SWE    

    977 Lennartsson Birgitta           63 D40           1:05:09   11   34:00   12 1:32:49   11  3:11:58     12 
     85 Lennartsson Caroline           91 D16             43:04   13   15:44    5   39:48    7  1:38:36      9 
    947 Nilsson Linda                  90 D18             51:16    7   24:26    7 1:22:48    8  2:38:30      8 
    661 Nilsson Lars                   57 H50             32:28    9   16:13    5   56:00    9  1:44:41      9 
    974 Nilsson Titti                  58 D40             58:26    9   24:07   11 1:33:44   12  2:56:17     11 



3670   OK Skärmen                           SWE    

    883 Hallsten Sune                  96 H12             24:25   13                                           
    832 Hallsten Emil                  94 H14             36:23   22                                           
    593 Mattsson Roland                52 H55             39:21   19   19:16   11   57:22   11  1:55:59     11 
    591 Widercrantz Dan                52 H55             27:57    7   19:55   13  Felst.                      
    906 Alfsén Lukas                   97 H10             22:36    9  Felst.        26:21   10                 
    687 Lindström Mats                 62 H45             38:17   20   21:57   26 1:04:24   16  2:04:38     18 
   2042 Hallsten Maj                      Öppen 5         44:29   16                                           
   2043 Ljunggren Ketty                   Öppen 3         46:14    6                                           
   2045 Mattsson Elisabeth                Öppen 1/N-Åpe 1:06:46   19                                           
   2068 Hallsten Mats                     Öppen 8         47:28   11                                           
   2072 Alfsen Tony                       Öppen 3        Felst.                                                
   2074 Lindström Markus                  Öppen 3        Felst.                                                
   3032 Alfsen Tony                       Öppen 5                     Felst.                                   
   3042 Ljunggren Ketty                   Öppen 5                      26:16   13                              
   3045 Lindström Markus                  Öppen 5                     Felst.                                   
   3051 Mattsson Elisabeth                Öppen 5                      39:15   17                              
   4060 Alfsén Toni                    92 U3                                        23:23    1                 
   4063 Lindström Markus                  Öppen 3                                   38:10    1                 
   4069 Mattsson Elisabeth                Öppen 1/N-Åpe                             46:43   16                 



3725   Snättringe SK                        SWE    

    746 Malmring Anders                   H35            Felst.        30:52   17  Felst.                      
    742 Johansson Magnus               83 H35           1:04:41   17   24:45   14 1:26:13   10  2:55:39     11 
    739 Olsson Kenneth                 67 H35             44:27   10   20:12   10 1:10:44    4  2:15:23      5 
    748 Egner Ove                      70 H35            Felst.       Felst.      j start                      
    744 Fransson Mats                  69 H35             45:37   12   24:19   13 1:14:31    6  2:24:27      7 
    735 Bergmark Anders                72 H35             43:47    8   20:49   12  Felst.                      
    733 Malmring Olle                  71 H35             40:26    6   18:25    7 1:12:13    5  2:11:04      4 
    731 Olsson Håkan                   69 H35             50:11   13   28:08   16 1:53:50   12  3:12:09     12 



3795   Stenungsunds OK                      SWE    

    552 Hermansson Lennart             46 H60             25:43    3   16:32    2   39:33    5  1:21:48      3 
   1206 Steindahl Anna-Carin           72 Öppen 5         57:05   22   13:46    3   38:22    2  1:49:13      3 
    280 Steindahl Ronja                98 Inskolning      30:52   19  Felst.        34:20    8                 
    923 Steindahl Signe                98 D10             29:52    8   12:00    2   24:47    6  1:06:39      5 
    215 Steindahl Amanda               94 U3              28:21    7   13:47    2   27:41    2  1:09:49      1 
    875 Steindahl Alfred               96 H12             28:41   18   20:31   16   37:02   14  1:26:14     12 



3797   IK Stern                             SWE    

   1027 Cullbrand Ingrid               45 D60             33:56    4   22:32    4 j start                      
    539 Cullbrand Lars-Göran           41 H65             40:38   10   21:35    7 j start                      
   3012 Falk Eva                          Öppen 7                      28:58   13                              



3887   Stångenäs AIS                        SWE    

    251 Johansson Matilda                 U1              16:55    8                                           
    252 Carlin Olof                       U1             fullf.                                                
    642 Josefsson Inge                    H50             27:07    2   15:52    4   52:36    7  1:35:35      4 
    554 Wikström Allan                 46 H60             31:22   10   21:51    9   59:39   14  1:52:52     12 
    847 Boman Marcus                   93 H14             29:43   15   12:48    7   38:45   12  1:21:16     12 
    666 Johansson Ralph                60 H45             32:24   10   14:45    3   49:02    4  1:36:11      7 
    808 Johansson Dennis               91 H16             42:23   32   25:59   22 j start                      
    830 Johansson Jonas                94 H14             30:00   16   16:28   14   34:44   11  1:21:12     10 
    869 Johansson Mattias              96 H12             18:51    2    9:56    2   24:14    6    53:01      5 
    238 Berntsson Tobias               98 U2              22:39    5   14:20    3   27:52    7  1:04:51      3 
    727 Johansson Tommy                67 H40             35:11   16   16:15   10 1:03:12    8  1:54:38      8 
    587 Jidetoft Conny                 49 H55             26:56    4   17:19    4   48:04    4  1:32:19      3 
    795 Nielsen Tony                   91 H16             24:58    6   18:03   16 j start                      
      9 Nielsen Linn                      D12             28:22   14   14:35   11 j start                      
    850 Akervall Pontus                93 H14             28:13   14 j start        34:28   10                 
   2078 Berndtsson Joakim                 Öppen 5         30:01    3                                           
   2087 Nilsen Lars                       Öppen 8       1:11:42   24                                           
   3021 Bentsson Joakim                   Öppen 8                      20:30   17                              
   3059 Nilsen Lars                       Öppen 8                      18:11    9                              
   4033 Sandström Bosse                   Öppen 7                                   40:54   15                 
   4035 Berndtsson Joakim                 Öppen 7                                   33:35    4                 



3901   Sundbybergs IK                       SWE    

    833 Salomonsson Rasmus             93 H14             27:34   13   14:41   11   48:10   16  1:30:25     13 
    822 Salomonsson Joel               93 H14             35:45   21   16:48   17   39:42   14  1:32:15     14 
   2067 Wikström Marlene                  Öppen 5       1:01:16   24   20:11   10                              
   4030 Wikström Marlene                  Öppen 5                                   53:51    9                 



3961   Säterbygdens OK                      SWE    

    806 Fernlund Erik                  91 H16             27:35   15   14:13    8   45:05    9  1:26:53      9 
    677 Klaar Kjell                    60 H45             27:29    1   15:09    5   46:27    2  1:29:05      1 
     58 Klaar Hanna                    93 D14             29:22   20   14:56   16   46:55   17  1:31:13     17 
    804 Klaar Henrik                   91 H16             27:26   14   13:56    6   41:30    7  1:22:52      7 
    975 Klaar Anita                    64 D40           1:11:10   13   21:27    8   55:08    9  2:27:45     10 



3973   Sävedalens AIK                       SWE    

    603 Kull Österlin Kristina         74 D21             36:18    6   16:25    1 j start                      
    743 Österlin Erik                  70 H35             45:03   11   18:54    8 1:20:51    8  2:24:48      8 
     36 Lindqvist Erika                93 D14             20:30    8   12:16    8   29:11    5  1:01:57      5 
    665 Lindqvist Mats                 58 H45             34:47   15   15:04    4 1:10:14   22  2:00:05     15 
    861 Lindqvist Oskar                96 H12             19:33    4    9:28    1   23:24    4    52:25      4 
    415 Wrane Kalle                    69 H21             43:44   14   22:07   17 1:32:12    9  2:38:03      7 
    419 Millegård Joakim               87 H21             47:47   19   19:14    9 1:37:42   11  2:44:43     10 
    740 Berglund Johan                    H35             43:10    7 j start      j start                      
    425 Bengtsson Magnus               79 H21             49:02   22   20:03   14 1:43:58   12  2:53:03     11 
    561 Bengtsson Kjell                44 H60             32:47   12   22:14   11   40:01    6  1:35:02     10 
    605 Fjordside Yvonne               70 D21             41:33    9   17:36    5   57:48    7  1:56:57      7 
    983 Knutsson Monica                52 D50             28:36    1   19:04    4   35:50    2  1:23:30      1 
    574 Millegård Stefan               51 H55             27:24    5   19:07   10   50:59    6  1:37:30      5 
    751 Kullander Thomas               69 H35             38:21    4   17:39    5 1:04:44    1  2:00:44      2 
   2006 Johansson Karin                   Öppen 5         42:52   14                                           
   2040 Jonsson Sven                      Öppen 3        Felst.                                                
   2066 Pettersson Malin                  Öppen 8         54:50   18                                           
   2069 Berglund Susanne                  Öppen 8       1:12:26   25                                           
   2071 Berglund Joakim                   Öppen 8         34:55    1                                           
   3050 Pettersson Malin                  Öppen 8                      19:45   15                              
   4011 Pettersson Malin                  Öppen 8                                   59:49    8                 
   4016 Johansson Karin                   Öppen 7                                   52:28   26                 



3998   OK Södertörn                         SWE    

    422 Jakobsson Peter                68 H21             46:10   17   18:21    8 1:36:06   10  2:40:37      8 



4057   Tenhults SOK                         SWE    

   4020 Trofast Hans                      Öppen 7                                   39:46   13                 



4156   Trollhättans SK                      SWE    

    692 Eriksson Örjan                 61 H45             35:35   17   18:49   18 1:06:16   17  2:00:40     16 



4157   Trollhättans SOK                     SWE    

    706 Kristiansson Mats              64 H40             32:54   13   14:30    2   50:24    1  1:37:48      2 
      7 Kristiansson Josefine          96 D12             19:56    3   10:33    4   23:48    2    54:17      2 



4203   OK Tyr                               SWE    

    674 Hollowell Tom                  61 H45             29:32    6   15:51    7   51:16    8  1:36:39      9 
   1053 Hollowell Tone                 61 D45             30:49    6   18:53    4   55:34   10  1:45:16      7 
    612 Johansson Lisa                 80 D21             33:53    4   18:20    7   50:16    3  1:42:29      3 
    799 Helgman Anton                  93 H16             23:40    3   13:52    5   39:10    3  1:16:42      1 
      1 Helgman Malin                  96 D12             20:34    4    9:38    1   24:05    4    54:17      2 
    696 Helgman Leif                   61 H45             33:40   12   13:46    1   48:42    3  1:36:08      5 
    967 Helgman Tina                   67 D40           1:01:36   10   20:20    7   55:00    8  2:16:56      9 
   1041 Kensby Ingrid                  60 D45             32:07    7   19:07    5   57:15   11  1:48:29      8 
    698 Kensby Mats                    60 H45             41:27   24   22:03   27 1:37:41   25  2:41:11     25 



4230   Uddevalla OK                         SWE    

    579 Bejbom Gunnar                  52 H55             30:49    9   17:35    5 j start                      
     72 Bejbom Rebecca                 91 D16             27:37    2   14:30    1 j start                      
    667 Wassenius Axel                 60 H45             29:15    5   13:58    2   46:04    1  1:29:17      2 
    930 Wassenius Klara                98 D10             29:56    9   11:53    1   22:05    3  1:03:54      4 
     16 Wassenius Elin                 95 D12             28:10   13   14:35   11   29:37    9  1:12:22     11 
    915 Segle Jonatan                  97 H10             25:19   10                                           
     21 Gustavsson Moa                 96 D12             21:43    5   15:13   13   30:31   11  1:07:27      8 
     32 Gustavsson Linnea              93 D14             17:02    1   10:17    1   26:35    2    53:54      1 
   1040 Gustafsson Ellinor             59 D45             29:44    3   19:43    7 1:01:48   12  1:51:15      9 
    831 Erlandsson Jonathan            93 H14             20:42    3   10:57    3   26:26    2    58:05      2 
    970 Eriksson Agneta                64 D40             42:10    6   19:22    6   42:37    1  1:44:09      2 
    709 Eriksson Karl-Olof             64 H40             38:49   19   19:50   17 1:23:46   12  2:22:25     12 
     14 Eriksson Erika                 95 D12             25:48   11   13:40   10   29:56   10  1:09:24     10 
    928 Eriksson Karin                 98 D10             36:40   12   18:42    6   28:21    7  1:23:43      6 
    836 Segle Alexander                93 H14             49:45   24                                           
     41 Ohlsson Julia                  94 D14             19:59    7   11:38    3   34:34   10  1:06:11      8 
    793 Ohlsson Christoffer            91 H16             22:41    2   15:38   11   40:49    6  1:19:08      4 
    821 Ohlsson Anders                 93 H14             26:46   11   10:26    1   27:44    4  1:04:56      5 
    657 Ohlsson Odd                    55 H50             41:04   17   22:02   21 1:11:17   17  2:14:23     16 
     18 Widén Malin                    95 D12             16:55    1   13:26    8   24:00    3    54:21      4 
    216 Widén Robin                    93 U3              26:12    5   25:33    6   41:03    4  1:32:48      4 
    638 Widen Bror                     54 H50             37:26   14   16:37    8 1:01:30   13  1:55:33     11 
    842 Flingmark Viktor               94 H14             24:03    6   10:48    2   28:30    5  1:03:21      4 
    219 Östlund Martin                 92 U3              36:32    8                                           
   2022 Larsson Jonatan                   Öppen 8         39:05    5                                           
   2063 Östlund Stig-Arne                 Öppen 7         37:01   12                                           
   2084 Bejbom Nina                       Öppen 5         43:47   15  Felst.                                   
   3022 Erlandsson Andre                  Öppen 8                      31:42   27                              
   3030 Flingmark Håkan                   Öppen 8                      20:33   18                              
   3041 Bejbom Nina                       Öppen 7                      19:05    4                              
   3063 Gustavsson Anders                 Öppen 8                      15:35    2                              
   4058 Karlsson Johnny                   Öppen 7                                   44:00   16                 
   4059 Karlsson Eva                      Öppen 5                                   58:30   12                 
   4061 Karlsson Henrik                   Öppen 3                                   41:51    4                 
   4084 Kjelldahl Johanna                 U3                                        39:30    3                 



4232   Uddevalla IS                         SWE    

    518 Kilborn Ove                    31 H75             26:21    1  Felst.        38:03    1                 
    683 Nyman Dick                     58 H45             45:24   26   21:13   22 1:09:25   18  2:16:02     22 
    943 Nyman Yvonne                   90 D18             58:29    8   23:31    6   56:55    6  2:18:55      7 
    239 Nyman Liselott                 96 U2              18:34    2   13:01    1   19:56    2    51:31      1 



4295   IK Uven                              SWE    

   1023 Rex Wallström Ingrid           46 D60             25:02    1   17:56    1   47:02    1  1:30:00      1 
   2000 Andersson Fredrik                 Öppen 3         43:14    3              j start                      
   3016 Andersson Fredrik                 Öppen 3                     Felst.                                   



4432   IK Vista                             SWE    

    592 Scholz Rainer                  52 H55             27:49    6   16:56    2 j start                      
   2091 Schulz Harrieth                   Öppen 3       1:05:59   14                                           



4443   OK Vivill                            SWE    

    690 Carlsson Leif-Arne             59 H45           1:24:16   32   20:59   21 1:15:39   23  3:00:54     26 
    236 Carlsson Evelina               98 U2              37:25   10   20:51    7   28:15    9  1:26:31      7 
    680 Runesson Lars                  58 H45             37:19   19   19:21   19 1:19:39   24  2:16:19     23 



4478   Vänersborgs SK                       SWE    

    718 Johansson Lars G               64 H40             29:10    6   15:58    8   57:06    4  1:42:14      4 
    576 Hogedal Lasse                  50 H55             33:15   14   17:10    3   47:00    3  1:37:25      4 
    995 Hogedal Gunilla                53 D50             34:06    6   21:54    9   37:16    4  1:33:16      7 
   4018 Johansson Jenyy                   Öppen 3                                   40:42    2                 



4538   Växjö OK                             SWE    

     40 Arvidsson Marika               93 D14             31:12   21   14:14   13   39:44   14  1:25:10     15 
   1036 Arvidsson Lisel                61 D45             28:55    2   18:06    2   41:37    1  1:28:38      2 
   2013 Arvidsson Jessica                 Inskolning      20:18    8                                           
   2020 Arvidsson Diana                   U2              22:25    4                                           
   2021 Arvidsson Ulf                     Öppen 5         33:14    4                                           
   3004 Arvidsson Diana                   U3                           20:33    5                              
   3044 Arvidsson Jessica                 U1                           20:39    7                              
   3009 Arvidsson Ulf                     Öppen 5                      13:03    1                              
   4007 Arvidsson Diana                   U2                                        24:22    5                 
   4009 Arvidsson Ulf                     Öppen 5                                   37:03    1                 
   4010 Arvidsson Jessica                 U1                                        27:04    7                 



4616   FK Åsen                              SWE    

    417 Bengtsson Erik                 72 H21             43:03   12   16:22    4 1:24:25    4  2:23:50      4 



4699   Örkelljunga FK                       SWE    

    794 Nilsson Fredrik                92 H16             28:03   16   14:30    9   39:11    4  1:21:44      5 
    675 Nilsson Ulf                    61 H45             48:42   28   26:10   29 j start                      



4772   SOK 68                               SWE    

    880 Pihl Alexander                 95 H12             23:01   11   11:42    8   26:22   11  1:01:05     10 
    260 Pihl Daniel                    98 U1              14:58    4   14:26    5   23:56    6    53:20      4 
   2031 Pihl Stefan                       Öppen 8         46:03   10                                           
   2032 Pihl-Pellenhed Wilma              Inskolning      21:58    9                                           
   2047 Pihl Roger                        Öppen 8       1:02:20   23                                           
   3061 Phil Roger                        Öppen 7                      20:21    8                              
   4004 Dihl Roger                        Öppen 7                                   33:26    3                 
   4072 Dihl Stefan                       Öppen 7                                   26:34    1                 



12782  Stigsökarna                          SWE    

    201 Lilljeqvist Albin                 U4              26:24    1                                           
    871 Lilljequist Jacob                 H12             20:56    7                                           
    922 Lilljeqvist Fanny                 D10             31:59   11 j start      j start                      
    277 Lilljeqvist Rasmus                Inskolning      17:09    4                                           
    323 Lilljeqvist Ulrika                Öppen 1/N-Åpe   37:43   13                                           
   1404 Lilljeqvist Fredrik               Öppen 8         45:56    9                                           
    409 Mattsson Jim                   76 H21             52:49   24   20:00   13 j start                      
    535 Berg Arne                      41 H65             32:23    8   17:59    4   57:27    6  1:47:49      6 
    705 Torstensson Lars Göran         63 H40             28:24    3   16:41   11   58:03    6  1:43:08      5 
     75 Torstensson Hanna              91 D16             37:01   10   16:35   10 j start                      
     55 Torstensson Elin               93 D14             22:13   14   13:19   12   36:16   12  1:11:48     13 
   1073 Gro Bakken                     38 D65             31:12    2   24:58    5   49:53    3  1:46:03      2 
    533 Svein Bakken                   41 H65             31:31    5   15:27    1   50:58    3  1:37:56      3 
   2009 Liljeqvist Sanna                  Öppen 1/N-Åpe   30:45    7                                           
   2010 Liljeqvist Johan                  Öppen 7         22:38    2                                           



12783  Åmåls OK                             SWE    

    839 Dahlström Sebastian            93 H14             26:29   10                                           
    886 Sanderberg Isak                96 H12             38:19   24                                           
    866 Sanderberg Noak                96 H12             25:50   16                                           
    911 Dahlström Adrian               97 H10             14:51    1                                           
     47 Svensson Lisa                  93 D14             38:18   24                                           
    841 Ericson Petter                    H14             31:15   17                                           
    990 Johansson Ulla                 53 D50             35:23    9   20:07    7   37:53    7  1:33:23      8 
   1208 Larsson Leif                   61 Öppen 5         50:51   21   14:03    4   47:02    7  1:51:56      4 
     10 Larsson Carolina               95 D12             23:18    8   10:20    3   26:57    6  1:00:35      6 
    240 Larsson Isabell                97 U2              30:55    8   21:24    9   28:00    8  1:20:19      6 
    281 Larsson Erik                   01 Inskolning      19:35    7   15:33    6   26:23    3  1:01:31      3 
   1105 Larsson Eva                       Öppen 3         51:09    8   14:16    1   41:03    3  1:46:28      1 
   2049 Ericson Maria                     Öppen 7         29:27    5                                           
   2050 Ericson Christer                  Öppen 8         52:40   17                                           



12810  OK Tylöskog                          SWE    

    965 Gustavsson Anna-Birgitta       64 D40             37:58    2   17:30    1   48:56    5  1:44:24      4 
    738 Thuresson Per Ola              68 H35           1:00:46   16   26:55   15  Felst.                      
    902 Thuresson Erik                 97 H10             30:12   14   13:53    5   22:59    8  1:07:04      7 
     38 Thuresson Christina            94 D14             27:57   18   14:29   15   46:47   16  1:29:13     16 
    669 Karlsson Jonas                 61 H45             33:49   13   16:23    9   56:30   11  1:46:42     10 



12847  Kils OK                              SWE    

     79 Lundqvist Anna                 93 D16             31:23    6   15:15    3   36:40    4  1:23:18      4 
    672 Lundqvist Pär                  60 H45             31:07    9   23:11   28   55:55   10  1:50:13     14 
   2046 Lundqvist Britt-Marie             Öppen 7         42:15   14                                           
   3020 Lundqvist Britt-Marie             Öppen 7                      26:47   11                              
   4070 Lundqvist Britt-Marie             Öppen 7                                   56:31   28                 



12851  OK Älgen                             SWE    

    958 Bergenfur Eva-Lill             71 D35             57:15    9   24:16    9 1:17:16    7  2:38:47      7 
    914 Bergenfur Hannes               99 H10             20:15    7   14:06    6   21:33    6    55:54      5 
    960 Lindh Lottie                   64 D35             40:14    6   20:33    6 1:08:42    6  2:09:29      5 
    910 Lindh Jesper                   97 H10             17:03    4   13:30    4  Felst.                      
   2024 Tallberg Mikael                   Öppen 8         49:36   13                                           
   2075 Bergenfur Elias                   Inskolning      30:00   15   14:17    4                              
   3011 Bergenfur Mats                    Öppen 8                      16:26    5                              
   3018 Tallberg Mikael                   Öppen 8                      21:47   22                              



22386  IFK Lidingös Skid o OK               SWE    

    656 Ihrfors Håkan                  57 H50             41:25   18   21:42   20 1:11:30   18  2:14:37     17 
    945 Ihrfors Charlotte              89 D18             44:17    5   24:27    8 1:03:47    7  2:12:31      6 



24897  OK Kompassen                         SWE    

    594 Nilsson Roland                 48 H55             51:28   22   24:52   18 1:34:41   13  2:51:01     13 
   1017 Nilsson Siw                    45 D55             49:49    6   27:08    5   58:29    6  2:15:26      5 
   1015 Larsson Karin                  50 D55             43:19    5   25:18    4   57:39    4  2:06:16      4 
    590 Larsson I Göran                48 H55             39:03   18   37:46   21 1:35:53   14  2:52:42     14 



26613  Täby OK                              SWE    

   1207 Undvall Barbro                 63 Öppen 5       1:02:31   25   18:43    8  Felst.                      
    719 Carlsson Martin                70 H40             37:19   17   19:05   15 1:18:38   11  2:15:02     10 
    789 Carlsson Fredrik               92 H16             28:13   17   12:55    2   37:59    2  1:19:07      3 
    796 Carlsson Joakim                92 H16             24:01    4   12:33    1   40:17    5  1:16:51      2 
     44 Forsgren Hilda                 93 D14             20:56   11   12:47   10   27:51    3  1:01:34      4 
    689 Forsgren Anders                61 H45             29:33    7   16:47   11   50:13    6  1:36:33      8 



28947  Göteborg-Majorna OK                  SWE    

    606 Svensson Sara                  82 D21             40:13    8   18:21    8 j start                      
    670 Garmer Hans                    59 H45             40:01   23   18:19   17 1:10:07   21  2:08:27     20 
    878 Garmer Felix                   96 H12             22:45   10   11:30    6   25:04    7    59:19      6 
    413 Sideby Kristoffer              72 H21             43:16   13 j start       Felst.                      
    663 Jonasson Bengt                 54 H50             33:12   10   16:50    9   51:19    6  1:41:21      8 
    818 Jonasson Petter                   H16             36:49   28   23:18   20  Felst.                      
   2027 Pettersson Siw                    Öppen 3       1:25:51   17                                           
   2038 Jansson Eva                       Öppen 3       1:20:22   15                                           
   2044 Johnsson Mats                     Öppen 8         45:26    8                                           
   3048 Pettersson Siw                    Öppen 3                      22:55    7                              
   4064 Pettersson Siv                    Öppen 3                                   56:21    7                 



30162  Värend GN OL                         SWE    

    907 Andersson Edvin                97 H10             16:18    2   11:46    3   16:21    1    44:25      1 
    261 Andersson Elias                99 U1              12:25    2   15:16    6   17:31    1    45:12      2 
    956 Mattsson Anna                  70 D35             38:13    5   19:56    4   58:42    4  1:56:51      4 



34914  Hammarby IF OF                       SWE    

    423 Johansson Fredrik              73 H21             39:25   10   19:37   11 1:26:51    6  2:25:53      5 
   3036 Johansson Emma                    Öppen 8                      37:07   30                              



34975  Tumba-Mälarhöjden OK                 SWE    

    573 Eriksson Krister               50 H55             49:36   21   31:47   20 2:07:27   15  3:28:50     15 



36143  OK Roxen                             SWE    

    725 Thellsen Per                   67 H40             31:53    8   15:51    7   55:41    3  1:43:25      6 
    912 Thellsen Adam                  97 H10             18:18    5    9:54    1   20:00    4    48:12      2 
     51 Thellsen Amanda                93 D14             18:04    2   11:49    4   36:05   11  1:05:58      7 
    885 Thellsen Emil                  96 H12             21:55    9  Felst.        25:19    8                 
    710 Thellsen Stefan                63 H40             28:29    4   14:40    4  Felst.                      
   2048 Thellsen Gith                     Öppen 5         47:32   19                                           
   3008 Thellsen Gith                     Öppen 5                      15:47    7                              
   4051 Thellsén Gith                     Öppen 7                                   44:59   18                 



39776  Markbygdens OK                       SWE    

    549 Johansson Pär-Erik             44 H60           1:20:15   16   21:08    8 j start                      
   1026 Johansson Marita               46 D60             36:52    6   21:38    3 j start                      



39914  Falköpings AIK OK                    SWE    

    636 Roos Tommy                     56 H50             35:57   11   19:39   13 1:07:33   16  2:03:09     13 
    987 Johansson Siv                  54 D50             59:27   15   27:11   13  Felst.                      
     22 Blennow Amanda                 95 D12             22:39    6   12:03    6   24:31    5    59:13      5 
    934 Blennow Vilma                  98 D10             24:23    7   16:05    4   22:39    4  1:03:07      3 
   2051 Blennow Magnus                    Öppen 5         29:56    2              j start                      
   2052 Blennnov Ellen                    Inskolning      30:00   15                                           
   2053 Blennow Anki                      Öppen 3         39:46    1                                           
   3013 Blennon Anki                      Öppen 7                      19:28    5                              
   3014 Blennon Magnus                    Öppen 8                      19:56   16                              
   3017 Blennon Ellen                     Inskolning                   21:52   10                              
   4054 Blennow Magnus                    Öppen 7                                   34:40    6                 
   4067 Blennow Anki                      Öppen 5                                   39:47    3                 



124027 NTNUI                                NOR    

    404 Grann Stian                       H21             40:51   11   20:32   15 j start                      



132746 Baekkelagets SK                      NOR    

    949 Narvhus Martine                   D18            Felst.        28:09    9  Felst.                      
    819 Narvhus Lars Jonas                H16             32:13   24   16:48   14  Felst.                      



132747 Köping-Kolsva OK                     SWE    

   4000 Höök Per                          Öppen 5         39:58   11  Felst.                                   
   2012 Höök Per                          Öppen 7                      29:44   14                              
   4001 Höök Per                          Öppen 7                                   37:27   10                 



132748 NAIS Orientering                            

   2014 Nilsson Linda                     Öppen 5         41:28   12                                           
   3031 Nilsson Linda                     Öppen 5                      14:11    5                              
   4040 Nilsson Linda                     Öppen 7                                   39:24   12                 



132749 Wing OK                              NOR    

   2055 Baerdahl Tore                     Öppen 8         38:44    4                                           



132750 Uddevalla SK                                

   2059 Mattsson Martin                   Öppen 8         50:05   15                                           
   4052 Mattsson Martin                   Öppen 8                                 1:14:03   15                 



132751 Kulingshof                                  

   2061 Karlsson Mats                     Öppen 5       1:15:20   28                                           



132754 Håby IF                              SWE    

   3054 Karlsson Marie                    Öppen 3                      14:54    2                              
   4071 Karlsson Marie                    Öppen 5                                 1:07:26   16                 



132757 OK Gränsen                           SWE    

   4041 Sterner Stina                     Öppen 7                                   48:54   23                 



132758 Linköpings OK                               

   4053 Eriksson Christian                Öppen 8                                   55:59    2                 



132759 Östra Almby FK                              

   4062 Mandahl Hans                      Öppen 7                                   36:06    9                 



132760 KFUM Örebro                          SWE    

   4065 Gustavsson Jonathan               Öppen 1/N-Åpe                             24:53   12                 



132761 Sundsvalls OK                               

   4066 Mattsson Amanda                   Öppen 8                                 1:34:11   18                 



132762 Hamar OK                             NOR    

   4075 Gudbrandsen Terje                 Öppen 7                                   29:12    2                 



132763 Långhundra IF                        SWE    

   4076 Hermansson Kenneth                Öppen 8                                   57:46    5                 



132764 Korsnäs IF OK                               

   4079 Skött Hans Åke                    Öppen 8                                   56:15    3